Princip domina

• Československo Domino (více)

Vietnamský veterán Roy byl nevině odsouzen za vraždu. Jedhono dne se ve vězení objeví mysteriózní osoba - Tagge - a navrhne mu obchod: Roy má vyřídit příkaz tajné organizace a za to dostane svobodu. Spolupracuje tedy s nimi, když však zjistí, že má odstranit špičkového politika, odmítne. Jenomže organizace má dlouhé prsty... (oficiální text distributora)

Subjektiv

Existuje jistá organizace, která všechno může, má moře pěnez, je v ní spousta tajemných vlivných lidí a ta úplně ze všeho nejraději vytahuje z vězení schopné snajpry, které pak složitě a překomplikovaně nutí k páchání vražd a psaní odsudečných komentářů, jež její existenci bagatelizují. Tak vidíte, že jsem to musel napsat... Au! Nemusel! Silné **. ()

honajz

Takový potenciál to mělo, celou dobu bych tomu dal čtyři hvězdy, ale konec mne hodně zklamal. V podstatě se z toho nakonec vyklubalo takové americké Tři muži na zabití, a přitom to slibovalo daleko víc, už jen tím sugestivním úvodem - jak víme, že to, co děláme, děláme ze své vůle, nebo nás někdo (média, mínění, situace a lidé kolem nás) zmanipuloval? Škoda, že se autoři nakonec svého konceptu nedrží, protože kdyby šli do detailů, jela by v tom celou dobu i ta ženská, která klidně mohla být kápo, a mělo by to zas jinou šťávu. Na každý pád to má atmosféru dobrou, napínavou, škoda jen, že o některých věcech se jen mluví, místo abychom je viděli (třeba v závěru toho spoluvězně). Spousta drobných linek je rozehraná, ale nedohraná, což je při tomto komorním pojetí, kdy by na to byl čas i prostor, škoda. A Gene Hackman má sice jisté charisma, ale herecky má ořád jeden a ten samý výraz, jak zde, tak v jiných filmech. Ani se mu nedaří dát najevo city ke své partnerce. Jinak se příběh dělí na tři dějství (vězení a útěk - pohodička - nutnost akce) plus předpokládatelné doznění (popravdě si myslím, že původně bylo ve scénáři, že vybuchne v závěru už to letadlo, protože ten konec je hodně nastavovaná a zbytečná kaše. Škoda, o tajných nitkách "těch nejvýš nahoře" to nakonec nebylo. A tam, kde tenhle film končí, tam by třeba John Wick teprve začínal. ()

Tsunami_X

Přeroubovaný Kafka (přímé citace) v americkém thrilleru s politicko-sociálně-rodinným feelingem, který je tak šíleně pomalý, že se ani nechce věřit, že Kramer opustil zadní projekce a hodil hlaví protagonisty do skutečného a letícího vrtulníku. Paranoia, která sama sebe povyšuje někam výše, varovně máchá vztyčeným prstíkem a bere se tak vážně, že to až pěkné není. ()

evapetra

Průměrný thriller, na kterém je nejlepší pěkně dramatický závěr. Jinak na mě celá ta konspirace nepůsobila natolik věrohodně a opravdově, že bych se právě kvůli tomuto filmu začala zamýšlet nad tím, kdo či co všechno za vším vlastně stojí a taháním za nitky určuje veškeré dění. A celý film rozhodně nemá takový spád a švih, abych se vykašlala na konspirační teorie a užila si jenom akce. ()

Jara.Cimrman.jr

Už dlouho mne zajímá kdo jsou ONI. Vidět je není, ale otáčejí zeměkoulí dle svého uvážení, kontrolují finanční toky, našeptávají vládám, odstraňují nepohodlné existence a rozhodují o tom, co se řekne v televizi, takže někde tady jsou. I Roy Tucker se o jejich existenci přesvědčil a svedl s nimi poměrně mazácký souboj, který se mi hodně líbil. Jenže celá ta konspirace byla tentokrát příliš přitažená za vlasy, protože ONI by se určitě nezdržovali několikaletou manipulací s jedincem, kterého stejně zase tak moc nepotřebovali. Netrefit se do politika mohl zkrátka kdokoli jiný, ale to je asi tak jediné, co mi na tomto stále aktuálním snímku vadilo. ()