Kaňka do pohádky

Pohádka / Rodinný / Fantasy

Československo, 1981, 70 min

Moderní pohádka o prolínání světa současné pražské holčičky se světem obrázků Josefa Lady.(9.8.2009)

Tadle pohádka patřila k mým nejoblíbenějším.(5.10.2008)

Rodiče si pořizují děti, ale pak na ně nemají mnohdy čas. A co taková vnímavá a citlivá Vendulka má potom za život? Naštěstí cv pravou chvilku naráží na knihu J.Lady, a ta jí umožní zažít pěkné dobrodružství. Ale parta syčáků nepřeje citlivým dětem a tak ničí krásu dětského života, a přece se dobro nakonec ukáže a Verunka a vytáhne chudáka Ondru z bryndy, jako pravá žena do nepohody? kdo z nás by si v dětství nepřál poprocházet se po Ladově krajině a vesnické idylce? Já bych se jen vyhnul vesnickým rvačkám a za kámoše bych chtěl mít MIKEŠE! Ten udělal kariéru a to prosím bez protekce, sám, díky své jedinečnosti, že jako kocourek mluvil a měl rozumu na rozdávání. A perfektní výchovu od své babičky!(29.5.2010)

Další nezapomenutelné pohádkové dílo z českých luhů a hájů, skvělá Žaneta Fuchsová :-), výborný nápad a zpracování (ty naše triky tenkrát, to byla panečku lahoda!).(21.4.2009)

Jak já v dětství záviděl Vendulce (Žanetě Fuchsové) to setkání s panem Ladou (Josef Patočka)! Nápad, jak proklouznout do pohádkového světa, byl sice v porovnání s Arabelou příliš obyčejný, což ovšem odpovídá ladovské lidovosti. Námět: Jiří Melíšek.(24.7.2008)

• Jan Kraus