Tobogan

Rodinný / Krimi

Československo, 1989, 70 min

• Enšpígl

Dechberoucí nervák o partě harantů, co trávěj prázdniny na sídlišti a degenovi co je pořád napomíná.(14.1.2012)

• cariada

Hodně nepovedený film pro mládež. O dětech co žijí na sídlišti a o prázdinách se poflakují po bytovkach. A jak jinak se nudí. O jednom sousedovi ,který je pořád poučuje (jo kde pak dneska by ho ty děti asi hnali). A pak onoho souseda vykradou a děti zloděje pomůžou chytit.(9.8.2008)

• Tommassi3

"Můj strejda taky jednou ukrad stěrače, protože je někdo ukrad jemu !! A není zloděj !!"(18.4.2014)

• Big Bear

Vcelku příšerná věc. Já už tehdá, ještě když vládl doktor Husák, měl rád dětské filmy. A nejvíce ty kde nějaká partička osmiletejch hošíků chytla nějaké gengstry, samozřejmě za vydatné podpory žluto-bílých volh VB. Tady ale nedojde ani na ty soudruhy z SNB. Dětští herci jsou předabovaní, nesympatičtí a jediné co zaujme jsou záběry a průhledy do jednoho železo betonového sídliště, kde jak si sám pamatuji si o prázdinách ,,opuštěné děti'' hrály na rumištích kolem paneláků a když sprchlo, schovávali jsme se do betonových rour, které se vždy někde válely poblíž. Jak z jiného světa pak působí video a počítačové animace a závěrečné titulky... *(11.11.2014)

• Rhed

Opět jeden snímek Made in Filmové Studio Gottwaldov, nositel Řádu práce. Uši rvoucí kombinace valašského přízvuku a obecné češtiny (pražštiny). Velmi nepravděpodobný mravokárce Šmídek - Vejtaha a parta kluků, užívajících veškerých technických vymožeností původem z nedalekého JZD AK Slušovice. PMDčkové hry jsou tím nejmenším. Povlovná hudba by Vadim Petrov.(21.1.2012)