Dušan Klein v této výborné komedii skvěle prezentuje, glosuje i zesměšňuje paradoxy vytvářené zejména za socialismu, často ale i ty, které se ve společnosti vyskytují už odnepaměti...(16.10.2010)

Vážení přátelé, tento film jen v případě, že nemáte do čeho píchnout. Legrační je jenom někdy, zajímavý také jenom někdy a tak tu zůstávají samotní herci, kteří nejsou zlí, ale bejvávali lepší. Jediné opravdu dobré na tomhle filmu je fakt, že vcelku slušně píchá do komunistickejch pohlavárů. Škoda, že se to jednání velkejch šajb do dnešní době nezměnilo. Kdyby Kodet věděl, že hraje postavu mnohých podnikatelů a papalášů v roce 2014, to by asi koukal.(21.12.2014)

Já ti ho tam našroubuju - až do Antarktýdy. A bude to právnicky v pořádku.(11.3.2009)

Misty sice velice trefna a vtipna satira na druhou polovinu osmdesatych let, at uz v zamestnani ci v soukromem zivote. Vzhledem k roku nataceni si ale myslim, ze Klein az moc tlaci na pilu a mnohdy to jiz pusobi velice krecovite. Vyborny Lasica, slabsi scenar.(27.6.2009)

Nadčasové dílo s geniálními záblesky. Komanče to drtí, avšak vidím tam i do dnešní doby stejné paralely (systém v úpadku, lidé v úpadku, výrobky v úpadku atd.). Chytré vtipy, politické narážky a sarkasmus za 84%.(21.11.2012)

• Milan Lasica

• - Oba hlavní protagonisté se seznámili poprvé až ve scéně, kdy se Lasica táže Hlaváčové: „Dobrý den, já jsem Lasica, jak se má Luděk?" (cariada)

• - Natáčení probíhalo v Rakovníku a místní továrně na výrobu dlaždic, která ve filmu představovala továrnu na sanitární keramiku. Několik scén bylo také pořízeno na zámečku Dřevíč u Nižbora, kde bydlel tehdejší ministr Karel Schwarzenberg. (rakovnik)

• - Natočeno podle stejnojmenného románu Ladislava Pecháčka z roku 1988. (skudiblik)