poster

Hádej, kdo přijde na večeři

 • USA

  Guess Who's Coming to Dinner

 • slovenský

  Hádaj, kto príde na večeru

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1967, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  *****

  Jednoduchá vzťahová zápletka s problémom biely a čierny, ktorá však dala základ niečomu nádhernému a úžasnému. Málokedy sa stáva, že emotívny náboj a vlastne celá pocitová stránka filmu je vyskladaná len na majstrovskom hereckom umení a geniálnych dialógoch/monológoch. Ten kto napísal scenár si zaslúži nie oscara, ale zlatú bustu niekde na hlavnom námestí, každá jedna myšlienka je hodna vytesania do kameňa. Na záverečnú Tracyho reč nezabudnem nikdy v živote.(29.6.2016)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výtečný film Stanleyho Kramera a mimořádný herecký koncert minimálně tří hvězd - Katharine Hepburnové, Spencera Tracyho a Sidneyho Poitiera. Konverzačky nemusím, love story jen někdy, ale tohle je dílo, pravé drama, kdy jsem se o osud lásky dospělého smíšeného novomanželského páru závislý na schválení jejich rodičů přímo bál. Tedy smíšený ve dvojím smyslu - černý a bílá, muž a žena :) Zvláště, když velmi liberální otec nastávající novomanželky prohlásí: "V tomhle městě žije 12% černochů a já si nemůžu sníst pohár s jahodovým šerbetem, aniž bych je potkal." A když Kat Hepburnové tuhnou rysy při spatření černé tváře jejího nastávajícího zeťe... Hluboce lidský film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=4a56FnhtuGI(11.6.2012)

 • jonyyy
  ****

  90%(11.4.2009)

 • MrCreosote
  ***

  Film, který už hodně zastaral. Jeho poselství je samozřejmě chvályhodné, ale jde se k němu až příliš nápadně a okatě, takže se nakonec nedostaví kýžený efekt - to se poté projevuje z závěrečném Traceyho monologu, který postrádá na údernosti a působí spíše nudně a zdlouhavě. V šedesátých letech možná pecka, dnes už jenom slušná konverzačka. Herecké výkony samozřejmě bez výhrad (Poitier se mi tady líbil mnohem více, než V žáru noci ze stejného roku, kde na mě často působil jako vyřezaný ze dřeva).(27.4.2009)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 : Herečka HR - Katharine Hepburn, Scénář + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Spencer Tracy, Herec VR - Cecil Kellaway, Herečka VR - Beah Richards, Výprava, Střih, Hudba(28.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace