Uznávaného hasiče opustila manželka spolu s jejich synem pro jeho násilnické chování. Je přesvědčený, že vinu na tom mají jeho sousedé a jejich děti, které ji namluvili, aby od manžela odešla. Vtrhne do jejich domu a začne je terorizovat. Sousedé to oznámí policii, ta jim však nevěří, protože ho považují za uznávaného požárníka s množstvím zásluh. Situace se zdramatizuje, když zabije opraváře, dva policisty, a nakonec zaútočí i na rodinu sousedů. Začíná tvrdý boj o přežití. (oficiální text distributora)

glum88

Zatím největší překvapení jaký jsem tenhle rok zažil . Sheen by měl hrát maniaky častěji , je to jeden z nejpřesvědčivějších psychopatů v dějinách filmu . Už když vyletěl na hrající si děcka protože plýtvali vodou jsem věděl co mě čeká . Scénář nebyl zas tak špatnej ..... ,,Chcete ode mě volat ? Ne chlapče , támhle na ulici je budka u krámu toho šikmookýho , bude mít chut' podržet žlutýho kámoše . Přeju rýžový den,, ()

Smartynko

Priznám sa, že tento film som videl pred trinástimi rokmi keď som ja sám mal 12. Už si presne nepamätám dej ale viem, že Charlie tam hral hasiča, ktorému preskočilo a začal terorizovať susedovu ženu a nejaké dieťa. Podstatou tohto komentára je to, že tento film mi utkvel v pamäti a ja presne viem prečo. Charlie Sheen, ktorého som v tej dobe poznal iba ako Toppra Harleyho ma tam dosť prekvapil svojou vážnou rolou a hlavne tým ako toho vyšinutého psychopata zahral. Nemyslím si, že toto priemerné hodnotenie, ktoré tu film má je zároveň férové. Niektoré komentáre mi prídu ako keby len niekto prečítal zopár tých predošlých a skopíroval myšlienku. Ak niečo nemám rád tak sú to ľudia čo nemajú vlastné slová. Ja môžem povedať iba to, že tento film mi utkvel v pamäti aj napriek tomu, že som ho videl iba raz a to pred trinástimi rokmi. O väčšine filmov, ktoré som videl sa to povedať nedá... ()

Antagonist

Under Pressure je průměrný s podprůměrnými herci. Světlou stránkou je tak akorát Charlie, který hraje fajn šílence a vcelku celý film táhne sám. Velká škoda nevyužitého potenciálu. Bez nadsázky se z toho málem vyklubal i pěkný horor, když už měl tu sekeru v ruce, mohl aspoň rozsekat (stačilo by pohmoždit) ty rozmazlený fakany. To by asi snímek ani nespatřil světlo světa, nebo možná jen s kapkou cenzury. Nu což, škoda... Have a rice day. ()

Pollini

Myslím, že Charlie Sheen se role zhostil dokonale. Je to film z roku 97, když jsem to tehdy viděla, měla jsem nervy kýblu. Dneska ten film uz působí úplně jinak. Po Šestém smyslu a Ti druzí už mě máloco překvapí nebo vyvolá napětí. Užijte si atmosféru totálního vyčerpání z práce, když vás furt někdo ruší. ()

curunir

,,VOLAJ 911!" ,,JA NEVIEM AKO." ,,9 1 1." __ ,,Teror" vznikol ako videofilm, ktorý nikdy neuzrel prítmie kinosál, preto treba na neho tak hľadieť a náležite ho hodnotiť. Svojou dĺžkou i stvárnením pôsobí ako dvojepizóda seriálu z 90. rokov a práve v tom sa odrážajú jeho nedostatky. Akoby išlo o vynútený projekt, kde by bol Charlie Sheen obsadený do netradičnej úlohy. Hoci je dominantnou postavou filmu, osobne ma jeho herecký prejav nijako neohúril, pretože jeho šialenstvo je pomerne slabo vysvetlené chybou prostoduchého scenára s viacerými logickými nedostatkami. Kto má podobné žánrové kúsky rád, môže si prihodiť hviezdičku navyše. (800. hodnotenie, 44. komentár k filmu) ()

• Film se natáčel v Kanadě. (Grimaldi)
  • Film původně vznikal s úmyslem kinodistribuce, nakonec ale putoval rovnou na videotrh. (Grimaldi)