Spáč

Sleeper

Komedie / Sci-Fi

USA, 1973, 89 min

Vcelku slušný Allen. Je tam pár skvostných hlášek, některé dobré vtipy, akorát ta groteska je tam zastoupena v míře vrchovaté, což je pro mne docla problém, neboť grotesky prostě nemám rád. A taky bych nikdy sexuálně neobtěžoval slepce :-D(25.9.2007)

NEBĚHAJÍ TU NĚJAKÁ FUTURISTICKÁ ZVÍŘATA? TŘEBA KRAB S HLAVOU SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA?(20.9.2005)

Místy trošku nudné, ale scéná s koulí je geniální.(17.3.2006)

That´s it, Woody! alebo ako Allen točil kedysi a už netočí. Gagoidný mystifikovaný nášup futuristického ostrovtipu, imperialistického humoru a (nutno podotknúť, že manipulované) myšlienkové pochody budúcich pozemšťanov so silným sexuálnym podtónom. Celé tony odkazov, citácií (biopotraviny, blondýny, autoerotika, Marx...), aforizmov a úchylných vtipov, v ktorých Woody nezaprel svoju esenciálnu komediantskú podstatu. Klasická sedemdesiatková kultovka. "My brain? It's my second favorite organ!"(18.1.2014)

Přečtěte si pár hlášek, které zde mají vypsané někteří uživatelé. Přijdou vám vtipné? Mně ano. Bohužel, ve filmu mi to ale tak nepřišlo. Nevím proč, ale Sleeper pro mě zůstane filmem, jehož hlášky jsou lepší na papíře, než na plátně. Nevím, jestli to bylo tím, že by je Woody neuměl podat, nebo že by mi neseděl celý film, opravdu nevím. Smál jsem se málo, hodně málo na to, jak se Woody snaží a každou minutu sype další a další hlášku. Bohužel všechno to snažení vyšumělo do prázdna. Příběh je (jak už zmínil uživatel Matty) recyklace Woodyho staršího snímku Bananas, který se mi líbil podstatně víc. Hlavně proto, že tam ty vtipy byly opravdu vtipné i ve filmu, nejen na papíře. Lituju, Woody. Dneska jen za 50 % a to ještě o prsa vietnamské závodnice.(5.8.2012)