poster

Kočičí princ

 • Východní Německo

  Der Katzenprinz

 • Československo

  Kočičí princ

Dobrodružný / Pohádka

Východní Německo / Československo, 1978, 79 min

 • NinadeL
  ****

  Velice se mi líbilo. Neklasicky pojatá česká pohádka - a tak je to jedině dobře.(20.2.2009)

 • Crocuta
  ***

  Zajímavá kombinace pohádky a reality s hodně divnou, většinou ponurou atmosférou a s nijak extra dobrým koncem.(28.7.2007)

 • flanker.27
  ****

  U nás dost časté téma prolínání "světa lidí" a "světa pohádek/fantazie" (také např. Saxana, Arabela, ostatně nejen u nás. I takový Nekonečný příběh a co já nevzdělanec vím o Harry Potrojc tak totéž v bleděmodrém je vlastně i tam). Popravdě nechápu tu obrovskou averzi ve většině komentářů. Ano, stejný námět by se určitě dal natočit lépe, zejména první polovina je natahovaná a lidé se v ní chovají trochu divně, několik scén by se mohlo vypustit nebo přepsat, ale jinak je to dle mého dost solidní dětský film a druhá polovina odehrávající se v říši pohádek je výborná (Pomeranč. Chleba nemáme. Zmizel hezky atd.). Navíc tenkrát ještě uměly děti hrát naprosto přirozeně (nebo je k tomu režiséři uměli vést) a třeba Tereza Brodská v roli myší princezny je velmi přesvědčivá (a většinu dobrodruhů by asi oblafla spolehlivě). Tak 70 %, ale trochu přidám.(23.8.2015)

 • duklak2
  **

  Vzpomínka na ponurou atmosféru je nezapomenutelná, ale to je tak vše, co k této pohádce se dá říci. Celkově nepovedené a nezachránila to ani role Terezy Brodské, která je zde v roli opravdového dítka. Hodnotím velmi slabě. Nejsem zvyklý dávat pohádkám tak nízké hodnocení.(1.10.2012)

 • heyda
  ***

  Hodně rozporuplné, spíš než pohádka to funguje jako docela depresivní film, protože atmosféra je ponurá. Chvílemi až děsivá a do toho 2 děti, které jedou na koni pro živou vodu a cestou potkávají různé pohádkové bytosti. No těžko se to hodnotí. Pro mě je to tak na 3 hvězdičky, ale moc uchvácen nejsem.(16.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace