Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1990, 110 min

• Isherwood

Typická ‚dvojka‘ 90-tých let, kdy muselo být všechno větší, velkolepější a nabubřelejší. Jenomže děj nic neřeší, jednotlivé motivy, jinak velmi slibně rozehrané, posílá po chvilce bručet do kouta, aby se sunul dál až k tragickému finále s robotem na drogách. Akční scény jsou fajn, ale všechno ostatní působí dojmem nedokončeného díla podle slibného náčrtu. Nevím, jestli Kershner s Millerovým námětem vymrdal úmyslně, nebo to dostal pod ruky už takhle děravé, každopádně od spolupráce těch dvou bych čekal mnohem lepší výsledek.(20.9.2008)

..již trochu se opakující vtip, ale pořád na velmi dobré úrovni....interesantní dílko nad jehož krutou pravdivostí kroutím hlavou....:-)) Opakující se idiocita lidí, kteří si pořád musí dokazovat své nadřazení druhým tím, že sestrojí brutální ničící stroj. A takovým to většinou i projde, jako např.zde v imag.světě spol.OCP .(16.7.2008)

• Derek

absolútne sklamanie. toto pokračovanie je plné zbytočného násilia, vytratil sa ironický humor typický pre verhoevena a celý film stojí za starú belu.(11.3.2004)

• HellFire

Pro mě je Robocop jen poněkud neohrabaný policista v brnění. Největší sranda je, že ho nikdo nedokáže trefit na jediné zranitelné místo (rozuměj ústa) a taktéž dokáže vylést nepopálen z hořícího auta. Závěr je takovým slabým toho, co předvede Iron Man.(28.2.2009)

Dneska jsou na drogách závislí už i roboti. 55%(11.12.2008)