Červený pavouk

The Red Spider

(festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

Kamerově a výpravou prostě dokonalé. Člověku se nechce věřit, že něco takového vzniklo v Polsku, a to ještě za spolupráce Československa. Jenže scénář pokulhává. Motivy postav nejsou zrovna dobře znázorněny a divák se tak ztrácí. Prostě přes tři * dát nemůžu.(7.7.2015)

• dozana

50. KVIFF(13.7.2015)

Opět skvělý výtvor. Člověk musí přemýšlet, aby to celé pochopil a vžil se do role hlavního hrdiny. Podle mě silně podceněnné zde na čsfd.(14.5.2016)

• zdenny

Pokus o noirovou detektivku, která není ničím a už vůbec ne psychologickým thrillerem. Zde se nikdy nedozvíme, proč to ten hluboce introvertní pitomec vzal celé na sebe. Zde se vůbec nedozvíme, proč to tamten úchylný debil vůbec dělal. Zde skoro vůbec nevidíme, jak to dělal. Takže nejlepší z celého filmu je trailer a kozy Karoliny Kominek, se kterou bych dělal úplně něco jiného, než ji rozmlátil hlavu kladívkem.(1.4.2016)

[50. MFF KV 2015](1.8.2015)