• netahlo

Tusil jsem, ze to asi nebude kandidat na Cenu Akademie, ale realita predcila moje veskera ocekavani.(21.10.2016)

• kajas

Tragický rozjezd à la "Kameňák", bídný scénář, nepochopitelný výběr pana Nárožného do role hlavního záporáka, tohle všechno zachraňuje jenom ucházející střed filmu, kdy dojde k samotné výměně dvojníků. Jakmile ale začnete přemýšlet nad dějem, najdete víc a víc děr v logice a zkrátka uznáte, že takovou kravinu už jste dlouho neviděli...(22.12.2016)

Začátek absolutní průšvih, poté se děj rozjede a předkládá přirozeně vtipné situace, takže v rámci formátu na české poměry dobrá komedie. Škoda recyklované zápletky s mafiány (většina pokusů v českých filmech vyznívá fraškovitě, již od Perníkové věže po 2Bobule) a prvoplánového obsazování rolí - obsadit například Koháka do role totálního ňoumy je příliš velké klišé - zrovna on je výborný charakterní herec, viz letošní Teorie tygra. Takže vše je o castingu a režisérově odvaze. V Čechách je s kým točit, jen se musí vědět jak. A jen detail pro Enšpígla: když si odváží obraz z Mánesu, tak mají na autě bratislavskou RZ.(30.12.2016)

,,ZAVOLÁM POLICII!"… „A CO JIM ŘEKNEŠ?“ … „ŽES MI UKRADL ŽIVOT!“... /// Kladem je rozhodně nezdiskreditovaný vobsazení (snad sem ještě můžu počítat Koháka). Pak je třeba přistoupit na Sokolovo herectví (dvakrát), taky Nárožnýho (připomíná mi Macha, Šebestovou, paní Kadrnožkovou i Pepana) a přijmout fakt, že zatímco (většinou) při výměně (záměně) osobnosti sledujeme zábavnou hříčku, tak tady máme hovadinu, která ovšem jedním zhlídnutím neublíží. Pro pobavení davů (?) vrhá do špatnýho světla kantory a policajty, ale jestli mají státní zaměstnanci tímhle způsobem pomáhat českýmu filmu, tak nejsu proti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vidím se dvakrát. 2.) Stará je zničeho nic spokojená (a já nebyl tejden doma). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.11.2016)

• LadyPupu

Promarněný potenciál ve stokrát omleté zápletce týkající se záměny. Film, u kterého si vlastně už ani nepamatuju, jestli jsem to včera (!!!) vůbec dokoukala.(23.10.2016)

• - Josef Melichar má ve svém bytě všude šály AC Sparty Praha, jelikož jeho představitel Jakub Kohák je její velký fanoušek. (mazuka)

• - Spoiler: Miloslav Šmídmajer, producent filmu, si zahrál brýlatého průvodce v galerii při krádeži peněženky. Narážkou na něj je také hláška na konci filmu, když dochází k vrácení peněz a rodinných šperků: "Šmídmajer ještě na výlet do Anglie nedal". (TOMIK007)

• - Na obrazu prezidenta ve třídě je Jaromír Jágr vyfocen stejně jako prezident Miloš Zeman. (mazuka)