Studený jak kámen

• SK název

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $9,286,314Tržby Celosvetovo $-/30%/(20.7.2005)

• Anthony

Ještě že se z Boswortha nestala akční hvězda, jak mu někteří v době uvedení tohoto filmu prorokovali. Klasicky stupidní mlátící film. Co tam proboha dělá Henriksen?(7.6.2003)

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl.(11.8.2008)

Brian Bosworth je vymletý dutý hovado, ale zároveň je i výbornej bouchač a pro tohle béčko je naprosto dostačující, svoje drsný ksichty tam nahází celkem v klidu, prohodí pár drsnejch hlášek a keců a ještě stihne pozabíjet pár šmejdů v docela velkým stylu a závěrečný 15-ti minutový vyhlazování soudního domu je fakt parádní béčková akce, který nechybí skoro nic. K tomu si ještě připočtěte dobrý záporáky v podobě úchylně valsatých a vousatých Lance Hneriksona a Williama Worsythe a je tady celkem hustá béčková podívaná(19.5.2008)

"VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem.(7.5.2007)

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

Je to celkom dobrý akčný film s Brianom Bosworthom. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý dostane za úlohu získať si priazeň motocyklového gangu, ktorý sa živí nelegálnou činnosťou a jeho členovia nemajú problém s ničím ani so zabíjaním sudcov, čo sa mu aj podarí, ale nie všetko ide podľa plánu a tak sa mu to môže vypomstiť. Spracovanie je celkom slušné, ale mohlo byť aj o dosť lepšie. Skôr by som ocenil akčnejšie prevedenie, tu sa toho akčného až tak moc neudeje a tiež ma mrzí, že vyšším zločinom motorkárov sa film až tak moc nevenuje, s výnimkou úvodu a záveru, inak sú stále len zobrazení ako záporáci na úrovni podradných gangsterov, čo ma mrzí, ale inak je to dobrá zábava, síce sa väčšinu filmu nič výnimočné nedeje, ale pozerá sa na to dobre, nechýbajú typické prvky podobných filmov, ako gangster, ktorý ako jediný hlavnému hrdinovi neverí, prezradenie a podobne, ale samostatnou časťou je záverečná štvrťhodina, ktorá je ako z iného filmu, je to minimálne o triedu lepšie a konečne je to skvelá zábava. Akcie tu moc nie je, čo je škoda, keďže je dosť vydarená. Väčšinu filmu sa toho moc akčného nenájde, pár krátkych bezvýznamných súbojov, ktoré v ničom nezaujmú a niekoľko výborne zvládnutých výbuchov, ale časom už poteší aj jedna vydarená motocyklová naháňačka, no hlavne výborný záver v budove súdu so skvelo natočenými prestrelkami s množstvom zabitých, presne tento nekompromisný štýl mám rád, motorkári sú likvidovaní aj počas jazdy, zaujímavé zapojenie vrtuľníku, tu sa je na čo pozerať. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce Brian Bosworth nebol práve najlepšou voľbou, napríklad Dolph Lundgren by tu sedel o dosť lepšie, ale neprekáža a miestami je aj zábavný a zaujímaví záporáci ako Lance Henriksenom s jednou skvelou hláškou a William Forsythe. Zvyšné postavy nie sú až tak výrazné, ale nesklamú. Réžia je v rámci svojej kategórie mierne nadpriemerná a spokojný som s technickou stránkou, rozpočet bol dostatočný a to vidno hlavne na kvalitných výbuchoch. Škoda, mohlo to byť skvelé akčné béčko, ale to by potrebovalo akčnejšie prevedenie a lepšieho hlavného hrdinu. Ale aj takto je to slušná zábava, ktorá sa minimálne kvôli finále oplatí pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 64%.(10.2.2009)

Brian Bosworth je tupé jalové tele, které nikdy nemělo stanout před filmovou kamerou. Tak nesympatického akčního hrdinu jsem snad ještě neviděl. Je mi jasné, že ve zlatých letech přelomu 80. a 90. let byla po nových akčních hrdinech poptávka, ale něco takového? Jinak ale Stone Cold není vůbec špatný. Scénář je "o něčem", špinaví fousatí motorkáři se na záporáky taky hodí (i když podobný plán jako tady by jim ve hlavě asi nikdy nevzniknul) a je potěšení je vidět umírat a ta hora hovězího masa jménem Bosworth mezi ně celkem zapadne. Lance "Bishop" Henriksen s tetováním, ďábelským smíchem a fousy až po triko je navíc opravdu kouzelný a i když by filmu neuškodilo trochu víc akce, rozhodně patří ve svém žánru mezi nadprůměr. 3,5*.(22.7.2007)

Burácející motorky, tetovaní chlapáci, pěstní souboje, nahé ženštiny a blonďák působící inkognito uprostřed motorkářského gangu. Arnolde, jdi stranou, Brian přichází, přáli si zřejmě producenti a agenti. Jenže.. tohle byla Bosworthova první a zároveň poslední kvalitní béčková podívaná, po které si dal překvapivě dlouhou čtyřletou pauzu. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu tu čelí řádění gangu, který si to rozhodl vyřídit dokonce s guvernérem státu. A my můžeme utírat nostalgické slzy. Snímek slušně graduje, závěrečné zúčtování v soudní budově má svou kvalitu a na straně zla stojí hned několik solidních herců. Hodně slušné tři hvězdy. Za originální DVD v mé sbírce bych i pár prstů zlámal!!(9.5.2014)

Tak toto som si pozrel znovu asi po 18. rokoch. Mal som to niekedy na Vhs, a iste som to vydel min. 10 krát. Skvelý akčný film. Škoda že už sa dnes také netočia. A Lance Henriksen v roli vodcu motocyklového gangu exceluje. Aj cz dabing dobrý, hlavne Marek Vašut.(6.8.2009)

• Visáč

Bezduchá mlátička s homo hlavným hrdinom, ktorá bola kedysi povinným kúskom vo filmotéke nadšencov násilníckej video-produkcie. Bosworth je totálna nula a dojem z filmu zachraňuje najmä Henriksen.(22.6.2007)

To boli časy! Až na hlavného hrdinu príjemné nabušené béčko, kde chýba už len Vin Diesel...(27.2.2006)

Název této nekompromisní jednohubky přesně vystihuje charakter filmu. Je zbytečné hledat zde nějaké hlubší poselství, režijní zdatnost či snad dokonce scenáristický kumšt. Místo toho lze očekávat naturalistické pojetí námětu, sympatického hrdinu s varanem a v neposlední řadě realistické působení Bratrstva. Akční klasika mého dětství se šarmem sobě vlastním.(6.7.2013)

• Ivoshek

Klasický béčkový akčňák začátku 90. let. Při sledování mě tak napadlo, že spíše než "kámen" k Brianu Bosworthovi sedí "dřevo".(30.5.2008)

• Chrustyn

Typický akčňák 90. let. Nabušený hl. hrdina, drsní záporáci a nahatý ženský. Jen té akce je tu docela málo, ale na druhou stranu je poměrně kvalitní.(25.1.2008)

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem!(13.11.2011)

Zajímavý námět, akce fakt parádní hlavně na konci! Film o fízlovi co vnikne do gangu motorkářů aby odhalil jejich plány a konec fatální! Takhle si přesne představuji akční filmy. Henriksen parádní záporák.(23.1.2013)

Klasika mého mládí :-) Není to nijak oslnivý film a za normálních okolností bych mu dal max **. Ale tenhle film jsme měli doma na VHS a vždy, když jsem byl nemocný, jsem si ho pouštěl. Spousta násilí a motorky. Byl jsem prostě nadšenej :-)))(20.12.2005)

Slušné béčko na pokraji devadesátých let. Herec Brian Bosworth mě silně zaujal. Nemá sice na mé oblíbence Van Damme, Lundgren atd ale fandil jsem mu. Akce je nejvíc především v třetí třetině filmu, což zas tak velký problém není. Ta akce ke konci filmu je celkem slušná, Bosworth se s nikým nemaže. No a první 2/3 filmu byla celkem zajímavá, kdy hlavní hrdina se snaží dostat se a získat důvěru k zločineckému gangu. Škoda, že zde nebylo více soubojů a akce, ale nevadí to moc. Bosworth zde působí drsně, má skvělé hlášky. Hlavní záporák Lance Henriksen hrál přímo výborně. Celkově je to dost dobrý film, který nezklame. Sice jsem ho čekal akčnější, ale aspon jsem dostal něco jiného. Hudba průměr. Hodnotím na dobrých 79% = ****(2.12.2012)

60%(31.8.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6