Kaňka do pohádky

Pohádka / Rodinný / Fantasy

Československo, 1981, 70 min

Moderní pohádka o prolínání světa současné pražské holčičky se světem obrázků Josefa Lady.(9.8.2009)

Tadle pohádka patřila k mým nejoblíbenějším.(5.10.2008)

Zajímavá pohádka s chytlavou úvodní písničkou o kaňce do pohádky. Osádka Červeného trpaslíka by ji asi nazvala červí dírou :-). Pohádka byla příjemná i to že se týká Josefa Lady a kraje, terý je mi blízký. Nejúžasnější na tom bylo, když můj malý syn sledujíc tuto pohádku náhle vykřikl, tý jo - to je přeci moje knížka, tu mám v knihovničce! Ano, Josef Lada je se svými obrázky kocoura Mikeše, bubáků a hastrmanů, Hrusic, Mnichovic ad... nesmrtelný. Když už nic jiného, tak tahle pohádka mu je hezkým pomníkem. * * *(2.5.2013)

Stejně jednoduché a naivní jako Ladovy obrázky, někde napůl cestě mezi filmem a levnou studiovou televizní pohádkou. Scénář působí jako by natočili jeho první pracovní verzi a scény občas působí poněkud ztuhle a křečovitě, stejně jako některé herecké výkony. Navzdory tomu všemu je to milá, netradiční a dětsky bezprostřední blbinka, která má stále své kouzlo, nádherně dětskou fantazii, má skvělou Žanetu a také Františka Husáka, který si geniálně užívá epizodní roličku zaměstnance Ztrát a nálezů. Bylo milé to zase po letech vidět a stejně jako v dětství, i dnes bych takovou kaňku do Ladových obrázků bral všemi deseti.(18.11.2012)

Pohádkový příběh s reáliemi doby minulé. Pořád to má své kouzlo a spousta maleb Josefa Lady k tomu. Dětské role Žanety Fuchsové jsou takové, že je v dospělosti možná nikdy nepřekoná, uvidíme. Velice jednoduchý příběh, skoro žádný děj a přesto líbivé, protože je to o fantazii.(25.6.2010)