Tobogan

Rodinný / Krimi

Československo, 1989, 70 min

• Rhed

Opět jeden snímek Made in Filmové Studio Gottwaldov, nositel Řádu práce. Uši rvoucí kombinace valašského přízvuku a obecné češtiny (pražštiny). Velmi nepravděpodobný mravokárce Šmídek - Vejtaha a parta kluků, užívajících veškerých technických vymožeností původem z nedalekého JZD AK Slušovice. PMDčkové hry jsou tím nejmenším. Povlovná hudba by Vadim Petrov.(21.1.2012)

• MickeyStuma

Dětská skoro krimi, která snad vznikla z donucení. Parta kluků se o prázdninách někde na sídlišti strašně nudí a tak sledujeme jejich takové normální poflakování a dělání zcela obyčejných věcí, jaké kluci jejich věku koncem 80. let dělali. A do toho je pořád za něco napomíná pedantský soused. Toho najednou vykradou zloději, a my se nečekaně dočkáme nelogické akční scény. Kluci je přistihnou a oni na ně vytáhnou nože. Pak se dají na útěk, nasednou do auta a ujíždějí zmatkovitě sídlištěm kudy se dá. A kluci za nimi. Malý chlapec jim skočí do cesty a rozpaží ruce, aby je zastavil, což se podaří. Jenže jede kolem onen vykradený pedantský soused a opět ho začne napomínat. No a zloději pochopitelně ujedou. Chlapec mu řekne co se stalo. Pedant sedne do auta a jede za nimi. Toď vše. Film skončil a já dlouho přemýšlel, co to jako mělo být. Na druhou stránku tu je výborně zachycena šedivost onoho sídlištního života. 80. léta jsou hold nezaměnitelná.(23.7.2014)

• Martin741

Dementny film o parte deciek na sidlisku, ktore sa nudia a o jednom degesovi, co ich furt napomina. 30 %(3.2.2013)

• Big Bear

Vcelku příšerná věc. Já už tehdá, ještě když vládl doktor Husák, měl rád dětské filmy. A nejvíce ty kde nějaká partička osmiletejch hošíků chytla nějaké gengstry, samozřejmě za vydatné podpory žluto-bílých volh VB. Tady ale nedojde ani na ty soudruhy z SNB. Dětští herci jsou předabovaní, nesympatičtí a jediné co zaujme jsou záběry a průhledy do jednoho železo betonového sídliště, kde jak si sám pamatuji si o prázdinách ,,opuštěné děti'' hrály na rumištích kolem paneláků a když sprchlo, schovávali jsme se do betonových rour, které se vždy někde válely poblíž. Jak z jiného světa pak působí video a počítačové animace a závěrečné titulky... *(11.11.2014)

• cariada

Hodně nepovedený film pro mládež. O dětech co žijí na sídlišti a o prázdinách se poflakují po bytovkach. A jak jinak se nudí. O jednom sousedovi ,který je pořád poučuje (jo kde pak dneska by ho ty děti asi hnali). A pak onoho souseda vykradou a děti zloděje pomůžou chytit.(9.8.2008)