• lola3121
  *****

  Tak tenhle skvost mi v porevolučním kvasu asi nějak uniknul, vůbec jsem o něm nevěděla a viděla ho až teď. O to milejší překvapení to bylo. Hrabala mám moc ráda a tahle adaptace mě opravdu potěšila, myslím, že se podařilo zachytit i atmosféru Prahy padesátých let včetně legendárního Hrabalova obydlí Na Hrázi věčnosti. Všichni tři představitelé mi sedli v rolích příslušných umělců, nejvíc do paměti se samozřejmě vryl Arnošt Goldflam coby Egon Bondy a jeho nezapomenutelé Kurva fix, doktore... Skoro to vypadá, že na Hrabalovi není co zkazit, ovšem pouze do chvíle, než užaslý divák spatří veledílo Příliš hlučná samota, které vzniklo o pět let později.(12.1.2011)

 • jaklee
  ***

  Ani sa nečudujem že bol Bondy s touto adptáciou nespokojný, mne sa zdá tiež že hlavný hrdinovia sú tu dosť karikatúrovaný a hlavne tá Hrbalová kniha (spisovateľa ktorého mám strašne rád) je kvôli tej obrovskej osobitosti nezfilmovateľná. Niektoré scený boli dobré, hlavne vizuálne, ale ako celok sa mi film moc nepáčil.(8.1.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Jenže já v tomhletom nevidím vůbec nic !!" - "Když nic, tak nic.." ;)(13.7.2016)

 • Hejtmy
  odpad!

  Jako všechny adaptace Hrabala hrozná nuda, tentokrát navíc okořeněná třemi nesympatickými hlavními postavami. Nudím se u spousty filmů, ale abych měl k dokoukání nějakého filmu vyloženě odpor, to se mi stává málo, ale Něžnému barbarovi se to povedlo. To už je lepší i trochu méně něžný Barbar Conan. 10%(12.1.2011)

 • charge
  **

  Umělecko-filozofickej film, kterej není za žádných okolností ničím víc, než-li podprůměr, ostatně jako všechny dosavadní Hrabalovy filmový přepisy. Chybí tomu zkrátka poutavější děj.(8.8.2009)

 • - Citované romány jsou Baronova touha a Magdin osud. Druhý jmenovaný je dílem Hedwig Courths-Mahler. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace