Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Nevím co skutečně pan Klein s tím názvem myslel. Protože jedna hvězdička je za Matase.Tak to vypádá že s koncem básníku končí i humor.(8.6.2006)

 • Damiel
  **

  45 % - Tahle série měla skončit trojkou. Tahat poetiku Básníků do 90. let let byl krok hodně nešťastný. Zatímco první díly mě vnitřně příjemně rozechvívaly, tady jsem cítil spíš pocit lehké trapnosti.(28.1.2007)

 • MM_Ramone
  **

  Životný príbeh Štěpána Šafránka mal zostať filmovou trilógiou. Prvé tri časti tejto komédie boli svieže, zábavné, príjemné... skrátka, dobre sa na to pozeralo. Štvrté pokračovanie, ktoré bolo natočené v roku 1993, značne zaostáva za svojimi predchodcami. Pavel Kříž už je starý a nezaujímavý. Taktiež aj Tereza Brodská v úlohe jeho partnerky mi bola hodne nesympatická, aj s tými jej precitlivenými ušami. Nová doba básnikom akosi nesadla. Kapitalizmus im nesvedčí. „Konec básnikú v Čechách“, jak príznačný názov. **(5.4.2013)

 • Radek99
  *

  Škoda, že to nebyl SKUTEČNÝ konec básníků nejenom v Čechách, ale hlavně na filmovém plátně...(8.6.2007)

 • ivishka
  **

  Takový díl bez kterého byste se obešli (asi jako já celých svých 20 let života) a spolu s posledním dílem se dělí o zbytečný herecký počin všech zúčastněných. Je smutné, když se po všemi obdivovaných a oblíbených třech dílech série posune takovým sešupem kvality dolů. Celou dobu co jsem se dívala na tento díl jsem si až zpětně uvědomila, jak moc byla asi potřeba natočit toto nutné zlo a mermomocí připomenout těm "pamětníkům" osudy dobrého doktora Šafránka. Totiž sofistikované dialogy a rýmy hlavního hrdiny spolu s účastí Davida Matáska mě kdysi zaujaly, povznesly, pobavily a poučily. Dříve byly vtipně nevyzrálé a jemně dospělácky přisprostlé. Dnes s odstupem a posunem postav v čase - ať je to změna režimu nebo náhlá smrt někoho blízkého - mi přijde dospělý a bezdětný doktor dětinský a spíše tragický než komický. Tento snímek sice obsahuje pár vtipných situací, ale nebylo jich natolik, abych dokázala celý film shrnout jako příjemnou zábavu. P.S. Dost podivné mi přijde pravidelné potkávání jeho bývalých "lásek" a také vzezření Terezy Brodské (která měla účes jako chlapeček).(12.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace