• slovenský

Romantický / Komedie / Muzikál

USA, 1969, 146 min

Nádherné, ale naozaj až prenádherné prostredie, všade čisto, nádherné kostýmy, vhodná hudba a plno heftou a srandičiek, vymenovať ich tu všetky by bolo naozaj nadlho, ale chcem dať podstatu a to je, že všetko dopĺňali akrobatické kúsky a plno energie, ktorá robí tento muzikál krásnym. Avšak má plno trápnych rečičiek a je tam aj dávka gýču. Vidieť však to krásne malé mestečko, krásny alegorický pochod, večeru v luxusnom podniku, kde strieľali lietajúcu večeru priamo pri stole a Barbaru Streisand v plnom nasadení bola paráda. Vyraziť si do New Yorku za 3 doláre, počuť Louisa Armstronga a zažiť atmosféru dávnej Ameriky vo filme plnom neskúseného dvorenia a romantiky a hlavne srandy, nebolo nič zlého. Priznám sa však, že som mal problém s tou prepálenou dĺžkou, ale keďže je to rozdelené na akési dve hlavné časti, opäť sa to dá prepáčiť.(1.10.2012)

Oscar 3 : Výprava, Hudba - M, Zvuk + 4 nominace: Nejlepší film, Kamera, Kostýmy, Střih(21.4.2004)

Pěkný muzikál plný humoru a skvělých písniček. Barbře Streisand tahle role dohazovačky sedne jako nic jiného (to byl první film s ní, který jsem viděla a v téhle roli už asi zůstane pro mě napořád) a ani Walter Matthau není špatný. Svělá pasáž v restauraci s Louisem Armstrongem... Jedinečná klasika.(28.4.2003)

Dýchavičný muzikál bez tempa, který potvrzuje, že žánru v této podobě na konci šedesátých let odzvonilo. Po plátnech už se dávno proháněli Bezstarostní jezdci, Bonnie a Clyde se nechávali rozstřílet na cucky a romantiku na úrovni předznamenal Absolvent. Topit peníze ve dvouapůlhodinovém eskapistickém tyjátru se neukázalo jako dobrý nápad (na druhou stranu o rok starší Oliver! zahrál na temnější dickensovskou notu a vyšlo mu to). Klady představují Walter Matthau, jehož komediální talent založený na zamračených grimasách a znechuceném odsekávání vět výborně funguje, stejně tak i pingpongové slovní výměny v první půli. Jenže pak se tu vyskytuje zoufale gestikulující, v roli se topící Barbra Streissand, které nevěřím ani její zlaté šaty. Napadá mě kacířská myšlenka, že hrát její roli Jack Lemmon za vynechání zpěvu a křečovitých tanečních výstupů, mohla vzniknout nezapomenutelná komedie. So goodbye, Dolly! (Festival 70 mm filmů Krnov 2013)(15.4.2013)

Velkorysé taneční scény v režii člověka z nejpovolanějších, Genea Kellyho (Zpívání v dešti), vrcholí megalomanským muzikálovým číslem v luxusní restauraci, kde dostává prostor i Louis Armstrong. Skutečný, živý Louis Armstrong! Je to hlasitý, občas malinko neohrabaný film, který bez ustání jede na plné obrátky. Někdo křičí, někdo zpívá, někdo tančí a Walter Matthau i Barbra Streisand hrají o život. Občas vtipné, občas překvapivě chytré, občas sentimentální, ale každou scénou dávající vzpomenout na zlaté časy muzikálů. 85% Zajímavé komentáře: kleopatra, Oskar(21.11.2008)