Tak tenhle skvost mi v porevolučním kvasu asi nějak uniknul, vůbec jsem o něm nevěděla a viděla ho až teď. O to milejší překvapení to bylo. Hrabala mám moc ráda a tahle adaptace mě opravdu potěšila, myslím, že se podařilo zachytit i atmosféru Prahy padesátých let včetně legendárního Hrabalova obydlí Na Hrázi věčnosti. Všichni tři představitelé mi sedli v rolích příslušných umělců, nejvíc do paměti se samozřejmě vryl Arnošt Goldflam coby Egon Bondy a jeho nezapomenutelé Kurva fix, doktore... Skoro to vypadá, že na Hrabalovi není co zkazit, ovšem pouze do chvíle, než užaslý divák spatří veledílo Příliš hlučná samota, které vzniklo o pět let později.(12.1.2011)

Ani sa nečudujem že bol Bondy s touto adptáciou nespokojný, mne sa zdá tiež že hlavný hrdinovia sú tu dosť karikatúrovaný a hlavne tá Hrbalová kniha (spisovateľa ktorého mám strašne rád) je kvôli tej obrovskej osobitosti nezfilmovateľná. Niektoré scený boli dobré, hlavne vizuálne, ale ako celok sa mi film moc nepáčil.(8.1.2014)

"Jenže já v tomhletom nevidím vůbec nic !!" - "Když nic, tak nic.." ;)(13.7.2016)

• Hejtmy

Jako všechny adaptace Hrabala hrozná nuda, tentokrát navíc okořeněná třemi nesympatickými hlavními postavami. Nudím se u spousty filmů, ale abych měl k dokoukání nějakého filmu vyloženě odpor, to se mi stává málo, ale Něžnému barbarovi se to povedlo. To už je lepší i trochu méně něžný Barbar Conan. 10%(12.1.2011)

• charge

Umělecko-filozofickej film, kterej není za žádných okolností ničím víc, než-li podprůměr, ostatně jako všechny dosavadní Hrabalovy filmový přepisy. Chybí tomu zkrátka poutavější děj.(8.8.2009)

• - Citované romány jsou Baronova touha a Magdin osud. Druhý jmenovaný je dílem Hedwig Courths-Mahler. (NinadeL)