Útěk v řetězech

• slovenský

Útek v reťaziach

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1958, 97 min

Tak dlouho na něco čekáte, až vám to pak přijde tak vzácné, že to musí být dokonalé. A přesně tohle můžu napsat o "Útěku" a jeho českém dabingu. Sliboval jsem si napínavé drama plné chrabrých skutků, hrdinství a propracovaně vykreslené změny v chování člověka (Curtise), ale film je kupodivu prostší, plošší, kratší. However, legenda zůstává legendou, howgh.(20.3.2016)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(25.1.2009)

Amerika dávných časů, Amerika plná netolerance vůči černé rase. Do této doby je zasazen příběh dvou uprchlých vězňů. Na jednom řetězu - z jedné strany černoch, z druhé strany bílý. Nesnáší se navzájem, ale ve společném zájmu musí "táhnout za jeden provaz". Aby přežili, musí oba pochopit , že ....... víc neprozradím, máte-li možnost, koukněte sami. Jde o opravdu vyjímečné drama s hvězdným obsazením. Velmi zajímavý scénář, velmi zajímavé drama.(12.6.2007)

Velice kvalitní krimidrama o jednom útěku a poutech, která spojují bílého muže s afroameričanem, jejich protloukání se neklidným světem, kde po nich jdou desítky ozbrojených mužů zákona a neméně tak rasističtí obyvatelé tehdejšího amer.venkova.(18.12.2009)

Oscar 2 : Kamera ČB, Scénář + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Tony Curtis, Herec HR - Sidney Poitier, Herec VR - Theodore Bikel, Herečka VR - Cara Williams, Střih . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(31.3.2004)