Spáč

Sleeper

Komedie / Sci-Fi

USA, 1973, 89 min

Povedená sci-fi komedie Woodyho Allena. Satira o budoucí vizi planety, parodie se znatelnými prvky němých grotesek. Samozřejmě o zábavu není nouze a o hlášky také ne ("Neběhají tu nějaká futuristická zvířata? Třeba krabi s hlavou sociálního pracovníka"). Také se ohromě povedli všichni ti roboti, orgasmostroje, klonovací stroje, nafukovací oblečky, postmoderní automobily, obří zelenina apod. Zváště scéna, kdy je Woody převlečen za robota je vynikající a opravdu vtipná. Skvělá zábava.(21.9.2005)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $18,344,729Tržby Celosvetovo $-(12.3.2010)

That´s it, Woody! alebo ako Allen točil kedysi a už netočí. Gagoidný mystifikovaný nášup futuristického ostrovtipu, imperialistického humoru a (nutno podotknúť, že manipulované) myšlienkové pochody budúcich pozemšťanov so silným sexuálnym podtónom. Celé tony odkazov, citácií (biopotraviny, blondýny, autoerotika, Marx...), aforizmov a úchylných vtipov, v ktorých Woody nezaprel svoju esenciálnu komediantskú podstatu. Klasická sedemdesiatková kultovka. "My brain? It's my second favorite organ!"(18.1.2014)

Na jednu stranu geniální, Woody Allen je mistr svého řemesla a nedovolila bych si to jakkoli zpochybnit, bohužel mě ale groteskování v jeho podání nepřišlo tolik směšné jak by "asi mělo". Byly scény, kdy jsem se opravdu popadala za břicho, ale převládal u mě úsměv. Diane to moc slušelo, ať už jako ženě z budoucnosti, tak i jako vetřelci.(1.8.2009)

Scénář Woody Allen a Marshall Brickman Hudba Woody Allen ..My brain! It's my second favorite organ!(16.4.2007)