K obrazovce jsem usedala s vědomím, že klasickou pohádku dnes někdo těžko zplodí (pokud ano, stane se zázrak), s náladou přijmout nadsázku a s dobrou Whisky v ruce. Tyto tři aspekty (především ta třetí) sehráli svou roli a u pohádky jsem se nenudila. Dvojice Kryštof Hádek – Pavel Kříž byla skvělá a vtipná. Kříž jsem jen udělala jen nad přiblblou hudbou na turnaji, roztleskávačkami a divným drakem. Nevím jak děti, ale mne jako dospěláka výsledek uspokojil.(25.12.2015)

Na to, že se jedná o českou pohádku, tak musím uznat, že se celkem povedla. Po dlouhé době se objevila na Vánoce pohádka, která se zkrátka a dobře povedla. Příběh je pěkný, žádný stupidní jako tomu bylo předešlé roky, hlavní herci jsou sympatičtí, nechybí padouch, kouzla, drak a dobrý konec. Se staršími pohádkami se to nedá srovnávat, ale za poslední roky jedna z nejlepších pohádek.(25.12.2015)

Jé, jak já se nasmála. Pavel Kříž jako polodementní zámečník Pakosta s vyfoukanou patkou ve službách prince Karla mě dostával do mých artrotických kolen. Všechno bylo tak vtipné a svěží až neuvěřitelné v dnešní době víceméně trapných Troškovin. Skoro bych řekla takový jako cimrmanovský humor, kde každičký detail - slovo, posunky nebo situace jednoho fakt bavily. Neokoukané tváře, docela pěkná princezna, ale co je důležité ... oni všichni uměli hrát. Na tom má samozřejmě svou zásluhu vynikající režie. Příjemný hudební doprovod se středověkým tématem trůnil na tomto pohádkovém skvostu už jen jako třešinka na dortu. Pravda, nemohla jsem si nevšimnout jisté podobnosti čaroděje Kruciata s Gandalfem, takže je jasné, odkud čerpalo scénáristické pero. Ale co ... tahle pohádka je prostě pecka a stojí zato ji vidět.(26.12.2015)

Vtipně a svěže urobená pohádka ;o)(3.1.2016)

Velmi nadějný začátek plný skvělé dobové atmosféry se postupně změnil v jakousi českou parodii na heroické fantasy velkofilmy, což potvrzuje i podivný humor. Pro mě osobně vyloženě zahozený potenciál na nadprůměrnou českou pohádku.(25.12.2015)