Frigo jako Sherlock Holmes

USA, 1924, 44 min

Buster Keaton

Elgin Lessley
  • Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.1.2009)

Úvod se sice mírně táhne, ale to, co přijde ve druhé půlce, je snad nejlepší detektivní parodie všech dob. Obzvlášť dva momenty mi přivodily takové záchvaty smíchu, jaké dlouho nepamatuji - kde jenom na takové nápady dříve chodili.. 85%(19.3.2014)

Tento film je jedinečný hlavně díky poslední čtvrthodince, která je trikové a kaskadérské stránce opravdu dokonalá a zasloužila by plný počet. Ale slabý příběh a opravdu nudná první půlka sráží mé hodnocení na 65%(12.5.2009)

Ten koniec ma dostal.(9.7.2011)

„Dalšího dne mistrova mysl rozlouskla záhadu. Tedy až na to, kde jsou perly, a kdo je ukradl.“ Začátek byl docela dost vtipný, ale tak nějak „jen“ nadprůměrně. Postupně se však film začal rozjíždět a od nasednutí na motorku (naprosto parádní trikovo-kaskadérská jízda) už to byla obrovská zábava až do konce. Nemluvě o mnoha opravdu nápaditých scénách (fantazie a originalita dýchá skoro z každého záběru), ať už to byl např. popis dolaru, kulečníková partie, převlekový únik, zmizení v kufříku či třeba závěrečná nápověda (tomu se alespoň říká vtipná tečka). Kvůli začátku dávám „jenom“ slabší, ale přesto plný počet.(1.6.2015)