Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost.(17.11.2010)

Houby s octem. Na kyselo! Ne, že by ty vtípky byly třeskutě originální, ale to neznamená, že se člověk nesměje, nebo aspoň neusmívá. Čarodějka, která si sem tam jde trošku slopnout, aby nikdo nevěděl a její synek, který snad chodil do skauta (i když vzhledem k roku narození spíš do pionýra). Po králi Hyacintovi se v princi Upolínovi do pohádek dostala další květina.(29.10.2010)

Hravá a roztomilá (i když jen televizní) pohádka, jaké se dnes už moc netočí. Libuše Šafránková v titulní roli čarodějnice je jako vždy - půvabná :-)(29.7.2003)

Příjemná pohádka, které by prospělo méně dětinských "písniček". Při herecké sestavě, ve které se mi příčí snad jen princ "Alien" Brousek, by neměl být problém zachovat poutavost pro všechny věkové skupiny diváků a nepůsobilo by to tak lacině. (Andrea Elsnerová že je baculatá???)(9.1.2006)

• ivishka

Já teda uznávám, že Šafránková podobně jako třeba Abrhám nebo Naďa Konvalinková jsou snad v každém druhém českém filmu ale nevidím důvod točit takové hluboké science fiction... Herecké výkony mi zvedaly mandle a pokus o muzikál mě utvrdil v odpadu s velkým O.(1.1.2013)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)

• - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)