poster

Očima fotografky

 • slovenský

  Očami fotografky

 • anglický

  Through the Eyes of the Photographer

  (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Česko / Slovensko, 2015, 81 min

Režie:

Matej Mináč

Scénář:

Matej Mináč
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Příjemně zpracovaný dokument o paní Z. Mináčové. Trochu mne tam však rušily ty hrané flashbacky. Ani mi tak nevadila jejich střídmost (např. vystoupení z vlaku v Osvětimi,, kde hrálo jen pár lidí). Spíše to bylo jisté přehrávání těch mladých herců. Netvrdím ale, že vše bylo špatné a dokumnt to rozhodně posunulo směrem nahoru. Každý takový osud stojí za zanamenání! Na příběhu paní Mináčové mne velmi zaujala postava onoho Petra. Musel ji asi vroucně milovat. Je neuvěřitelné co vše riskoval a k jaké oběti se odhodlal aby mohl být stále při jejím boku navzdory nacistickému běsnění i otazníkům na konečných transportů... Veliká škoda, že zmizel ve válečné vřavě a že se po válce nevrátil ke své milované Zuzaně... Ten mladý člověk zasluhuje obrovskou úctu. * * * *(28.1.2016)

 • eLeR
  ****

  Dokument o jednej z tých čo prežili ... dobrý dokument.(26.1.2016)

 • ripo
  ****

  Celkom sympatické rozprávanie Zuzany Mináčovej, ktorá bola milučká, zlatučká, s peknou vadou reči ... a po titulkoch na záver "zabila" svojho syna Mateja jednou vetou ... Vedela byť určite aj riadne nepríjemná ... 4****(26.1.2016)

 • Slarque
  ***

  Dokument o fotografce nebo Všichni moji blízcí s komentářem? Tak nějak mezi tím.(26.1.2016)

 • patrikus
  ****

  Obsahově skvostné dílo, ale formálně mi to přijde trochu "kýčovité", zvlášť s některou hudbou. Proto nemohu dát pět hvězd. I přesto jeden z lepších dokumentů, které jsem kdy viděl.(26.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace