Spáč

Sleeper

Komedie / Sci-Fi

USA, 1973, 89 min

Přečtěte si pár hlášek, které zde mají vypsané někteří uživatelé. Přijdou vám vtipné? Mně ano. Bohužel, ve filmu mi to ale tak nepřišlo. Nevím proč, ale Sleeper pro mě zůstane filmem, jehož hlášky jsou lepší na papíře, než na plátně. Nevím, jestli to bylo tím, že by je Woody neuměl podat, nebo že by mi neseděl celý film, opravdu nevím. Smál jsem se málo, hodně málo na to, jak se Woody snaží a každou minutu sype další a další hlášku. Bohužel všechno to snažení vyšumělo do prázdna. Příběh je (jak už zmínil uživatel Matty) recyklace Woodyho staršího snímku Bananas, který se mi líbil podstatně víc. Hlavně proto, že tam ty vtipy byly opravdu vtipné i ve filmu, nejen na papíře. Lituju, Woody. Dneska jen za 50 % a to ještě o prsa vietnamské závodnice.(5.8.2012)

Některé Allenovi starší kousky, které jsem měl tu čest v nedávné době vidět, mě přesvědčily, že jsem Woodymu dlouho křivdil. Bohužel "Spáč" se do této skupinky nedostane, přestože zde nechybí to, co mě bavilo v jeho ostatních filmech. Tady toho ale bylo o něco méně.(21.1.2012)

65%(19.3.2010)

Jedna z těch ranných Woodyho komedií, které srší energií a obrovskou zásobou nejrůznějších hlášek a gagů. Z hlediska kompaktnosti všech filmových složek to sice není jeho nejlepší kousek, ale pro tu smršť humoru, ironie a nadsázky nemůžu jít pod 90 % celkového dojmu. Woody Allen sice sci-fi nerozumí, ale to vůbec není podstatné, protože kulisy budoucího světa pro něj představují pouze východisko k situačnímu a verbálnímu humoru. Je to jeden z filmů, kde řadu scén a slovních obratů nosím stále v paměti, a když se potřebuju naladit, tak si je vybavím.(26.4.2009)

Woodyho Allena moc nemusím, ale tato komedie se povedla. Na to, že se děj odehrává v budoucnosti 2173 a na rok natáčení 1973 propracované takřka do detailů. Docela by mě zajímalo, jak by tuto budoucnost vzali diváci právě v takovém roce v jakém se odehrává. Film utekl jak voda a nenudil jsem se. ( Hodnocení: 7/10 )(30.5.2013)

• - Woody Allen konzultoval film se spisovatelem scifi (Ben Bova), zda jsou jeho futuristické vize proveditelné. (Kulmon)

• - Časopis Premeire zařadil film v roce 2006 mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (Kulmon)

• - V jednom americkém státě byl film přejmenován na "Woody a roboti", což Allena poté vedlo k tomu, že si vymohl, aby název žádného jeho dalšího filmu nemohl být volně měněn. (Kulmon)