Reklama

Reklama

Láska kvete v každém věku

  • USA Three Ages (více)

Obsahy(1)

První celovečerní groteska Bustera Keatona je inspirována Griffithovou Intolerancí. Tři děje ze tří dob - pravěku, starověkého Říma a současnosti - se prolínají a ukazují nám boj Friga s nepřáteli o krásnou dívku. (Rosana)

Recenze (22)

classic 

všechny recenze uživatele

...3 krát Frigo v troch časových rovinách, a to v prehistorickej dobe kamennej, cez Staroveký Rím, možno k obdobiu, keď sa cisár Nero rozhodol vykonať jeden ohavný čin, až po najnovšie dejiny, do polovice dvadsiatych rokov, 20. storočia. Prestrihmi sa venujem všetkým trom zložkám, a v každej jednej ide o : “SEARCH FOR LOVE” . Je tu medzi nami od nepamäti, len vždy sa inak vyvíjala. Síce Buster srší všelijakými technickými nápadmi, napríklad dinosaurus, mamut, alebo neskôr strašne milý lev, s ktorým sa skamaráti, nemôžem 100 % potvrdiť, že by boli všetky tri etapy rovnako vyvážené, ucelené, zaujímavé... Pravdupovediac, najzaujímavejšia je asi skôr tá súčasná, jednoducho bravúrny komik mal zrejme chuť napodobniť legendárnu monumentálnu INTOLERANCIU Davida Warka Griffitha z roku 1916, a urobiť ju podľa seba, s typickým groteskným duchom, v miernejšom dramatickom uchopení... ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

[3,5*]     "Through every age there is the faithful worshipper at Beauty's shrine.         . . . Buster Keaton"     Prvá celovečerná groteska Bustera Keatona, ktorá je skôr len taká úsmevná, než aby som sa išiel pri nej popukať od smiechu. Výborné gagy tu bezpochyby sú, len vzhľadom na dĺžku filmu ich nie je až toľko (medzi tými najlepšími sú podľa mňa "Last National Bank", praveká obryňa a výmena "poškodenej pneumatiky" v psom záprahu). Nechápem len, prečo sa musel Buster Keaton takto opičiť po Griffithovi (o paródii na Intoleranciu sa dá hovoriť len čiastočne, skôr ide o čerpanie z nej). Akoby nemal dosť vlastnej invencie. Videná reštaurovaná verzia z roku 2015, s veľmi dobrou hudbou od Mont Alto.     "Get rid of that big boob and meet me outside. I am sitting behind you pretending to be asleep." ()

Reklama

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Povětšinou nepříliš vtipná Keatonova variace na Griffithovu Intoleranci, chcete - li parodie. Busterovy příběhy o lásce, která kvete v každém věku se odehrávají ve třech různých časových dobách. Nicméně prostor pro vtipné gagy byl většinou promrhán. Nakonec nejlepší bude ještě závěr ve stylu Lloydova O patro výš. ()

Iggy 

všechny recenze uživatele

Keatonova svérázná a originální parafráze Griffithovy Intolerance. Jediné, co se na tomto světě od počátku nezměnilo, je Láska. A tak musí Buster bojovat o svou milou s padouchem Wallacem Beerym ve třech dobách: v pravěku, v antickém Římě a v současnosti. Film plný skvělých gagů, neuvěřitelných situací a originálních nápadů (zvlášť římská epizoda obsahuje spoustu vychytávek). Keaton si nebyl úspěchem filmu příliš jist a tak ho pro jistotu natočil tak, aby ho mohl případně rozdělit na tři běžné dvacetiminutové grotesky. Film uspěl a Keaton už se ke krátkým groteskám nikdy nevrátil. Láska kvete v každém věku se na(ne)štěstí dochovala pouze v jediné kopii, která byla objevena až v roce 1954 a místy byla již nenávratně poškozena. Jen pro zajímavost: uvádí se, že v římské epizodě hraje roli vojáka Oliver Hardy, ale ve skutečnosti ve filmu nehrál a je pouze zaměňován s komikem podobného naturelu Kewpiem Morganem, známým především z filmů s komikem Billym Bevanem. ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

"Trojí věk", první celovečerní film Bustera Keatona coby režiséra, je vlastně koláží z tří krátkých, které spojuje téma Lásky - natruc Griffithově "Nesnášenlivosti". K dílu mají kritici, zvlášť srovnávají-li je s pozdějšími celistvými snímky "Ta naše pohostinnost" a "Sherlock mladší", výhrady. Mě pobavilo neméně, zejména okamžiky z doby kamenné (jízda na animovaném dinosaurovi, testování nápadníků, věšticí želva ...) a závěrečným šprýmem s pejskem - v něm se zrcadlí dnešní Češi stejně jako Keatonovi krajani-současníci. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Keaton film natočil jako sérii samostatných epizod, které bylo možno rozdělit na krátké filmy pro případ, že by celovečerní film neměl úspěch. (Michal74)
  • Přestože se v titulcích objevuje jméno Oliver Hardy, slavný komik zde nehrál. Byl to podobně vypadající Kewpie Morgan. (Kulmon)
  • První celovečerní film Bustera Keatona. (Kulmon)

Reklama

Reklama