Jana Brejchová, naše, bez skrupulí, nejvěhlasnější herečka mimo hranice Čech a také rovněž velice půvabná žena s drsným hláskem.(5.8.2008)

Jitka Andrášová měla velké štěstí, že našla své místo v životě po boku číšníka Tonka. Jako chovanka Domova mládeže, neustále prchající lumpačit s trojicí flákačů Vildou, Emilem a Marcelem, měla totiž původně nakročeno spíše k hromadícím se záznamům v trestním rejstříku než ke spokojenému životu. Je až neuvěřitelné, jak snadno se dá tento snímek s lehkými úpravami aplikovat na dnešní stav společnosti.(10.1.2010)

Socialistické exploitation o dekadentním životě pásků, kteří do morálního bahna stahují Janu Brejchovou ale vzorňácký jinoch z ní nakonec udělá vzornou občanku.(11.8.2010)

• - Film se natáčel v Praze a na Křivoklátě. (rafix)

• - V e filmu je ve scéně u Vltavy možné vidět Stalinův pomník na Letné, který se nad městěm tyčil jen několik let a byl zbourán roku 1962. (offlineman)

• - Filmový debut Helgy Čočkové. (M.B)