Nezkreslená věda

Vzdělávací pořad NEZkreslená věda, jež vznikl v rámci projektu Akademie věd ČR s názvem Otevřená věda, zodpovídá jednoduchým, zábavným a nenuceným způsobem otázky z oboru přírodních věd.

1. Co je to lék
6. O tajemství mikrosvěta
7. Jak funguje naše imunita
8. Jak funguje jaderná elektrárna
9. O tlaku a síle kolem nás
10. Když onemocní buňky (Palvinie)

Gmisiycs

Co se do učebnic základních a středních škol nevešlo? Vlastně v nich není vůbec nic. To, co děti aktuálně potřebují vědět pro současný život, je v tomto seriálu. Najděte si na Youtube i druhou sérii. Na ČSFD ji nenajdete. Zpracování je slušné, jenže mi se moc nelíbí. Po pár dílech začne naprosto stejný styl vadit/nudit. Myslím si, že vizuálu mělo být využito výrazně více. Takto, jak je seriál pojat, by mohl vyjít i jako prosté audio a ve výsledku by to na kvalitu obsahu, či na srozumitelnost tématu, nemělo vliv. Liška samozřejmě nezklamal. Projev je otřelý, jak ho známe, jak ho vyžadujeme. Umí pobavit i naučit. Obě řady seriálu hodnotím jako celek za 4*, neb díky němu se i sám Komenský přestal na chvíli v hrobě obracet nad kvalitou českých systémů vzdělávání. ()

Teachman

Tento seriál je vhodný nejen do hodin dějepisu, fyziky, chemie nebo přírodopisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých přírodovědných a společenskovědních jevech. ()