Moje oblíbená pohádka z dětských let, kterou jsem strašně prožíval. Pro děti to bylo hodně napínavé a místy i dost strašidelné.(21.4.2009)

Zajímavá kombinace pohádky a reality s hodně divnou, většinou ponurou atmosférou a s nijak extra dobrým koncem.(28.7.2007)

Ne zase tolik výjimečná pohádka...(2.11.2008)

Velice se mi líbilo. Neklasicky pojatá česká pohádka - a tak je to jedině dobře.(20.2.2009)

Hodně rozporuplné, spíš než pohádka to funguje jako docela depresivní film, protože atmosféra je ponurá. Chvílemi až děsivá a do toho 2 děti, které jedou na koni pro živou vodu a cestou potkávají různé pohádkové bytosti. No těžko se to hodnotí. Pro mě je to tak na 3 hvězdičky, ale moc uchvácen nejsem.(16.9.2009)

• - Předtím, než se Terezka (Žaneta Fuchsová) spolu s Radkem (Pavel Hachle) vydali pro živou vodu, byla Terezka bosa. V 53. minutě má na nohou cvičky a bílé punčošky. Po zbytek dobrodružné cesty je opět naboso. (Cucina_Rc)

• - Konkurz na hlavní roli absolvoval jako dítě pozdější známý moderátor Patrik Hezucký. (ForGump)

• - Úvod pohádky se natáčel v Moritzburgu, dále se filmovalo na zámku Sychrov, na hradě Valdštejn v Českém ráji na Hrubé skále a východním Německu. Spatřit lze také Čertovy hlavy, skalní reliéfy dvou obřích (čertovských) hlav vytesaných do pískovcových bloků v borovém lese nad obcí Želízy v okrese Mělník. (M.B)