Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ***

  Tahle pohádka se natáčela v muzeu v přírodě v našem městě a hraje tam můj třídní ze střední. :)(20.2.2013)

 • kingik
  **

  Hodně nenápadný a nevýrazný film s pohádkovými motivy. Nebýt dobře hrající ústřední dvojky Vetchý a Rajchert určitě by to nebyl ani průměr. Ti dva to na něj dotáhnou, ačkoliv čistě televizní režie, chudobná výprava a slabá kamera za nimi zřetelně zaostávají. Chtělo to přidat i v jiných oblastech, ne jen se spoléhat na kvalitní herecké obsazení. I tak je to nuda, ale naštěstí se to moc často nereprízuje. Kdo to vidí poprvé, by nemusel až tak moc namítat. Mě to podruhé moc nebavilo. 40%(3.1.2012)

 • Sifaka
  ***

  Dá se na to koukat, takový lepší průměr na 1 až 2 zkouknutí ...(25.12.2009)

 • gudaulin
  ***

  Tenhle snímek v době svého vzniku prošuměl distribucí bez velkého ohlasu a příznačné je, že z bezmála dvou set hodnotících k dnešnímu dni nikomu nestál za několikařádkový komentář. Základním problémem je tuctovost a nenápadnost snímku. A ta zase vyplývá z průměrného nedotaženého scénáře. Není to vyloženě špatný film, Vetchému ani v tomto filmu nechybí charisma, ale je to prostě záležitost na jedno koukání, ze které si už druhý den nic nevybavíte. Celkový dojem: 50 % - především díky dobře zkomponované hudbě s barokními motivy.(2.2.2007)

 • togaf
  ***

  Císař a tambor je milá pohádka, nechápu proč ji české televize nevysílají častěji. Císař Ondřej Vetchý si mile neuvědomuje, že šaty dělají člověka, ale nepitvoří se a nepřehání. Ostatní herci mu spíše jen sekundují, ale to není na škodu.(4.1.2012)

 • - V témže roce se ve skanzenu v Rožnově natáčela pohádka Čerte, drž se svého kopyta (1998). Ze stejného okna jako zde Ančička (Anna Veselá) je v pohádce Čerte, drž se svého kopyta (1998) nakloněna čarodějnice Běta (Radka Coufalová). (M.B)

 • - Pohádka byla natočena bez jediného trikového záběru. (M.B)

 • - Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace