Tobogan

Rodinný / Krimi

Československo, 1989, 70 min

• Jonatthan

Znám hodně dětských filmů, které pobaví i po letech. Buď mají: A) zajímavý a napínavý děj, B) šikovné dětské neherce, nebo C) alespoň zabavného dospělého herce. Tento film nesplňuje ani jeden z těchto bodů a příšerně nudí...(8.11.2012)

• argenson

Trochu mi to přišlo jako propagační snímek národního podniku Výstavba sídlišť, jakože sídliště je super místo k žití a děcka tu můžou zažít bájo dobrodrůžo. Krom toho nikdy nepochopím, že lidem, co dělali tyhle filmy, nevadil ten otřesnej přízvuk dětí posbíranejch v gottwaldovských školách. A pak už je jedno, že je ten film úplně blbej. Naštěstí šel na veřejnost těsně po listopadu 89, kdy se do kina prakticky nechodilo.(4.6.2016)

• MickeyStuma

Dětská skoro krimi, která snad vznikla z donucení. Parta kluků se o prázdninách někde na sídlišti strašně nudí a tak sledujeme jejich takové normální poflakování a dělání zcela obyčejných věcí, jaké kluci jejich věku koncem 80. let dělali. A do toho je pořád za něco napomíná pedantský soused. Toho najednou vykradou zloději, a my se nečekaně dočkáme nelogické akční scény. Kluci je přistihnou a oni na ně vytáhnou nože. Pak se dají na útěk, nasednou do auta a ujíždějí zmatkovitě sídlištěm kudy se dá. A kluci za nimi. Malý chlapec jim skočí do cesty a rozpaží ruce, aby je zastavil, což se podaří. Jenže jede kolem onen vykradený pedantský soused a opět ho začne napomínat. No a zloději pochopitelně ujedou. Chlapec mu řekne co se stalo. Pedant sedne do auta a jede za nimi. Toď vše. Film skončil a já dlouho přemýšlel, co to jako mělo být. Na druhou stránku tu je výborně zachycena šedivost onoho sídlištního života. 80. léta jsou hold nezaměnitelná.(23.7.2014)

• Big Bear

Vcelku příšerná věc. Já už tehdá, ještě když vládl doktor Husák, měl rád dětské filmy. A nejvíce ty kde nějaká partička osmiletejch hošíků chytla nějaké gengstry, samozřejmě za vydatné podpory žluto-bílých volh VB. Tady ale nedojde ani na ty soudruhy z SNB. Dětští herci jsou předabovaní, nesympatičtí a jediné co zaujme jsou záběry a průhledy do jednoho železo betonového sídliště, kde jak si sám pamatuji si o prázdinách ,,opuštěné děti'' hrály na rumištích kolem paneláků a když sprchlo, schovávali jsme se do betonových rour, které se vždy někde válely poblíž. Jak z jiného světa pak působí video a počítačové animace a závěrečné titulky... *(11.11.2014)

• Martin741

Dementny film o parte deciek na sidlisku, ktore sa nudia a o jednom degesovi, co ich furt napomina. 30 %(3.2.2013)

• - Film se natáčel na největším sídlišti ve Zlíně, v částech jižních svahů. (JARDAHONDA)