poster

Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

 • Radek99
  ***

  Pohádka v laciném televizním oblečku, ale mající svou vlastní pohádkovou duši a šmrnc... Houby s octem...na kyselo!(1.1.2014)

 • Segrestor
  ****

  Moderní pohádka o tom, kterák dvě rozmazlené husy k rozumu a štěstí přišly. To vše pod taktovkou ne tak úplně zlé čarodějky a roztomilého čarodějného učně jménem Elixír. Možná tedy až na ta jména hlavních postav docela veselá televizní pohádka.(3.1.2013)

 • triatlet
  ****

  Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost.(17.11.2010)

 • Webb
  *

  Jako nezdá se vám, že pohádka a automobil nejdou vůbec do sebe? A vůbec, pohádka působí moc novodobě a to se mi trochu příčí. Docela zklamání.(4.1.2009)

 • ivishka
  odpad!

  Já teda uznávám, že Šafránková podobně jako třeba Abrhám nebo Naďa Konvalinková jsou snad v každém druhém českém filmu ale nevidím důvod točit takové hluboké science fiction... Herecké výkony mi zvedaly mandle a pokus o muzikál mě utvrdil v odpadu s velkým O.(1.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace