Frigo na mašině

The General

• slovenský

Frigo na mašine

Komedie / Romantický / Dobrodružný / Válečný / Akční

USA, 1926, 79 min (SE: 107 min)

Groteska? Němá akční komedie? Romantické drama na pozadí válečného konfliktu? Nevím, ale Joseph F. Keaton je opravdu zdatný stuntman..(1.9.2008)

Některé scénky vtipné, ale bohužel více převažovali scénky, které mi spíše pčipadaly trapné.(12.6.2011)

Některé scény zavánějí genialitou (lokomotivy a most, skok přes oheň), Buster Keaton ve své nejlepší formě muže s kamennou tváří, škoda toho místy úplně nepadnoucího střihu.(10.2.2010)

No moje asi prvni setkani s Busterem a ze by to byla nejaka slava, jak by se podle hodnoceni zdalo, se rict neda. Je sice fakt, ze nakej fanousek grotesek nejsem a jediny, co jsem sledoval trosku peclivejc, byly kdysi davno Laurel a Hardy, ale tenhle film mi proste kdovijak paradni neprisel. Musi se sice uznat, ze se Buster mraci ze vsech sil a na vlaku, kde se odehrava vetsina deje, lita jak opice a obcas udela nakou vtipnou scenku, vetsinou ze nekam spadne a podobne, jenze ja se u tohohle filmu parkrat maximalne tak pousmal a to je vsechno. Navic, co se tyce hudby, ta je misty fakt paradni, problem je, ze se dost casto opakuje a je stereotypni az skoro uspavaci a to vlastne plati i o samotnym filmu. Nicmene je tu jedna vec, kterou musim vyzdvihnout, bojovy pasaze vypadaj jak z nakyho historickyho velkofilmu. Celkove, ac natoceny pekne, bohuzel ne moc vtipny a misty nudny, za coz taky muze delka, nakejch 20 minut by stacilo, takze jen 3*.(30.6.2008)

Tak nějak jsem si říkal, jestli mě může bavit 80 let starý film. Bavil a moc. Opravdu skvělá komedie s parádními a nezapomenutelnými scénami (hlavně scény s lokomotivou nemají chybu) a výborným hudebním doprovodem.(21.12.2007)