Až tam nezbyl žádný (TV seriál)

• Česko

Deset malých černoušků

And Then There Were None

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 3x60 (2x90) min

Prázdné člunky tkají jen vítr. Nemám tady strašidla, jsem stařec v domě plném průvanu u větrného kopce… Ano, v tomto případě člověk už musí sáhnout k opravdové poezii, aby našel vhodné přirovnání. Aby snad nedošlo k masovému rasovému nedorozumění, pohoršení, válečnému konfliktu, či, dokonce, k bojkotu televizních přijímačů, z černoušků se v dabingu dali na vojnu. Ale to je jen jediná nedokonalost na kráse této adaptace. Deset provinilých vojáčků pochoduje v rytmu, udaném madam Agathou vstříc jistému konci. Občas musela filmová adaptace sice udělat lehčí úkrok od předlohy, jindy úkrok udělala, i když nemusela, ale nechme to koňovi. Casting je bezchybný, lokace taktéž, atmosféra krásně houstne, až je v posledních scénách na beton. A pokud by to tvůrce čirou náhodou zajímalo a nevěděli, co s načatým rokem, moje další oblíbená díla od královny detektivek jsou třeba Hadí doupě nebo Past na myši. Chytrému napověz… :)(17.1.2017)

Nepoměrně lepší předlohy, protože jak je originál výtečně vystaven i vymyšlen, tak je otřesně napsán. Což tato adaptace díky Sarah Phelps beze zbytku napravuje. Když se k tomu přičte podmanivá anglická pochmurná "gotická" atmosféra a přesné obsazení, tak žhavý kandidát na nejlepší adaptaci jednoho z vůbec nejznámějších detektivních románů je jasný.(5.1.2016)

Velmi povedené. Musím se přiznat, že předlohu jsem nikdy nečetla, možná proto na mě napětí působilo o něco víc. Po dlouhé době jsem neodhalila, kdo za vším stojí, což je obrovské plus. Tentokrát musím nečekaně pochválit i vydařený český dabing. A „Kiliho" jsem teda vůbec nepoznala. :-)(12.1.2017)

Britové prostě umí, jde o poctivou adaptaci, věrnou své předloze. Co postava, to známá herecká tvář, příběh je rovnoměrně rozložen do všech tří částí. není zde slabého místa. Adaptace této nevšední detektivky často trpí tím, že tvůrci ke konci příběhu vyměknou, proto jsem velice ráda, že to není případ téhle minisérie. Je dobře, že něco takového vzniklo. Tak silný příběh si zasloužil kvalitní věrné zpracování a konečně se ho dočkal.(31.12.2015)

Atmosféra je hutná, vizuálně to je dost dobré, herci jsou precizní a casting celkově dost povedený, ale je to nesmyslně roztažené na 3 díly, po stránce logiky děravé jak ementál a dějově to nemá vůbec šanci překvapit. Tři díly divák čeká, než přímočarý děj vyvraždí dostatek postav, aby mohl vyplivnout neoriginální pointu. S ohledem na velmi vysoké hodnocení docela velké zklamání.(26.3.2016)

• Aidan Turner

• - Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)