Až tam nezbyl žádný (TV seriál)

And Then There Were None

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 3x60 min

Vynikajici variace na Deset malych cernousku od A. Christie. Novinka na BBC1, tri dily - 3 x 60 minut, komplet venku. Velmi staromilsky britske v tom nejlepsim slova smyslu. Herecky, scenerii i atmosferou precizni, tvurci dali dohromady uctyhodnou hereckou sestavu.(1.1.2016)

Atmosféra je hutná, vizuálně to je dost dobré, herci jsou precizní a casting celkově dost povedený, ale je to nesmyslně roztažené na 3 díly, po stránce logiky děravé jak ementál a dějově to nemá vůbec šanci překvapit. Tři díly divák čeká, než přímočarý děj vyvraždí dostatek postav, aby mohl vyplivnout neoriginální pointu. S ohledem na velmi vysoké hodnocení docela velké zklamání.(26.3.2016)

Fantazie! Absolutní blaženost! Miluju 10 malých černoušků, tu knížku jsem četla snad stokrát a shledávám jí jednou z nejlepších - ne-li nejlepší - jakou kdy Agatha napsala. Dokonalý nápad, progres a ukončení. Bohužel filmové zpracování stálo za starou bačkoru a hlavně ten nechutně předělaný optimistický konec, fuj. Tato minisérie ale předčila moje nejhlubší očekávání. Na rozdíl od feelingu "detektivky v měkké vazbě s ironickými obrázky Adolfa Borna" se knížka přetavila v hutnou, extrémně depresivní a temnou story, a to přesně tak, jak to nejvíc miluju. K tomu prosím přičíst 100% casting. Každá postava je přesně v souladu s popisem v knížce a ta hromada parádních herců - na to je radost pohledět! Toby Stephens, Burn Gorman, výtečný Sam Neill s Mirandou Richardson, egoista Aidan Turner nebo slizoun Noah Taylor. Vyzdvihla bych zejména Maeve Dermody, která měla asi nejvíc prostoru a potom přímo božského Charlese Dance. Za celé 3 hodiny ani chvíle nudy a konec, hlavně ten konec, až na drobné odchylky zůstal věrný předloze a je v něm stejná síla, jako v konci Sedm. Jsem nadšena!(11.2.2016)

Parádní dramatizace předlohy. Temná atmosféra, respekt k předloze, hvězdní herci. Vadí vlastně jen notoricky známý příběh, když si člověk v každém okamžiku uvědomuje, jaký bude konec.(17.7.2016)

Brilantná adaptácia klasiky tety Agáty, hustý psychologický thriller, ktorý má dokopy tri hodiny, ale vďaka skvelej réžii a famóznym hercom sa to dá pozerať na jeden záťah a ani sekundu to nenudí, pretože to neustále pulzuje napätím.(22.2.2016)

• Aidan Turner