poster

Spáč

 • USA

  Sleeper

Komedie / Sci-Fi

USA, 1973, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  ****

  Výborný, byť trochu nevyrovnaný film. Zkombinovat sci-fi s groteskou je dosti neuvěřitelný nápad a asi jen málokdo, by se tohoto bláznivého úkolu zhostil lépe. Místy jsem doslova řval smíchy, což se mi při sledování filmů nestává až tak často. Gagy s Woodym jako královnou krásy a jim podobné jsou rozhodně tím nejlepším, co jsem kdy viděl. Geniální a přitom chytré fóry zase snesou srovnání například s Monty Pythony. Ǔžasné jsou i všechny ty šlehy na naši (a především americkou) všednodennost. Ostatně, kouzelný je Woody i ve chvíli, kdy prostě hraje sám sebe přesně tak, jak ho známe z mnoha jiných jeho vztahových filmů. Tak trochu je tu ovšem od každého kousek a je znát, že se Woody teprve učil dát filmu ten správný prostor, výraz a formát. Na druhou stranu, roztomilá je ta klukovská radost z prostého vymýšlení bláznivě ujetých fórů, třeba uklouznutí na gigantické slupce od banánů, vaření v kuchyni budoucnosti nebo ono rozomilé "kosmické" krejčovství. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Marigold, gudaulin, Tosim, Pohrobek(14.4.2011)

 • stilgar1
  *****

  Woody jako ujetý vetřelec v imperialistickém policejním státě budoucnosti má zachránit svět od zlého diktátora, jimž je sám velký Nos (...blafuje, přece by nezastřelil nos... :D). Ve filmu snad nebyl okamžik, kdy jsem se nesmál. Některé scény připomínají staré grotesky :) Je to prostě film dokonalý, pro mě rozhodně jedna z nejlepších komedii vůbec :) 10/10(26.7.2007)

 • sud
  ****

  Povedená sci-fi komedie Woodyho Allena. Satira o budoucí vizi planety, parodie se znatelnými prvky němých grotesek. Samozřejmě o zábavu není nouze a o hlášky také ne ("Neběhají tu nějaká futuristická zvířata? Třeba krabi s hlavou sociálního pracovníka"). Také se ohromě povedli všichni ti roboti, orgasmostroje, klonovací stroje, nafukovací oblečky, postmoderní automobily, obří zelenina apod. Zváště scéna, kdy je Woody převlečen za robota je vynikající a opravdu vtipná. Skvělá zábava.(21.9.2005)

 • Janek
  ****

  Místy trošku nudné, ale scéná s koulí je geniální.(17.3.2006)

 • Matty
  ****

  „Mozek je mým druhým nejoblíbenějším orgánem“ Woody Allen jako variace Bustera Keatona variuje ve sci-fi aranžmá příběh Banánů. Zde mu navíc moc pěkně sekunduje Keatonová, "nastavená" do role vděčně tupého objektu jeho vtipů. 75% Zajímavé komentáře: Oskar, Terter, Jordan(21.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace