Musím se přiznat, že jsem tomuto filmu moc nevěřila. Trailer mě sice dobře pobavil a právě taky díky němu jsem se rozhodla, že si na film zajdu, ale příběhu jsem nedávala skoro žádnou šanci ... Spíš jsem sázela na humor ... A k mému obrovskému překvapení to bylo právě úplně naopak ... Ze začátku jsem filmu věřila ještě míň ... Laciné vtipy, které mě ani úsměv nedokázaly vykouzlit, jsem opravdu nečekala ... Když se ale pak příběh rozjel, vtáhl mě do děje tak dokonale, že jsem se ani nenadála a už byl konec ... Příběhově si na film opravdu nemůžu vynachválit ... Mělo to nápad, mělo to úžasnou zápletku a skvělé rozuzlení ... A nakonec jsem se přece jenom skvěle pobavila ... Buď se humor v průběhu filmu zlepšil a nebo jsem si na něj zvykla, ale některé scény a hlášky mě pobavily dokonale. Přiznávám, že některé herecké výkony byly možná až trochu moc "vyumělkované" a celkově mě Petr Nárožný jako mafián absolutně vůbec neseděl, ale dejme tomu ... Každopádně ale co se týče Jakuba Koháka, Jitky Schneiderové a hlavně a především vynikajícího Ondřeje Sokola, nemusím vůbec šetřit chválou! Ondřej je úžasný herec a tuto dvojroli si střihnul opravdu úchvatně! ... Kvůli slabšímu rozjezdu a dalším vyjímkám, které jsem zde zmínila proto dávám pouze čtyři hvězdičky.(24.3.2016)

SUPER ČESKÁ KOMEDIE,MOC JSEM SE NASMÁLA.DĚKUJI(19.6.2016)

Kino Svět Lišov - O ou, trochu lituji peněz za kino. Jelikož pan Sokol se celkem snažil to utáhnout, ale přece jen to není herec prvotřídní kvality, takže to sklouzlo k průměrné komedii. Ta ovšem na poli 100 minut nebavila tak moc a ten rádoby gangsterský styl mi nevoněl. Zejména pan Nárožný mě celkem iritoval a považuji ho, ač to nerad říkám, jelikož jinak ho mám za dobrého herce, za nejslabší článek celého filmu. Ty jeho výlevy a vřavy dost zaváněly přehráváním. No, nakonec si říkám, že jsem si zpestřil jeden březnový den a podpořil jsem útulné kino na malém, leč pěkném, jihočeském městě. 60% (with J.)(28.3.2016)

Až prekvapujúco príjemná česká komédia. Dejovo zložito-jednoduchá, herecky dobre obsadená, dobre zahraná, v solídnom tempe len s občasnými výpadkami, trefnými fórkami ktoré nie sú prízemné a vedia pobaviť a Jágrom ako prezidentom. Sokol v dvojúlohe obstál, ale len preto, že obidve postavy mu boli napísané na telo a veľmi z nich nemohol vybočiť. Nečakajte ale nič prevratné, proste lepšia česká komédia poslednej doby, ktorá si skutočne stojím za svojí žánrom. Príjemné 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(26.3.2016)

• Fifer

Když jsem se včera díval na hodnocení „diváků“ filmu Dvojníci, tak jsem si tak zauvažoval. Včera bylo na ČSFD asi 64%, dnes už je tam míň. V diskuzích na netu taky spousta kladných hodnocení. Jen kritici dávají svorně 0 až 10%. Tak mě tak napadlo, že čeští komerční filmaři už definitivně vzdali snahu zaplatit dramaturgy či dokonce kvalitního scenáristu a jedou stylem ruské propagandy. Tudíž veškerá část rozpočtu, která dříve připadla scenáristovi a dramaturgovi, teď jde na placené diskutéry, kteří film chválí a scénář jim někdo zfušuje za tři dny za babku. A pak už jde jen o to si ve stylu Putina stát za svým, ignorovat kritiku a zahltit servery falešným hodnocením. Pojďme si tak dlouho opakovat, že je to dobrý film, až tomu sami uvěříme.(18.3.2016)