poster

Nenasytná Tiffany

 • anglický

  The Greedy Tiffany

  (festivalový název)

Komedie / Horor / Sci-Fi

Česko, 2015, 80 min

Režie:

Andy Fehu

Scénář:

Andy Fehu

Kamera:

Jakub Ševčík

Střih:

Michal Böhm
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evilmind
  ****

  Viděno v rámci Halloween akce na Streamu, a musím uznat, že na české žánrové poměry je to určitě nadprůměr. Leoš Noha se pro role vychlastaných socek zjevně narodil, ale neuškodilo by, kdyby mezi neherecký lokální kompars zapadlo alespoň pár místních ochotníků coby jeho přicmrdávačů, takhle působí scény mezi bezďáky sice autenticky, ale dost strojeně. Tuším jsem napočítal v celém filmu jen celkem asi 5 herců. Zápletka se zakopanými dukáty coby pastí na turisty sice není úplně originální, ale díky přizpůsobení se prostředí vágusů a hledačů pokladů působí docela roztomile svěže. Jen škoda, že se nedostavil žádný nápad na to, jak film nápaditě zakončit. A bohužel k tomu, aby se dal film s čistým svědomím označit za horror, ale chybí docela hodně - především asi víc peněz na triky. A tak zatímco třeba úvodní Nohův boj s větvemi se možná blíží Evil Dead, v pozdější fázi je shluk větví už jen neskutečně trapnou animací. Stejně tak poměrně povedené gore scény na úplném konci kontrastují prakticky se vším ostatním, co předtím bylo vidět v jámě. Škoda.(9.11.2015)

 • Traffic
  ****

  Ač se to zdá jako vysoce nepravděpodobné tvrzení, Fehu tímto celovečerním debutem potvrzuje svoji pozici předního českého realisty. Nevím o nikom, kdo by takhle nenásilně "uměl" poetiku nádražních bufáčů, piveček, cigár a mastnejch dlouhejch vlasů. Je to do jisté míry opravdu aktualizované cinema verité, akorát filtrované skrze pokleslou žánrovou mřížku. Přirozeně a vtipně zapojené metafilmové prvky zároveň snímek přibližují tvorbě současné americké low-budget scény, tzn. tvůrcům jako Ti West nebo Joe Swanberg. Překvapující je, že Fehu z tohoto srovnání pořád vychází velice dobře.(9.7.2015)

 • juta
  ***

  Překvapivě né úplně špatný český horor, ale dalo by se říci, že je docela ucházející. Chamtivost je sviňucha a tady je to dobře ukázáno. Částečně mě i film trochu pobavil, ale přeci jen má k hororu blíže.(29.10.2015)

 • Hwaelos
  **

  V podstatě fuknční spojení grind hororu s komedií, ale filmu by slušelo přitlačit na pilu oběma pólům a mohl vzniknout dobře zapamatovatelný český snímek, který by na hlavu porazil i pozapomenutý Choking Hazard. Navíc je trochu smutný, když komparzisti-homlessáci působí přirozeněji v hereckém projevu než skuteční herci. Za vidění to ale stojí.(2.8.2015)

 • Superpero
  ****

  Vizuál je amatérský, ale Leoš Noha je pán a vaši pozornost si získá ať chcete, nebo ne. Děj není vůbec špatný a líbila se mi taková ta přirozená somráckost. Prostě to těm hercům věříte. Jedinné co mi drhlo bylo, že ta díra byla vždycky znova zakopaná a zarostlá.(17.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace