poster

Hádej, kdo přijde na večeři

 • USA

  Guess Who's Coming to Dinner

 • slovenský

  Hádaj, kto príde na večeru

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1967, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  ***

  Film, který už hodně zastaral. Jeho poselství je samozřejmě chvályhodné, ale jde se k němu až příliš nápadně a okatě, takže se nakonec nedostaví kýžený efekt - to se poté projevuje z závěrečném Traceyho monologu, který postrádá na údernosti a působí spíše nudně a zdlouhavě. V šedesátých letech možná pecka, dnes už jenom slušná konverzačka. Herecké výkony samozřejmě bez výhrad (Poitier se mi tady líbil mnohem více, než V žáru noci ze stejného roku, kde na mě často působil jako vyřezaný ze dřeva).(27.4.2009)

 • Madison
  ****

  Toto je presne ten typ nekonečnej konverzačky určený na divadelnú inscenáciu. Neupieram snímke významný odkaz týkajúci sa rasovej diskriminácie natočenej navyše v období, kedy mohol mať zásadný vplyv na formovanie postojov a názorov širokej verejnosti. Všetci zúčastnení, Katharine Hepburn, Spencer Tracy a najmä neskutočne charizmatický Sidney Poitier, predvádzajú skvelé herecké výkony, scenár je nasiaknutý zaslúženými výčitkami z toho, že sa chudáci rodičia, ktorí majú o svojich deťoch jasnú a upnutú predstavu, dozvedia všetko na poslednú chvíľu a v okamihu, keď už je možnosť na zásadnú zmenu ich rozhodnutia priam nemožná. Na každom rohu, v obývačke, v pracovni či na terase, sa stretávajú zoči-voči a vytýkajú si veci, cez ktoré sa aj tak budú musieť preniesť v najúprimnejšej pokore....... No dobre, napriek nie úplnej spokojnosti si to 4* hádam zaslúži.(27.7.2010)

 • Disk
  *****

  Nadčasová klasika s geniálním závěrečným monologem Spencera Traceyho.(3.3.2013)

 • IQ Tiqe
  ****

  Konečně vím, podle čeho byla natočena překvapivě vtipná komedie Guess Who (2005) s Ashtonem Kutcherem, která mi byla chápáním bližší. Nemám ponětí, jaké byly v roce 1967 předsudky vůči černochům, marně vzpomínám, kdy měl Martin Luther King svůj známý projev. A o to cennější je pro mě tahle konverzační komedie, která se tehdejší situaci snaží nastínit. Nechybí v ní vážnost ani inteligentní humor, takže u mě spokojenost. Jen tak mimochodem jsem tu slyšel patrně nejdelší filmový monolog, co znám. Bohužel jeho autor Spencer Tracy se premiéry filmu nedožil.(10.6.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Jeden z filmů, který má opravdu co říci i dnes. A bude mít co říci vlastně kdykoli. Překrásná konverzační hra, která mě ani na vteřinu nenudila, herci byli bravurní a po přečtení zajímavostí je mi až líto, že byl tak krátký neboť bych na něj dokázala koukat ještě mnohem déle.(11.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace