poster

Až na Severní pól

 • Francie

  Tout en haut du monde

 • slovenský

  Až na severný pól

 • anglický

  Long Way North

Animovaný

Francie, 2015, 81 min

Režie:

Rémi Chayé

Střih:

Matthew Hannam
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kapitan Hergot
  ****

  Velmi příjemná podívaná, všechny složky vyvážené, krásná animace i zvuk. Rozhodně se nebude nudit, pobaví se i si něco odnese dítě předškolního věku i dospělý.(11.9.2016)

 • Dajtin
  **

  Pre mna rozhodne nic vynimocne ani co sa tyka animacie resp. vytvarnej stranky a rozhodne nie deja. Cakal som od francuzov nieco viac nez americky genericky klise pribeh.(24.12.2016)

 • Ondra16
  *****

  Kéž by všechny animáky vypadaly takhle. Zdánlivě jednoduchý příběh postavený především na atmosféře a nádherné animaci, která nepotřebuje tuny efektů ani hyperrealismus, aby vás chytla za srdce. Všechny složky jsou v perfektní rovnováze, zvlášť bych ale vypíchnul propracovaný zvuk, díky kterému na tom Severním pólu doopravdy jste. Je to vlastně jeden z mála filmů, který si stejně dobře užijete, ať už je vám pět nebo padesát, takže kdybyste letos měli vzít potomka jednou do kina, běžte na tohle.(3.9.2016)

 • Othello
  ****

  Nejsem cílovka, nicméně pro děti ideální znovuoživení velkých chlapeckých příběhů z dob, kdy jakýkoli pohled za humna byl pozváním k velikánskému dobrodružství. Tentokrát, jak si doba žádá, s dívčí hrdinkou, která se zdatně pere se svojí pozicí v mužském světě. Sic její charakterové kvality, které nejsou ničím moc podepřené, jsou možná až moc papírové, ale pro děti asi fajn. Potěší, že strasti výpravy za polární kruh reprezentuje zejména Sartre se svým "Peklo jsou ti druzí." i přijetí smrti jako součásti života. Minimalistická animace a zhulená hudba na druhou stranu budí podezření, že nepostradatelným členem tvůrčího týmu byla kila xanaxu a zejména jednoduchá animace tváří celý vývoj postav dost zplošťuje. Ale jak řikám, pro haranty super. PS: is it just me, nebo scéna krájení brambor je důmyslně ukrytá soulož pod plentou animovaného filmu? Zavřené dveře, šplouchání brambor do hrnce s vodou, tlukoucí a skřípající nádobí v důsledku vlnobití, determinace v očích a pozdější bilancování i s dárkem na rozloučenou... Já fakt nevim...(26.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace