Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

The Wild Life

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Belgie / Francie, 2016, 90 min

Ramin Djawadi

Nato ze sa jedna o noname belgicko-zabozrutsku produkciu (kto to tu chce porovnavat s Disneym ci Pixarom?). Pekna animacia, dobre sa na to pozeralo. Pribeh sa drzi predlohy len nazvom. Hlavnu ulohu hraju zvieratka a ich nezaujimave prihody. Film vhodny rozhodne skor pre mensie deti (predskolskeho veku) resp. adekvatne infantilne obecenstvo. Inac neurazil (ale ani nenadchol), vsetky male deti v sale sa bavili, cize na priemer to staci.(19.2.2016)

Klasický rutinérský animák, jakých se dnes točí mraky. S Defoeovým textem to samozřejmě nemá nic společného, mohlo se to tedy celé jmenovat klidně úplně jinak (při té příležitosti si neodpustím svůj údiv nad tím, proč distributor do českého názvu musel protlačit ten diminutivní dodatek "Na ostrově zvířátek" - i bez toho je snad jasné, že hlavní cílovkou tohoto filmu je dětský divák). Děj mě nebavil (výtka samozřejmě čistě subjektivní), a uřvaný český dabing mě vyloženě otravoval (vidět to v původním znění, můj dojem by snad byl lepší; Libor Bouček coby Robinson by snad ještě šel, ovšem Bohdan Tůma coby Carmello mi teda vadil skutečně fest - od jisté doby, co vešel ve známost dabováním jistého nejmenovaného reklamního maskota, jsem na jeho hlas dosti alergický v jakékoli podobě). Kdybych měl teď někdy vyrazit do kina s dětičkama na nějaký animák, upřednostním před tímto radši španělskou pecku Agenti dementi - osobně mě bavila neskonale víc (jen můj názor).(18.2.2016)

80% Animace velice pěkná.(22.2.2016)

Milé a děti, pro které je tenhle film určený, se baví skvěle. Slyšel jsem, že je to infantilní. No samozřejmě! Padesát odstínů šedi je prostě jiný žánr. ;-) Ano, jednu spoilerovou vadu na kráse to má, ale ještě popřemýšlím, jestli za ni tu jednu hvězdičku ubrat.(20.2.2016)

Po vizuální stránce nemám absolutně co vytknout. Opravdu skvělá animace. Je vidět, že se snaha o výpravu povedla. Na druhou stranu jsem cítila, že vázne příběh. Vypadalo to, že vytvořili film, akorát zapomněli na dějovou linku. Zvířátka mezi sebou vedla tak trochu nucené a plytké dialogy. Jako by je tvůrci vymýšleli za pochodu a neměli předem napsaný scénář. Napínavé a vtipné momenty tam sice byly, s potomkem jsme se i zasmáli, ale celkově to vnímám jako nekořeněné, nedopilované dílo. Určitě je to film vhodný pro malé děti, i když by se měly připravit na jednu smutnou chvilku. Já bych tomuto vylepila slabé tři hvězdy, můj doprovod by dal pět. Takže celkově za čtyři.(25.2.2016)