poster

Až na Severní pól

 • Francie

  Tout en haut du monde

 • slovenský

  Až na severný pól

 • anglický

  Long Way North

Animovaný

Francie, 2015, 81 min

Režie:

Rémi Chayé

Střih:

Matthew Hannam
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Evropská animovaná škola - na vážno, bez srandiček a v tomhle případě i v atraktivním, ale filmaři téměř nevyužívaném prostředí, které bych si přál vidět častěji. Ten námět bych si s chutí dal znovu v celovečerním hraném epickém bijáku třeba od Petera Weira.(9.2.2017)

 • Dajtin
  **

  Pre mna rozhodne nic vynimocne ani co sa tyka animacie resp. vytvarnej stranky a rozhodne nie deja. Cakal som od francuzov nieco viac nez americky genericky klise pribeh.(24.12.2016)

 • Othello
  ****

  Nejsem cílovka, nicméně pro děti ideální znovuoživení velkých chlapeckých příběhů z dob, kdy jakýkoli pohled za humna byl pozváním k velikánskému dobrodružství. Tentokrát, jak si doba žádá, s dívčí hrdinkou, která se zdatně pere se svojí pozicí v mužském světě. Sic její charakterové kvality, které nejsou ničím moc podepřené, jsou možná až moc papírové, ale pro děti asi fajn. Potěší, že strasti výpravy za polární kruh reprezentuje zejména Sartre se svým "Peklo jsou ti druzí." i přijetí smrti jako součásti života. Minimalistická animace a zhulená hudba na druhou stranu budí podezření, že nepostradatelným členem tvůrčího týmu byla kila xanaxu a zejména jednoduchá animace tváří celý vývoj postav dost zplošťuje. Ale jak řikám, pro haranty super. PS: is it just me, nebo scéna krájení brambor je důmyslně ukrytá soulož pod plentou animovaného filmu? Zavřené dveře, šplouchání brambor do hrnce s vodou, tlukoucí a skřípající nádobí v důsledku vlnobití, determinace v očích a pozdější bilancování i s dárkem na rozloučenou... Já fakt nevim...(26.12.2016)

 • SAINTS
  *****

  Az na severny pol moze konkurovat a aj v mnohom predcit aj komercne dineyho animaky ,co sa kvality tyka.Samozrejme o rovnakom komercnom uspechu sa moze Az na severny pol len snivat.Animak je prijemny a obohacujuci zazitok s putavym dejom a krasnov hudbou urceny tak pre dospeleho aj detskeho divaka.(17.2.2017)

 • Kapitan Hergot
  ****

  Velmi příjemná podívaná, všechny složky vyvážené, krásná animace i zvuk. Rozhodně se nebude nudit, pobaví se i si něco odnese dítě předškolního věku i dospělý.(11.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace