poster

Frigo jako Sherlock Holmes

 • USA

  Sherlock, Jr.

 • slovenský

  Frigo ako Sherlock Holmes

Komedie / Dobrodružný / Romantický

USA, 1924, 44 min

Režie:

Buster Keaton

Kamera:

Elgin Lessley
 • Kulmon
  ****

  Skutečně jedna z těch nejlepších Keatonových věcí. Buster zde je jako promítač v kině a zároveň detektiv - amatér. Stane se mu, že v kině usne a ve snu se stane tím nejlepším detektivem na světě. A v ten moment nastávají neskutečné situace, které milovníky němých grotesek potěší. Zejména závěrečná čtvrthodinka korunovaná "proskokem prodavačkou kravat" je famózní. Jsou zde navíc i dobré honičky, které jindy působí dosti omšele.(11.5.2009)

 • Morien
  *****

  (1001) Vynikající. Kéž by aspoň třetina dnešních komedií dokázala být takovýmhle způsobem vtipná. Fantazie je největší dar, já to říkám pořád, a u Bustera Keatona jsem ochotna bez uzardění tvrdit, že on opravdu žádné meze ničemu neklade.(4.8.2009)

 • Sarkastic
  *****

  „Dalšího dne mistrova mysl rozlouskla záhadu. Tedy až na to, kde jsou perly, a kdo je ukradl.“ Začátek byl docela dost vtipný, ale tak nějak „jen“ nadprůměrně. Postupně se však film začal rozjíždět a od nasednutí na motorku (naprosto parádní trikovo-kaskadérská jízda) už to byla obrovská zábava až do konce. Nemluvě o mnoha opravdu nápaditých scénách (fantazie a originalita dýchá skoro z každého záběru), ať už to byl např. popis dolaru, kulečníková partie, převlekový únik, zmizení v kufříku či třeba závěrečná nápověda (tomu se alespoň říká vtipná tečka). Kvůli začátku dávám „jenom“ slabší, ale přesto plný počet.(1.6.2015)

 • xxmartinxx
  *****

  Dokonalá groteska. Scéna před plátnem nebo při kulečníku překročila hranice geniality s naprostým přehledem.(27.4.2011)

 • Rosana
  ****

  Při natáčení se Busterovi stala nejhorší nehoda - málem si zlomil vaz. Také jsem obdivovala verzi s moderní až elektronickou hudbou(9.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace