poster

Útěk v řetězech

 • anglický

  The Defiant Ones

 • slovenský

  Útek v reťaziach

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1958, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  *****

  Amerika dávných časů, Amerika plná netolerance vůči černé rase. Do této doby je zasazen příběh dvou uprchlých vězňů. Na jednom řetězu - z jedné strany černoch, z druhé strany bílý. Nesnáší se navzájem, ale ve společném zájmu musí "táhnout za jeden provaz". Aby přežili, musí oba pochopit , že ....... víc neprozradím, máte-li možnost, koukněte sami. Jde o opravdu vyjímečné drama s hvězdným obsazením. Velmi zajímavý scénář, velmi zajímavé drama.(12.6.2007)

 • ORIN
  *****

  "Pouto přátelství silnější než cokoli jiného." Nesmírně sugestivní film bojující proti rasismu neztrácí ani téměř po půl století nic ze svých kvalit. Skvělí Sidney Poitier a Tony Curtis nejdříve jako nesmiřitelní, nakonec jako nerozluční. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](24.3.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jistou část života jsem měl matné tušení, že bych mohl být rasistou, ale pak jsem se z tohoto obvinění elegantně vykroutil. Mně totiž vadí pouze šmejdi parazitující na společnosti a je mi vlastně jedno, zda jsou černí, bílí, žlutí či zelení s modrými anténkami. Přesto jsem ke krosovému závodu dua Fešák - Čmoud s nedůslednými pronásledovateli přistupoval spíše s lehkou nedůvěrou. Dvojice s řetězem naštěstí nasadila slušné tempo, jemuž sice neprospěla hromada keců o rasismu ani vzájemné fighty bez zjevného důvodu, ale zase dobrácké pokusy o lynč znuděnými vesničany vůbec nebyly špatné.(21.9.2012)

 • Angerr
  ****

  S postupujícím časem lepší a lepší film o skutečném, chlapském přátelství, které se rodí z počátečního odporu a teprve z nutnosti spolupráce, během překonávání společných obtíží, vyzrává. Jen je snad škoda několika trapně směšných delších promluv, film by mocně působil i bez nich a možná i čistěji. Závěr je - jak se mi s přihlédnutím k dalším shlédnutým režisérovým dílům zdá - Kramerovsky neotřelý. 8/10(16.4.2006)

 • Gemini
  ****

  Dnes už nezapůsobí tak převratně jako ve své době, přesto herecké kvality hlavních představitelů vytáhly Útěk V Řetězech do výšin klasiky, jakou je třeba Frajer Luke, a drží ho tam dodnes. Poslední scéna je naprosto...naprosto...no však víte co chci říct. A vy co to ještě nevíte, se rychle postarejte abyste to věděli.(2.6.2006)

 • - Veškerá hudba ve filmu pochází z rádia. (džanik)

 • - Stanley Kramer chtěl do hlavních rolí původně obsadit Sidneyho Poitiera a Marlona Brandu, ale Brando zrovna točil Vzpouru na Bounty (1962), jehož dokončení se tehdy kvůli různým potížím zdálo v nedohlednu. (džanik)

 • - Scénáristé Nedrick Young a Harold Jacob Smith si zahráli řidiče vězeňského náklaďáku (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace