Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

The Wild Life

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Belgie / Francie, 2016, 90 min

Ramin Djawadi

Klasický rutinérský animák, jakých se dnes točí mraky. S Defoeovým textem to samozřejmě nemá nic společného, mohlo se to tedy celé jmenovat klidně úplně jinak (při té příležitosti si neodpustím svůj údiv nad tím, proč distributor do českého názvu musel protlačit ten diminutivní dodatek "Na ostrově zvířátek" - i bez toho je snad jasné, že hlavní cílovkou tohoto filmu je dětský divák). Děj mě nebavil (výtka samozřejmě čistě subjektivní), a uřvaný český dabing mě vyloženě otravoval (vidět to v původním znění, můj dojem by snad byl lepší; Libor Bouček coby Robinson by snad ještě šel, ovšem Bohdan Tůma coby Carmello mi teda vadil skutečně fest - od jisté doby, co vešel ve známost dabováním jistého nejmenovaného reklamního maskota, jsem na jeho hlas dosti alergický v jakékoli podobě). Kdybych měl teď někdy vyrazit do kina s dětičkama na nějaký animák, upřednostním před tímto radši španělskou pecku Agenti dementi - osobně mě bavila neskonale víc (jen můj názor).(18.2.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,202,000▐ ide samozrejme o ďalšiu z tých x priemerných počítačovo animovaných rozprávok, ktoré zaľahnú prachom a za pár rokov po nich ani pes neštekne, malou výhodou ale je že dejovo tá má celkom dobrú výstavbu ktorá neotrávi, nie je to zbytočne infatilné, skôr mi tu chýbali lepšie zábavné momenty, tých skutočne zábavných tu bolo strašne málo, plusom je aj animácia ktorá je z tých lepších /videl v kine: 55%/(21.2.2016)

Krásna animácia, pár vtipných momentov, ale bohužiaľ príbeh dosť viazol.. nudila som sa nie len ja, ale aj môj šesťročný synovec..(21.2.2016)

Krásná animace a příjemné vyprávění trochu jinak, jak jej známe. :-))(24.7.2016)

Spíše podprůměrný animák. Od začátku hodně velká nuda + nesnáším kočky a psa nechali umřít :-/ . Děti spokojené, takže by mi to mělo být asi jedno. Strach, že v kině usnu a budu chrápat byl velký..... Poslední dobou bída (Hodný dinosaurus, Snoopy, Mimoni). Snad Zootropolis a kniha džunglí zvedne náladu. Dávám pade hade. 50%(18.2.2016)