Temple

• Japonsko ホーンテッドテンプル 顔のない男の記録
Ukázka z filmu

Trio mladých amerických turistov sa vyberie do Japonska. Kate (Natalia Warner) pracuje na svojej štúdii o religionistike a tak sa rozhodne, že v spoločnosti svojho priateľa Jamesa (Brandon Tyler Sklenar) a dlhoročného kamaráta Chrisa (Logan Huffman) navštívi tunajšie budhistické chrámy. Pri návšteve jedného malého obchodu narazí Chris na poznámkový zošit s popisom akéhosi tajomného zabudnutého chrámu. Aj napriek dôraznému varovaniu sa ho trojica rozhodne poctiť svojou návštevou. (beso74)

Ukázka z filmu

oveckaoa

2 Amíci a jejich kámoš co žije v Japonsku se vydají studovat chrámy. Ve starožitnictví jich zaujme jeden chrám,který je prokletý tak tam zajdou a něco se jim stane. Film je kombinován vzpomínkami jednoho z přeživších s tím co se stalo. Jako horor to moc neuspěje zhruba 70 minut je to jen o tom, že někde chodí nebo si vykládají a pak se to rozjede, ale zase moc toho nečekejte. Velkým mínusem je navíc i to, že se nedozvíme co jich teda pronásledovalo a ta liška s více hlavama vypadla trikově tak blbě jako něco z Asylumu. 60 procent za ten konec co něco nabídl. ()

ricci.s

Traja priatelia sa vyberú na dovolenku do Japonska skúmať staré chrámy, samozrejme narazia na ten najhorší a aj keď ich každý varuje, že sa tomuto miestu majú vyhnúť a už vôbec tam neostávať cez noc, okolnosti rozhodnú podľa očakávania inak. Nie je zlý, tento Temple. Atmosférka spolu s príťažlivou lokáciou uprostred lesov fungovala. Aj keď mám pocit, že sa to až príliš pomaly rozbiehalo a až príliš rýchlo ukončilo. Kým sa totiž tí nešťastníci k tomu chrámu dotrepali, a kým sa ešte zotmelo, bola hodina filmu v prdeli. Ale potom to prišlo. Dobre, že som počkal na večer, oplatí sa to pozerať po tme. Ináč by som z toho veľa nemal. Pointa žiaľ zase raz úplne postavená na hlavu, ale neškodný priemer tomu dám. ()

misterz

Súčasná nezávislá, americká hororová scéna je jedna veľká bieda. Ani snímok Temple neprišiel s niečím novým alebo zaujímavým, pritom je to celkom škoda, pretože exteriéry snímku neboli vôbec zlé, dokonca sľubovali i klaustrofobické vyžitie (mám na mysli ten starý lom). Ani okolie samotného chrámu nebolo vôbec na zahodenie. Žiaľ nepodarilo sa z toho vyťažiť ani za mak z toho, čo sa mohlo. Čo sa týka príbehu, odhliadnuc od toho, že je už dosť opozeraný a klišoidný, tak obsahuje i niekoľko negatív, ktoré diváka skôr odradia ako potešia. Napríklad hneď zo začiatku bolo pomerne otravné sa pozerať takmer 5 minút na titulky vzhľadom k tomu, že celý snímok má tak krátku stopáž. Postavy vyzneli pomerne neutrálne, pričom na to, aby som si k nim vytvoril nejaký vzťah neboli vo filme prostriedky, takže mi vlastne bolo jedno čo s nimi bude. Väčšinu času sledujeme iba otravný a otrepaný dej, ktorý sa venuje mladým amíkom, ktorí prišli do Japonska za dobrodružstvom a nafotiť pár chrámov. Do cesty sa im pripletie jedno bu-bu-bu, pár varovaní, prechádzka po lese, jeden veľký pavúk, táborenie.... a to nehovorím ani o tom, že podstata toho chlapca, ktorý im robil sprievodcu bola jasná už od začiatku. Na niečo, čo aspoň z diaľky pripomínalo horor prišlo až v samotnom závere, ktorý však z potenciálnej atmosféry vyťažil iba zlomok. Tiež zamrzelo, že tie najzaujímavejšie pasáže boli ponorené do hustej tmy, ale chápem, asi nebolo dostatok chechtákov. No nič, celkom sklamanie. Ledva podpriemer. 30/100 ()

J*A*S*M

Kdyby na film někoho náhodou lákalo jméno scenáristy Simona Barretta (jako mne), tak zde je vyjádření samotného Barretta, podle něhož nemá s filmem de facto nic společného. ()

Eldrick

Nadějný námět + exotické lokace Japonska - děravej, nejspíš hodně přepisovanej scénář - rozpočet = nenaplněný potenciál horroru, který mohl překvapit mít vypilovaný script, lepšího režiséra a hlavně ten budget. Budování napětí celkem funguje a naroubání nápadu s výslechem taky, bohužel ten závěr je strašně zkratkovitý, je tam dost nelogičností a nevysvětlování dávám za vinu právě dokurvenýmu scénáři. Rozhodně by ale stálo za to původní plot totálně přepsat a natočit znovu a mnohem líp. ()

• Natáčanie trvalo 16 dní. (beso74)