Nadčasové dílo s geniálními záblesky. Komanče to drtí, avšak vidím tam i do dnešní doby stejné paralely (systém v úpadku, lidé v úpadku, výrobky v úpadku atd.). Chytré vtipy, politické narážky a sarkasmus za 84%.(21.11.2012)

Vtipnejsi, nez jsem si pamatoval. Story s rustinarkou je dokonala. Uz dlouho jsem Gabrielu nevidel, a opet pobavila... :-)(30.12.2013)

Film o tom, ako sa referent stal namestnikom riaditela. A zacina rozmyslat nad nejakou tvorcou pracou. Chvalim plejadu znamych mien, na ktore sa kedykolvek rad pozriem : Hrusinsky, Satinsky, Rehak /obaja Prodavac Humoru/ a pochopitelne Obermaierova. Satira, ako ma byt. 74 %(17.12.2013)

Na tu dobu velice trefná a odvážná komedie, humor Milana Lasicy je úžasný(19.11.2016)

"My sme kapitáni průmyslu. A my se nebudeme zabejvat pěti flaškama vodky. - Dvaceti, Evžene." O poměrech na sklonku socialismu v československém vydání podávají svědectví Dušan Klein, Ladislav Pecháček, Milan Lasica, Jana Hlaváčová, Julius Satinský a další. Skvělý scénář a herecké výkony, velmi hořký a suchý humor. Asi to nejlepší, co Klein natočil. "Dal bych si Člověče, nezlob se. - Víš, to je taková naše specialita. - Dietní? - Noo... - Uvař mu to." "Prosímtě, hraj, ta Spišáková řve jako kráva. - Jááá ti ho tam našroubuju, já ti ho tam dám... - No tak! - A čééérný muž pod bičem otrokáře žil..."(22.3.2007)

• - Oba hlavní protagonisté se seznámili poprvé až ve scéně, kdy se Lasica táže Hlaváčové: „Dobrý den, já jsem Lasica, jak se má Luděk?" (cariada)

• - Natočeno podle stejnojmenného románu Ladislava Pecháčka z roku 1988. (skudiblik)

• - Natáčení probíhalo v Rakovníku a místní továrně na výrobu dlaždic, která ve filmu představovala továrnu na sanitární keramiku. Několik scén bylo také pořízeno na zámečku Dřevíč u Nižbora, kde bydlel tehdejší ministr Karel Schwarzenberg. (rakovnik)