• kingik

Hodně nenápadný a nevýrazný film s pohádkovými motivy. Nebýt dobře hrající ústřední dvojky Vetchý a Rajchert určitě by to nebyl ani průměr. Ti dva to na něj dotáhnou, ačkoliv čistě televizní režie, chudobná výprava a slabá kamera za nimi zřetelně zaostávají. Chtělo to přidat i v jiných oblastech, ne jen se spoléhat na kvalitní herecké obsazení. I tak je to nuda, ale naštěstí se to moc často nereprízuje. Kdo to vidí poprvé, by nemusel až tak moc namítat. Mě to podruhé moc nebavilo. 40%(3.1.2012)

Příjemné překvápko. Není to tak úplně pohádka, protože na tu v tom chybí pohádkovější motivy z ní to má v sobě jen velkou naivitu a dobráckost, jinak je to pohodový dobrodružný příběh. Udivila mě síla předsudků, která je v první části silně ukázána, ale pak se to rozjasní a už se to veze na takové pozitivní náladě až do konce. Takže si mě to nakonec zcela získalo. Je fakt, že charaktery jsou prostinké, příběh nekomplikovaný a vše silně zjednodušené. Já se u toho, ale dobře bavil a to jsem to viděl zcela náhodou, takže velmi vítané překvápko a tak tomu přidám ještě bodík navíc. Pro mě zcela neznámé dílko. 8/10(25.12.2012)

Ondru Vetchýho sice trošku handicapuje, že fandí Spartě a tudíž se nedá považovat za úplně normálního člověka, ale jinak ho mám hodně rád a hlavně v pohádkách a nebo na hřišti v Houslicích, ale to sem nepatří. Ondra se na postavu císaře spravedlivýho hodil skvěle, leč samotný pohádce by neškodilo alespoň deset minut přidat, mnohdy to byly hrozný příběhový skoky a pak je dost těžký těm klaďasům pořádně zafandit, člověk nestačí ani zapálit pyro a už je po pohádce. Ovšem za čistotu myšlenky a příjemný herce dávám lepší průměr.(4.1.2012)

• Marigold

Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil.(25.12.2012)

Evidentně podhodnocená a hlavně povedená pohádka, kde neteče krev proudem, srší vtipem, selka je doopravdy krev a mlíko (a mlíko a mlíko), herecké výkony jsou lehce nadprůměrné, ale všechno pospolu krásně pracuje. Já osobně 75% v žándru českých pohádek, jinak by to bylo o cca 10% méně, ale zatraceně, tyhle věci se nedají porovnávat s blockbustery, nebo ano?(3.1.2012)