Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

• Webb

Jako nezdá se vám, že pohádka a automobil nejdou vůbec do sebe? A vůbec, pohádka působí moc novodobě a to se mi trochu příčí. Docela zklamání.(4.1.2009)

Příjemná pohádka, které by prospělo méně dětinských "písniček". Při herecké sestavě, ve které se mi příčí snad jen princ "Alien" Brousek, by neměl být problém zachovat poutavost pro všechny věkové skupiny diváků a nepůsobilo by to tak lacině. (Andrea Elsnerová že je baculatá???)(9.1.2006)

když sem byl malým svištěm, vždy jsem se na ni rád podíval(14.10.2012)

Kdyby alespoň takhle vypadaly všechny novodobé pohádky, jsem spokojená. A stěžovat si na novodobost je blbost, vždycky šlo jen o variace na veškeré doby minulé, tady to holt šmrncli 20. léty, stejně častá byla secese nebo pseudonovověk. Středověk vnímám více až v pozdějších pohádkách, ty předlistopadové se většinou nepouštěli až tak daleko, ale fakticky neexistuje důvod toto jakkoli sešněrovávat.(12.6.2009)

• ivishka

Já teda uznávám, že Šafránková podobně jako třeba Abrhám nebo Naďa Konvalinková jsou snad v každém druhém českém filmu ale nevidím důvod točit takové hluboké science fiction... Herecké výkony mi zvedaly mandle a pokus o muzikál mě utvrdil v odpadu s velkým O.(1.1.2013)

• - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)