Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

Příjemná pohádka, které by prospělo méně dětinských "písniček". Při herecké sestavě, ve které se mi příčí snad jen princ "Alien" Brousek, by neměl být problém zachovat poutavost pro všechny věkové skupiny diváků a nepůsobilo by to tak lacině. (Andrea Elsnerová že je baculatá???)(9.1.2006)

Hravá a roztomilá (i když jen televizní) pohádka, jaké se dnes už moc netočí. Libuše Šafránková v titulní roli čarodějnice je jako vždy - půvabná :-)(29.7.2003)

Pohádka v laciném televizním oblečku, ale mající svou vlastní pohádkovou duši a šmrnc... Houby s octem...na kyselo!(1.1.2014)

• Webb

Jako nezdá se vám, že pohádka a automobil nejdou vůbec do sebe? A vůbec, pohádka působí moc novodobě a to se mi trochu příčí. Docela zklamání.(4.1.2009)

Kdyby alespoň takhle vypadaly všechny novodobé pohádky, jsem spokojená. A stěžovat si na novodobost je blbost, vždycky šlo jen o variace na veškeré doby minulé, tady to holt šmrncli 20. léty, stejně častá byla secese nebo pseudonovověk. Středověk vnímám více až v pozdějších pohádkách, ty předlistopadové se většinou nepouštěli až tak daleko, ale fakticky neexistuje důvod toto jakkoli sešněrovávat.(12.6.2009)