Červený pavouk

The Red Spider

(festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

Opět skvělý výtvor. Člověk musí přemýšlet, aby to celé pochopil a vžil se do role hlavního hrdiny. Podle mě silně podceněnné zde na čsfd.(14.5.2016)

• Baxt

Krátký film o zabíjení postavený na hlavu, maximální popisnost nahradily drastické časové výpustky. Marný pokus o něco originálního, takových chladných příběhů posedlosti tu bylo už spousta a ve velké většině byly daleko lépe natočené. Tam, kde chtěl režisér zřejmě ohromovat, tedy v novátorském estetizujícím pojetí, film selhává. Festival přirozeně ve Varu.(7.7.2015)

"Film znepokojuje diváka a extrémním způsobem si s ním pohrává," řekla jakási slečna na úvod a já se začal bát. A bylo to fakt tak - o co tam jde, se prostě nedozvíte, nějaký motivace/souvislosti vám nikdo nehodlá vysvětlovat. Týpek uviděl na pouti umlácenýho kluka kladivem, přijde dom, máma se ho zeptá jak bylo a on odpoví "paráda, jezdil tam chlápek na indiánovi na šikmý stěně, nic takového jsem nikdy neviděl". Like a boss, fakt. Mělo to ale docela slušný kamerový vychytávky! (65%)(11.7.2015)

[50. MFF KV 2015](1.8.2015)

Kamerově a výpravou prostě dokonalé. Člověku se nechce věřit, že něco takového vzniklo v Polsku, a to ještě za spolupráce Československa. Jenže scénář pokulhává. Motivy postav nejsou zrovna dobře znázorněny a divák se tak ztrácí. Prostě přes tři * dát nemůžu.(7.7.2015)