Porevoluční var a kvas se nevyhnul ani BÁSNÍKŮM. Nevím jestli ten film slábne kvůli tomu že ta doba byla opravdu taková a moc se mi na ni nechce vzpomínat....(30.10.2007)

Takhle se ožrat a v sokolském kroji! Maminko kdybych to věděl, tak bych se svlíknul! Nechápu ten prudkej pokles v hodnocení. Tenhle díl není špatnej a celkem věrně vystihuje dobu v které se odehrává.65%(5.12.2014)

• Radek99

Škoda, že to nebyl SKUTEČNÝ konec básníků nejenom v Čechách, ale hlavně na filmovém plátně...(8.6.2007)

Tři díly a dost. Čtvrtý a páty díl neměl vzniknout. Takhle celá série ztrácí na kvalitě. Klein nás doslova nutí se smát. Slabý průměr mezi českými komediemi.(21.7.2005)

• Galadriel

Nevím jistě proč tenhle film vznikl a nechci sahat tvůrcům do svědomí, ale podle mě jde čistě o komerční kalkul a podle toho to taky vypadá. Škoda, skončit se má v nejlepším.(27.1.2005)

• - Film videlo v kinách 5,5 miliónov divákov. (Raccoon.city)

• - Pan Písařík (Pavel Zedníček) opakuje v léčitelském transu formuli "Noli tangere circulos meos," což znamená "Nedotýkej se mých kruhů". (rakovnik)

• - Chyba ve filmu: Když vedou dva synové svou maminku od léčitele Písaříka (Pavel Zedníček) ke svému autu, celou dobu je v okně auta dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)