Císař a tambor

Pohádka

Česko, 1998, 76 min

Ondru Vetchýho sice trošku handicapuje, že fandí Spartě a tudíž se nedá považovat za úplně normálního člověka, ale jinak ho mám hodně rád a hlavně v pohádkách a nebo na hřišti v Houslicích, ale to sem nepatří. Ondra se na postavu císaře spravedlivýho hodil skvěle, leč samotný pohádce by neškodilo alespoň deset minut přidat, mnohdy to byly hrozný příběhový skoky a pak je dost těžký těm klaďasům pořádně zafandit, člověk nestačí ani zapálit pyro a už je po pohádce. Ovšem za čistotu myšlenky a příjemný herce dávám lepší průměr.(4.1.2012)

Evidentně podhodnocená a hlavně povedená pohádka, kde neteče krev proudem, srší vtipem, selka je doopravdy krev a mlíko (a mlíko a mlíko), herecké výkony jsou lehce nadprůměrné, ale všechno pospolu krásně pracuje. Já osobně 75% v žándru českých pohádek, jinak by to bylo o cca 10% méně, ale zatraceně, tyhle věci se nedají porovnávat s blockbustery, nebo ano?(3.1.2012)

• kingik

Hodně nenápadný a nevýrazný film s pohádkovými motivy. Nebýt dobře hrající ústřední dvojky Vetchý a Rajchert určitě by to nebyl ani průměr. Ti dva to na něj dotáhnou, ačkoliv čistě televizní režie, chudobná výprava a slabá kamera za nimi zřetelně zaostávají. Chtělo to přidat i v jiných oblastech, ne jen se spoléhat na kvalitní herecké obsazení. I tak je to nuda, ale naštěstí se to moc často nereprízuje. Kdo to vidí poprvé, by nemusel až tak moc namítat. Mě to podruhé moc nebavilo. 40%(3.1.2012)

Takhle nějak by si moje sestra představovala jako dítě ráj. Jako tu chaloupku, kde bydlela Ančička. Takových psů. Kopretina je fešák (to je ten černobílý pes, no .. ten který nesl prsten) a je za hvězdu nejen v téhle pohádce. Schéma - z průšvihu k bohatsví přišel se mi taky líbí. A císař Vetchý je sympaťák, že bych na pár dní zkusila i monarchii, ač jsem přesvědčením zastánce občanského státu.(5.9.2010)

Pohádka bez pohádkových motivů... tedy skoro: hodný a spravedlivý vladař je tak trošku fantasy prvek:-). Co víc říct o něčem tolik nevýrazném a průměrném? Má to celkem ucházející obsazení, není to studiová pohádka, takže výprava je slušná, kostýmy neurazí, hudba taky ne, scénář není dobrý, ale ani špatný, postavy tuctové, padouši ubozí, koukat na to lehce nudí, nicméně jako kulisa k jednoduché práci - proč ne. Nejsem pohoršena, znechucena, nejsem nadšena. Jsou horší pohádky, vznikla i spousta lepších (převážně za komárů, dnešní doba kvalitním pohádkám nepřeje). 50%(12.8.2010)