Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Belgie / Francie, 2016, 90 min

Ramin Djawadi
  • Big Bear

V dětství jsem si něco zkusil kvůli svému příjmení, které je Pátek :-)) ! I dnes ještě občas někdo zažertuje, ale místo ,, Pátku, kde más Robinsona ?'' jsou dnešní případné narážky od přátel spíše na dny v týdnu. Oč by mi byl milejší Robinson. Národ přestal číst a hloupne. A čte-li jsou to braky. Nedávno jsem viděl lehce poupraveného Mauglího a nešetřil jsem hvězdami. Robinson nabízí velmi podobné dobrodružství. Opuštěný ostrov, hledání sebe sama a hledání sil a umění přežít. Animacím nelze nic vytknout, doba je dál a pěkně animované dětské filmy jsou již standardem. Zbývá tedy příběh a to jak si s ním tvůrci poradí. Ačkoliv u Crusoa není třeba dle mého názoru geniální předlohu Daniela Defoe jakkoliv měnit, tvůrci tohoto filmu tak učinili. A tak Pátka nahradil papoušek ara se jménem Úterý, lidojedy nahradila smečka koček a přáteli mu byla rozlizčná ostrovní fauna. Věrného Fernanda mu zde také nahradil psí přítel, kterého však tvůrci této pohádky nechají na drsno uhořet uvězněného v hořícím korábu a jdou ještě i dál, to když Robinson na hrob s křížem věší jeho ohořelý obojek... No, já nevím jak u vás, ale od tohoto momentu má nejmenší za pejska plakala a zbytek prakticky nesledovala... Ptám se - je to nutné v animácích pro děti? Zcela pominu nudný děj a podivný konec filmu - zcela neknižní. Celé mi to přišlo dělané jen pro 3D promítání, kde honičky s vypelichanými kočkami nahradily hluboce duchovní rozměr knihy. Nevím, ale říkám si, že na klasiku by se asi nemělo sahat takto neumětelskýma rukama... Když chce někdo točit 3D ať si vymyslí něco vlastního a neprzní klasiku. Už vidím dnešní děti ve škole.. Jó paní učitelko - já, já, Robinsona znám, má papouška Úterý a nakonec se zvířátky zažene kočky na pirátskou loď.... Dva ananasy.. * *(21.8.2016)

• crozet

Můj první zážitek s 3D brýlemi - počkal jsem si opravdu jako znalec.. A když pominu zklamání z filmu, který z klasického dobrodružného příběhu pro kluky a holky zprostředkoval naprosté minimum (ve prospěch podivné výstavby příběhu, založené na terorizujících kočkách a taky banálních honiček a animačních efektů např. v korytě vodovodu), samotného, uznávám, že pro některé žánry jde o nesporný technologický přínos.(21.3.2016)

• Marty7CZ

Další z řady rychlokvašek za pár peněz a hromadou neumětelství! Dcerka byla průměrně spokojená...VIDĚNO V KINĚ. 35%(28.2.2016)

Animace (až na člověka) super. Potkani fakt ňuňuňu super. Voice cast v ENG průměr (dikobraz fakt na odstřel), scénář včetně dialogů fakt špatnej. Kolem a kolem, fakt hezky zanimovaný s příjemným nádechem francouzský animace, ale pod tou slupkou rozkošných zvířat je prázdná šablona pro nejmenší děti. A nic víc.(6.11.2016)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě jen další obyčejný animák, který nemá až tak skvělou animaci, i když ta není hrozná, ale primárně je to příběhově nutné, strašně předvídatelné a ani moc zábavné, i když se o to tvůrci postavičkami zvířátek snaží. Asi mám tuhle klasiku přece jenom zažitou jako něco jiného a tahle variace se mi nelíbí.(27.7.2016)