Červený pavouk

The Red Spider

(festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

"Film znepokojuje diváka a extrémním způsobem si s ním pohrává," řekla jakási slečna na úvod a já se začal bát. A bylo to fakt tak - o co tam jde, se prostě nedozvíte, nějaký motivace/souvislosti vám nikdo nehodlá vysvětlovat. Týpek uviděl na pouti umlácenýho kluka kladivem, přijde dom, máma se ho zeptá jak bylo a on odpoví "paráda, jezdil tam chlápek na indiánovi na šikmý stěně, nic takového jsem nikdy neviděl". Like a boss, fakt. Mělo to ale docela slušný kamerový vychytávky! (65%)(11.7.2015)

• Enšpígl

Sled často na sebe nenavazujících scén s velkým časovým rozdílem ve kterých se pohybují hlavní postavy o kterých člověk ví absolutní hovno. Herecky zvladnuté dobře, ale zbytek působí jak kdyby se díla chopili králíci z klobouku kouzelníka Kapustóna.(25.3.2016)

• dozana

50. KVIFF(13.7.2015)

• zelvicka.

Chladný, syrový Krakow, jenže když už to vypadá, že se začně něco dít, najednou se neděje nic, které střídá zmatení. Závěr filmu je pak jen cože, cože, co? Překvapivý je skutečně výstižné slovo, ale po tomto překvapení! vám spíš budou vstávat chlupy na krku.(6.7.2015)

• Marigold

Je to český polský film - vezmeme si žánr, který nedovedeme natočit ani podle základních pravidel, tak ta pravidla obrátíme naruby a budeme se tvářit, že to jako děláme "jinak". Všechno špatně - psychologie, chlad, logika, stavba. Při pohledu odkudkoli je Červený pavouk omyl. Hra s psychikou diváka bez pochyby - bohužel jen na to, kolik vydržíte, než vás ten film svojí naivitou urazí. #kviff2015(7.7.2015)