• Terva
  *****

  Příběh Bohumila Hrabala o jednom jedinečném přátelství............Žijí tak říkajíc mimo reálný časoprostor, oddávajíce se svérázným diskusím o pravé podstatě života a umění. Scénář : Václav Nývlt. Kamera : Vladimír Smutný. Hudba : Miki Jelínek(2.9.2011)

 • swamp
  ****

  Další zfilmované Hrabalovo dílo. Polívka, Menzel, Goldflam..Boudník, Hrabal, Bondy. "Kurva fix!"(1.5.2007)

 • dav110
  ****

  Asi se nezmohu na nic jiného než na parafrázi Egona (Bondyho): "Kurva fix, to bylo ale překvapivě dobré! Dokonce tak, že pociťuji nutkavou potřebu, přečíst co nejdříve Hrabalovu předlohu, už se těším až se mi dostane do rukou.." 80%(20.2.2013)

 • paascha
  ****

  Překvapivě soudržné a konzistentní dílo, které jsem při znalosti knihy nečekal. Všichni tři hlavní aktéři hrají tak, že představit si jejich postavy jinak je téměř nemožné(11.1.2011)

 • topi
  ****

  Petr Koliha se hrabalovského tématu chopil po svém a vznikl z toho bohémský, humorný, ale i vcelku depresivní pohled na trojici kamarádů Bohumila Hrabala (Jiří Menzel), Vladimíra Boudníka (Boleslav Polívka) a Egona Bondyho (Arnošt Goldflam). Obsazení ústřední trojice je dobře zvolené, i ostatní postavičky mají svoje kouzlo. Zásadní je i kamera Vladimíra Smutného, která střídá černobílou a barevnou s různými odstíny. Určitě zajímavě pojaté zfilmování těchto tří zásadních umělců, které se odehrává v 50. létech 20. století.(13.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace