• kingik
  *

  Když pustíte Karla Janáka k pohádce, počítejte se zakomponováním řady moderních prvků, nezůstanete ušetřeni debilních postav a ani situací, v nichž se protagonisté nacházejí, občas na vás jukne svěží a originální pojetí, schematický ráz pohádek je často podemílán, ale celé to vázne na slabé řemeslné zručnosti a pičoidním buzerantství mít z obyčejně vyhlížející pohádky pohádku pohádek. Strašilo vás před časem obočí Patrika Děrgela v(H)Ulici? Už se ho nemusíte bát. Janák mu ho uhladil porcí ejakulátu. Nyní je sice stále husté, tak trochu London look, ale bez Rimmelu, nicméně už neidentifikujete na jeho čele zarostlou piču. Tu ve snímku zastupuje Josefíková, která si pro potřeby role dolepila knír. Sbírka zvadlých herců - Hanzlík, Abrhám a Mrkvička. Jeden horší než druhý s přibývajícími léty. Hanzlík mohutně ohlašoval konec kariéry, no jo, kačáky došly, tak se vrátil s podprůměrným herectvím, je mně za něj stydno. Herec. Hahaha. Mrkvička - už mu ani nedávají dialogy, tak zahrál huhňajícího kreténa, v "trajleru" jsem si ho spletl se Suchánkem. Abrhám, chrchlavec obecný. Herec. Hahaha. U Kříže mně přišlo, že se za svoji pablbskou roli sluhy Pakosty styděl. Jediný, kdo zahrál nad slabé televizní poměry, byl Hádek. Ten jeho záporák to vytáhl z nudy. Výprava tomu vůbec nepomohla, když vizuál byl jen a pouze hrubě televizní. Občas ucházející triky. Jan Maxián dodal snesitelnou a zajímavě anti-pohádkovou hudbu. Celkově ale absolutní nuda sešpikovaná z bezduchého a septikového scénáře, na kterém si zjebaně zahudlal Hudský, a to celé v nezvládnutém režijním provedení a s nápady okoukanými z jiných (ne jen) pohádek. Jen to bylo použito tak, aby to vypadalo pro netrénované oko originálně. Já mám ale natrénováno dost, takže na mě si nepřišli. 20%(24.12.2015)

 • Slarque
  **

  Klasicky podprůměrná nová vánoční pohádka České televize. Sem tam se zableskne nějaká slušnější scénka, ale mechanicky sestavený scénář z pohádkových klišé nedává možnost, aby se z filmu stalo něco lepšího. Typický příklad: princ Karel je ubytován v hostinci, do kterého přijde i korunní princ Jan. Jako divák čekám, k čemu to tvůrci využijí. A výsledek? Ti dva se vůbec nepotkají. Takže nakonec kvituji aspoň to, že Karel Janák s oblibou obsazuje krásné dívky (Eva Josefíková, Kristýna Boková a nějaké ty roztleskávačky, nebo jak se jim říká při zápasech).(24.12.2015)

 • mchnk
  ***

  Velmi nadějný začátek plný skvělé dobové atmosféry se postupně změnil v jakousi českou parodii na heroické fantasy velkofilmy, což potvrzuje i podivný humor. Pro mě osobně vyloženě zahozený potenciál na nadprůměrnou českou pohádku.(25.12.2015)

 • Kothy
  ***

  No nevím, tohle mni přišlo slabší. Jako neříkám, že nápad s amnézií není originální, ale nic extra to prostě nebylo. Vánoční pohádka se dnes málokdy povede...(25.12.2015)

 • Katarine
  ***

  Až na trapného draka a roztleskávačky na turnaji celkem sympatická pohádka. Jan Maxián s hudbou velmi překvapil (v pozitivním smyslu).(24.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace