Císař a tambor je milá pohádka, nechápu proč ji české televize nevysílají častěji. Císař Ondřej Vetchý si mile neuvědomuje, že šaty dělají člověka, ale nepitvoří se a nepřehání. Ostatní herci mu spíše jen sekundují, ale to není na škodu.(4.1.2012)

Dá se na to koukat, takový lepší průměr na 1 až 2 zkouknutí ...(25.12.2009)

Tahle pohádka se natáčela v muzeu v přírodě v našem městě a hraje tam můj třídní ze střední. :)(20.2.2013)

Pohádka zcela prosta pohádkových rekvizit, ale proč ne, i když ten převod pověsti o lidovém císaři je taky trochu přitaženej za vlasy. Dost to těží z dočasné dobové popularity Petra Rajcherta, což není úplně dobře, ale naštěstí Ondřej Vetchý zachraňuje, co se dá. A v Náměšti nad Oslavou já to mám rád.(11.10.2016)

po dlouhé době nevyřvaná, nebrutální pohádka, co se opravdu povedla(12.9.2008)

• - Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

• - Pohádka byla natočena bez jediného trikového záběru. (M.B)

• - V témže roce se ve skanzenu v Rožnově natáčela pohádka Čerte, drž se svého kopyta (1998). Ze stejného okna jako zde Ančička (Anna Veselá) je v pohádce Čerte, drž se svého kopyta (1998) nakloněna čarodějnice Běta (Radka Coufalová). (M.B)