Frigo jako Sherlock Holmes

Komedie / Dobrodružný / Romantický

USA, 1924, 44 min

Buster Keaton

Elgin Lessley

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Můj druhý snímek od Bustera. Snímek rozhodně stojí za vidění, moje oblíbené scény jsou jasné: vražedný kulečník a Busterův vstup do promítacího plátna. Závěrečná honička už mě bohužel moc nebrala, tomu jsem nikdy neholdoval, ale vše co jí předchází, je výborné.(7.9.2008)

• RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.(18.9.2009)

Úvod se sice mírně táhne, ale to, co přijde ve druhé půlce, je snad nejlepší detektivní parodie všech dob. Obzvlášť dva momenty mi přivodily takové záchvaty smíchu, jaké dlouho nepamatuji - kde jenom na takové nápady dříve chodili.. 85%(19.3.2014)

Dokonalá groteska. Scéna před plátnem nebo při kulečníku překročila hranice geniality s naprostým přehledem.(27.4.2011)

Výborná groteska nabitá množstvím gagů a několika akrobatickými kousky (a výbornou hrou kulečníku!) Sherlock v názvu je jen ke zvýšení zájmu o film, protože detektivní linie není moc zdůrazněná. Ale když už tam je, tak je skvělá! Je zde ale zase několik meliésovských fantaskních výstupů.(13.5.2009)

• - Při natáčení se stala Busterovi Keatonovi nejhorší nehoda v jeho kariéře. Ve scéně, kdy skáče z vagonu na vagon vlaku a nakonec se chytne vodovodu, ho proud vody strhne na kolejnice a on si rozdrtí krční obratel. Několik dní nenatáčel, ale že si rozdrtil obratel, na to přišel až o několik let později. Kdyby dopadl o pár milimetrů jinak, zlomil by si vaz. (Rosana)