Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

Příjemná pohádka, které by prospělo méně dětinských "písniček". Při herecké sestavě, ve které se mi příčí snad jen princ "Alien" Brousek, by neměl být problém zachovat poutavost pro všechny věkové skupiny diváků a nepůsobilo by to tak lacině. (Andrea Elsnerová že je baculatá???)(9.1.2006)

Hravá a roztomilá (i když jen televizní) pohádka, jaké se dnes už moc netočí. Libuše Šafránková v titulní roli čarodějnice je jako vždy - půvabná :-)(29.7.2003)

Pohádka v laciném televizním oblečku, ale mající svou vlastní pohádkovou duši a šmrnc... Houby s octem...na kyselo!(1.1.2014)

Moderní pohádka o tom, kterák dvě rozmazlené husy k rozumu a štěstí přišly. To vše pod taktovkou ne tak úplně zlé čarodějky a roztomilého čarodějného učně jménem Elixír. Možná tedy až na ta jména hlavních postav docela veselá televizní pohádka.(3.1.2013)

Houby s octem. Na kyselo! Ne, že by ty vtípky byly třeskutě originální, ale to neznamená, že se člověk nesměje, nebo aspoň neusmívá. Čarodějka, která si sem tam jde trošku slopnout, aby nikdo nevěděl a její synek, který snad chodil do skauta (i když vzhledem k roku narození spíš do pionýra). Po králi Hyacintovi se v princi Upolínovi do pohádek dostala další květina.(29.10.2010)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)

• - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)