Až tam nezbyl žádný (TV seriál)

And Then There Were None

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 3x60 (2x90) min

BBC boduje. Už zase... Atmosferické, dramatické, a vôbec nie je podstatné, či je príbeh logicky úplne dotiahnutý... Miniséria natočená s citom pre detail a dobrými hereckými výkonmi....(31.7.2016)

Opravdu skvostné dílo. Tak dlouho jsem čekal na zfilmovaní (ty staré se mi vyhnuly). Tajemné, až mi šel mráz po zádech, přestože jsem věděl, jak to dopadne.(15.9.2016)

Ještě po druhém dílu jsem uvažovala aspoň o čtyřech hvězdičkách, ale zbytečně natahovaný morbidní konec a na Agathu přehnané množství krve mě nakonec přimělo hodnotit průměrně.(13.4.2016)

• slunicko2

Raději si přečtěte knížku. 1) Klasické detektivky nejsou mým oblíbeným žánrem ani v knižní podobě a tudíž ani ve filmové. Knížku jsem během dospívání četl. Pokud si vzpomínám, tak se mi docela líbila, když vezmu v potaz své výhrady k žánru. Nedalo mi to a do knížky jsem znovu nahlédl. Uviděl jsem přirozené hbitě odsýpající dialogy a pořád se něco zajímavého dělo. A to je přesně to, co ve filmu postrádám. Herci, pravda, snaživě třískají do gongu a vrhají po sobě zavilé pohledy, venku blesky stíhají blesky, mořské vlny narážejí na útesy a charismatuprostý film se klopýtavě vleče dál. Ve snaze vytvořit hrůzyplnou atmosféru stvořili tvůrci jenom kopu nudy._____ 2) 32letý Aidan Turner (hledač diamantů v Africe Filip Lombard) a 23letý Douglas Booth (bezohledný řidič Anthony Marston) tu jsou, aby potěšili mé zvrhlé oko, zatímco herci jako třeba 68letý Sam Neill (generál MacArthur) nebo 69letý Charles Dance (soudce Wargrave) uspokojí i můj herecký apetit._____ 3) Těm, co raději čtou, než se dívají na filmy, nabízím duchaplné zamyšlení Iva Fencla o povaze a historii říkanky o deseti malých černoušcích: http://neviditelnypes.lidovky.cz/literatura-brutalni-vrazdeni-cernosskych-deti-70-vyroci-p2m-/p_kultura.aspx?c=A090728_102207_p_kultura_wag A ještě tady na doplnění: https://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Little_Indians.(1.8.2016)

Charles Dance, Toby Stephens, Sam Neil, trpaslík Kili, Burn Gorman, Noah Taylor... jen herecká třešnička na tomhle sladkým dortu, kterej budete odkrajovat s takovou chutí, s jakou odpadaj jednotlivý postavy a okruh podezřelých se zužuje. Klasický paranoidní psycho v tom nejlepším podání.(13.5.2016)

• Aidan Turner