Nenasytná Tiffany

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Michal Böhm

Viděno v rámci Halloween akce na Streamu, a musím uznat, že na české žánrové poměry je to určitě nadprůměr. Leoš Noha se pro role vychlastaných socek zjevně narodil, ale neuškodilo by, kdyby mezi neherecký lokální kompars zapadlo alespoň pár místních ochotníků coby jeho přicmrdávačů, takhle působí scény mezi bezďáky sice autenticky, ale dost strojeně. Tuším jsem napočítal v celém filmu jen celkem asi 5 herců. Zápletka se zakopanými dukáty coby pastí na turisty sice není úplně originální, ale díky přizpůsobení se prostředí vágusů a hledačů pokladů působí docela roztomile svěže. Jen škoda, že se nedostavil žádný nápad na to, jak film nápaditě zakončit. A bohužel k tomu, aby se dal film s čistým svědomím označit za horror, ale chybí docela hodně - především asi víc peněz na triky. A tak zatímco třeba úvodní Nohův boj s větvemi se možná blíží Evil Dead, v pozdější fázi je shluk větví už jen neskutečně trapnou animací. Stejně tak poměrně povedené gore scény na úplném konci kontrastují prakticky se vším ostatním, co předtím bylo vidět v jámě. Škoda.(9.11.2015)

Nenasytná Tiffany dost klame, a to nejen názvem. Děsí jen sporadicky, spíše znepokojuje. Avšak znepokojuje úspěšně, protože poté, co hlavní hrdina objeví poklad, divák je jako na trní, kam se načnutá premisa bude ubírat. A ona je to do samého závěru vlastně zdařilá a hlavně zábavná sociální kritika na naší českou vychcanost a hamižnost. Tady se člověk musí v několika momentech zasmát, a to ne jen díky hláškám, nastavující českým divákům zrcadlo ("Co to je?" - "Nevim, ale má to každej, tak jsem si to koupil taky."). Co se týče ústředního zla, body sklízí hlavně za originalitu, než za vizuál. Každopádně po delší době se jedná o projekt z našich luk a hájů, který stojí za vaši pozornost. Jinak Horní Jiřetín znám velice dobře, a na zámku Jezeří jsem si zažil svoje. Naposled třeba svatbu. Ale nemusíte brečet, dámy. Na ní jsem byl zatím pouze v roli hosta... (65%)(29.10.2015)

Reflexe sociální současnosti a života společenské spodiny na maloměstě a zároveň důvtipná satyra na čecháčkovství, zabalená do béčkové hororové komedie o masožravé díře v zemi... Nenasytná Tiffany je multižánrovým mixem, jehož všechny složky jsou v dokonalé proporční souhře – děs, napětí, humor i společensko-sociální kritika jsou přítomny ve správných poměrech a fungují pospolu nade všechna očekávání. Mouchy by se sice našly, nicméně i tak jde o snímek nesmírně zdařilý, na němž je potřeba ocenit především to, že se vůbec někdo odvážil adaptovat do českého prostředí skutečně netradiční filmařské a žánrové prvky, povedlo se mu to, a vznikl film, který nejenže baví, ale i má co říct. Opravdu velké a příjemné překvapení. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

Překvapivě né úplně špatný český horor, ale dalo by se říci, že je docela ucházející. Chamtivost je sviňucha a tady je to dobře ukázáno. Částečně mě i film trochu pobavil, ale přeci jen má k hororu blíže.(29.10.2015)

Herecky zřejmě nejvyrovnanější český film posledních let (snad jenom etuda s homevideem působí při tom překřikování dost amatérsky), zároveň po delší době český film, který má odvahu jít mezi spodinu a smíchat herce s neherci v poměru, který jednoduše vychází. Noha má pro démona nonstopáčů se špinavýma rukama bezesporu přirozené vlohy, je libec vidět hrát Čtvrtka zase tak uvolněně a přirozeně a je potěšující koukat se na snímek, který se nebojí pohybovat se mezi spodinou bez prvků nadbytečné exploatace a výsměchu. S trochou nadsázky česká verze Porumboiuova Pokladu, kterou dolů paradoxně sráží jen trochu neobratná práce s žánrovými rekvizitami. Protože jako pohled do života burana, který zoufale touží uniknout vlastní omezenosti, je to prostě dobrý a zábavný. Čtyři spíš ze sympatie.(30.7.2015)