• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Ota Koval.(26.4.2013)

Jakub byl šikula a pořádný rošťák někdy malinko přemoudřelý, zároveň ale i hodně vnímavý a citlivý. Taky si trošku vymýšlel, ale jen proto, že chtěl zoufale někam zapadnout, někam patřit. Děti dokážou být někdy strašně milé, zvlášť, když jich je více v kolektivu. Pak vám nedají nic zadarmo a ani svým vrstevníkům, dají vám to hezky sežrat. Jsem téhož názoru, že dětem by se neměla zatajovat pravdu, ať už je jakákoliv. Jen se musí najít ten pravý okamžik. Pro oba dva to rozhodně nebylo jednoduché. Kluk měl zase tátu a táta synka. Ještě jsem neviděla dítě, které by hrálo jako Filip Renč, jedině snad Tomáš Holý. Poznala jsem dvě filmové lokality, kde se točilo (Smícháč a Hlubočepy). To je mé pole působnosti. Bydlím na Barrandově, takže to sem mám co by kamenem dohodil.(14.9.2016)

Příběh chlapce, kterého si po letech opět vezme jeho otec. Jenže ve skutečnosti nikdy nebyl v zahraničí, ale v ..... 50%(5.10.2016)

• veronikav

Malý Jakub žil dlouho v dětském domově. Teď má žít vysněný život s tátou. Realita je od snů dost odlišná . Oba se učí spolu žít . Pro mě dost nezáživné a nic neříkající . Nuda :-))(20.2.2009)

• Master19

Hmatatelná deprese. To by samo o sobě nebylo na škodu. Jenže spěje tak předvídatelným směrem, že divák nemá pražádnou chuť to sledovat dál. Překvapivý Renč, který hraje fakt mazácky (až na drobná klopítnutí). Opravdu si nedovedu představit člověka, který by se na to chtěl podívat dobrovolně podruhé...(26.1.2015)

• - Film byl natáčen v Praze na Smíchově, Josefově, Hlubočepích a Starém Městě. (M.B)

• - Film získal v roce 1978 Zlatou cenu za nejlepší dětský film na mezinárodním filmovém festivalu v Kartágu. (M.B)