poster

Spáč

 • USA

  Sleeper

Komedie / Sci-Fi

USA, 1973, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  ****

  ,,Pochopte, že všichni koho ste znal v minulosti, jsou mrtví téměř 200 let."....,,Ale všichni jedli organickou rýži." Woody Allen sa dokonale predviedol už vo svojich ranných filmoch a humorný nátresk umocnený sci-fi nechýba ani v Sleeper. Znovu som sa pobavila, režimy, systémy, ideológie a dokonca aj science-fiction večne zosmiešňované Woodyho intelektom, skvelá Diane Keaton mu vynikajúco nahráva a množstvo priam komických a neuveriteľných situácií navodí tú správnu atmosféru. Jednoducho malá allenovská perlička vo Woodyho bohatej filmografii.(10.8.2010)

 • ClintEastwood
  ****

  Povedená sci-fi groteska, kde Woody Allen řádí jako Chaplin v dobách své největší slávy. Mladý Miles se jednoho dne zastaví v nemocnici na běžném zákroku, kde mu má být odstraněn vřed. Shodou okolností je pak ale zmrazen a probuzen v budoucnosti roku 2173. Ovesné lupínky jsou velice nezdravé, kouření tabáku se doporučuje (dokonce v nemocnicích), lékaři píchají květinám injekce, pěstuje se obří zelenina a ovoce a ani sex už není co byl. V roli Allenova filmového partnera se představí mladá (a krásná) Diane Keaton a může začít velké dobrodružství, neboť oba uprchlíci se schovávají před rukou zákona, aby jim nebyl přeměněn mozek. Allen, který se podílel na scénáři (a samozřejmě režíruje) nenechává na nikom ze 70. let minulého století nit suchou a pouští se do politických otázek, naváží se do náboženství, kultury, sexu atd. Povedený, nesmírně zábavný film.(13.2.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Kupa politické i kulturní satiry, která si na mušku bere konservativce, jejich odpůrce, církev i morálku (Jak může ale Allen vědět, že po smrti člověka nebolí hlava?). Schytá to de Gaulle, Čankajšek i Vůdce se svým vlčákem. Bohužel je film rozčleněn na místa typicky "allenovská" a silně groteskní, kde se Woody znatelně hledal a nejlepší tu je jeho hudební doprovod. Příjemnou stránkou filmu je ovšem Diane Keaton, které snad odpustím i to celkem povedené parodování Marlona Branda - ještě, že se o to nepokusil Woody.(20.9.2005)

 • xxmartinxx
  ****

  Velmi chytré a velmi allenovské. Woody se jako čert kříže bojí čehokoli vážného a vše mění v parodii a komedii. Opak podobných sci-fi. Škoda, že se držel klasické stopáže - v tomhle světě měl zůstat déle! Nevyužil tak plně potenciál...(8.6.2012)

 • B!shop
  *****

  Opet jeden z tech starsich Allenovo filmu a tudiz takova blazniva komedie, po parodii na gangsterky a valecny filmy si vzal tentokrat do parady sci-fi. Dneska uz ten namet je celkem provarenej, ale v roce 73 to asi bylo hodne originalni. Nicmene prislo mi, ze tu neni tolik forku, kolik bejt mohlo, takze tu jsou sice opet paradni hlasky a skvely akce ve stylu grotesek, ale bohuzel sem tam i nejaky hluchy misto. Nicmene Allen podava jeden ze svejch paradnich vykonu a kdyz dela robota, tak je fakt perfektni. K tomu tu je mlada Keaton, ktera sice misty prehrava, ale k Allenovi se skvele hodi a vypada jeste celkem sexy. Slabsich 5*.(20.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace