Shut In

James Wiley Fowler

Kostýmy:

Gayle Merendino
  • George Stobbart

Po námrde aký v hororovom subžánri „home invasion“ spôsobila pred pár rokmi pecka "You're Next" je pre tvorcov očividne ťažké prísť s niečím sviežim či nápaditým, takže to plus-mínus stagnuje, ale každý rok sa objaví pár kúskov, ku ktorým sa aspoň jednorázovo oplatí uprieť zrak. A približne to som čakal aj od novinky "Intruders", resp. po starom "Shut In". Nakoniec to však nič moc nebolo a to napriek tomu, že nešlo o obyčajnú recyklačku a pridanou hodnotou boli oživujúce zvraty. Celkovo to na mňa však pôsobilo akosi fádne; nezaujímavá hlavná hrdinka, nezaujímaví záporáci, predvídateľné naháňačky, málo napätia / teroru / zábavy a v poslednej pol hodine prišla namiesto výrazného finále iba číro-číra nuda. Pár minút po pozretí a už na to začínam pomaly zabúdať; tak nevýrazné sa mi to zdalo.(16.1.2016)

• Bloody13

S klidným svědomím můžete vynechat. Byť hezky natočená, ale jinak nezáživná invaze do domu, který po smrti otce obývá jen jeho agorafobií trpící dceruška. Partička zlodějů se však brzy přesvědčí, že tenhle džob bude nad jejich síly. Shut In se od svých sub-žánrových sourozenců odlišuje asi jen tím vymakaným sklepením, protože napětí si vzalo hodinu a půl dlouhou dovolenou a veškeré násilí tu zastupuje zlomená noha s dekapitovanou andulkou. Plus s jednou loužičkou ze chcanek, ale ta je vedlejší. Jak jste asi poznali, je to vážně slabota - s dalšími variantami (You're Next, Home Sweet Home, Static) uděláte líp.(20.1.2016)

• maverick10

Slibný námět, velmi slibný utopený díky sešlápnuté brzdě a přeřazení na neutral ke konci filmu.(5.2.2016)

• kingik

Zaměnitelný a nepřekvapivý cákanec, v němž si krev musíte domyslet. Obsahem je jen minimum scén, které diváka proberou ze spánku spravedlivých. Film značně nudí. Agorafobie hlavní hrdinky a banda násilníků v jejím domě, to jsou aspekty, z nichž se dalo vytěžit relativně hodně. Jen to režijně rázně a řízně uchopit, že. Tohle ale neplatí pro režiséra Adama Schindlera, o kterého, alespoň doufám, už dlouho nezavadím. A pokud ano, musel by přijít s něčím oslnivým. Nejprve nastolil situaci, kdy do domu nebohé ženy vniknou tři zloději. No dobrá, ale jak to panu režisérovi trvalo, než se ve filmu něco stalo. Aby to pokazil ještě víc, nechal zemřít nadějně vyšinutého násilníka jako prvního, zbytek to už nevytrhl. Divák se ještě obeznámil s nějakou tou pastí v domě, která je nastražená pro takové případy. Opět nic v rámci žánru překvapivého. Na filmu je v mnohém znát, že se jej chopil začátečník, který nemá cit pro rytmus scén, napětí, gradaci. Poté, co se skupinka zlodějů ztenčí, začal film silně stagnovat. Brutálních scén je minimální množství, dojde k nim převážně v první třetině filmu, následně už se nic kloudně zajímavého nedělo. Herecké obsazení určitě nebylo nijak vrcholně špatné, námět sice je ohraný, ale i omletý příběh může zaujmout, je-li natočen svěže násilně a nápaditě. U tohoto home invasion si můžete po půl hodince zdřímnout a vůbec o nic nepřijdete. Budete plni sil na lepší násilnické zítřky v jiném a rozhodně lépe natočeném filmu. 4/10(27.1.2017)

• hous.enka

Ta hra s tlačítky mě bavila. Nejspíš proto, že mi to připomnělo mě oblíbené Saw. Jenže pak přijde rozuzlení a konec a já jsem z toho taková celá rozpačitá. Souhlasím s myšlenkou, že herečka je tuctovka, která se prostě celou tu dobu tváří na zabití. Už od začátku je tak nesympatická, že mi bylo naprosto jedno, co s jí stane. Kluci zas byli všichni typově dost podobní, takže než jsem se stihla zorientovat, byl konec. Ano, nápad je to parádní a film má super plakát, ale to mi nestačí.(1.2.2016)

• - Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)