Slabý odvar předchozího, i když stále ještě alespoť trošičku vtipný... No, řekněme slabší tři...(27.10.2006)

tento diel je opäť plný životných poznatkov a názorov a stale je to podfarbene trefným humorom a pavel kríž dokazuje že čím je starší tým je lepší, tu mala za príbehom zaznieť rázna bodka(3.10.2007)

Počas trvania filmu som rozmýšľal, čo týmto porevolučným 'básnikom' vôbec chýba. Spočiatku nič. Postavy znova vyžmýkali pár zaujímavých situácií, humor síce trošku zaostal a dobývanie dievčat sa už nekoná na takej spanilej úrovni, všetko chce byť moderné, ale to by ešte tak nevadilo. Čím bol film dlhší, tým som si uvedomil, čo mu vlastne chýba. Alebo skôr nechýba. Určite mu nechýbajú nadbytočné minúty, pretože na jednoduchosť takéhoto snímku sú dve hodiny jednoducho až príliš. A záver bol oproti záverom prechádzajúcim úplným výkrikom do prázdna. Osvedčené pravidlo trilógie neplatí len pre Hollywood. 60%.(8.4.2008)

• Orlau32

Ale no dobře. Je to sice ptákovina, ale mladým se to dost líbí ještě dnes. Já osobně Kříže, Matáska a Vašuta na plátně mít nemusím.(6.10.2007)

Normálně bych takovému filmu dal jen dvě hvězdičky, ale pro básníky mám slabost, takže i když se tenhle díl povedl ze všech nejméně, dostane "z piety" i třetí hvězdu. Pravdou ale je, že Pavel Kříž už tady vypadá docela životem unaveně, přestože potkal zřejmě svou životní lásku v podobě Terezy Brodské. Ani toho slavného inteligentního humoru už zde není tolik jako v předchozích dílech, přesto jej ještě místy můžeme "vystopovat". Suma sumárum, jako celek jsou Básníci zábavnou podívanou, ale obávám se, že příští generace už to tak neocení.(29.8.2002)

• - Film videlo v kinách 5,5 miliónov divákov. (Raccoon.city)

• - Režisér Dušan Klein chcel do filmu obsadiť aj Štepánovu (Pavel Kříž) prvú lásku Borůvku (Miroslava Šafránková), ktorá mala mať už dve deti, ale herečka ponuku odmietla. (Raccoon.city)

• - Pavel Kříž a Tereza Brodská byly již v době začátku natáčení partnery. (M.B)