RoboCop 2

RoboCop 2

Robocop 2

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 110 min

Vinikajúce pokračovanie. Peter Weller ako Robocop je proste skvelý.(23.6.2005)

Dvojka je jakousi bizarní úlitbou dětským divákům, u kterých zřejmě Robocop boduje nejvíc. Film je plný dětí (dokonce jeden ze záporáků je dítě) a infantilního humoru, ale zároveň zůstavá ultrabrutální eighties řežbou s desítkami mrtvých, která (pro představu) začíná scénou, v níž dvě štětky vypíchnou chlápkovi oko podpatkem a končí tím, že Robocop zlému policejnímu robotovi, co právě postřílel několik policistů, vyrve jeho (živý) mozek a rozklepe ho pěstí jako řízek. Jinak je to béčko radost pohledět - kde jinde uvidíte robota na motorce hrát si s obrněným vozem na to, kdo uhne dřív nebo souboj dvou robotů, končící zmíněným vyrváním mozku z (robo)těla? Obzvlášť mě pobavila karikatura černošského starosty. "VY SE S NIMI CHCETE DOHODNOUT? VŽDYŤ JSOU TO ZLOČINCI!" Starosta: "PROČ MUSÍŠ LIDI ŠKATULKOVAT? TO NESNÁŠÍM!"(3.9.2006)

• HellFire

Pro mě je Robocop jen poněkud neohrabaný policista v brnění. Největší sranda je, že ho nikdo nedokáže trefit na jediné zranitelné místo (rozuměj ústa) a taktéž dokáže vylést nepopálen z hořícího auta. Závěr je takovým slabým toho, co předvede Iron Man.(28.2.2009)

• Derek

absolútne sklamanie. toto pokračovanie je plné zbytočného násilia, vytratil sa ironický humor typický pre verhoevena a celý film stojí za starú belu.(11.3.2004)

Napriek horšej povesti je pokračovanie takmer rovnako dobré ako jednotka. Je tu aj kritika spločnosti a akcia je síce menej brutálna ale je jej viac. Celkový dojem však kazí humor. Preprogramovaný hrdina je v určitom zmysle zábavný, ale značne to podráža nohy jeho autorite. Myslím autoritu v očiach diváka... Našťastie táto humorná epizódka netrvá dlho a divák dostáva aj slušnú dávku mecho súbojov...(27.2.2014)