Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Anthony

Ještě že se z Boswortha nestala akční hvězda, jak mu někteří v době uvedení tohoto filmu prorokovali. Klasicky stupidní mlátící film. Co tam proboha dělá Henriksen? ()

Viktooorka

Poctivá akční devadesátka. Brian Bosworth se mohl klidně stát dalším akčním hrdinou, kterého bych měla ráda. Takový mix Slye a Arnolda, ale s usměvem Swayzeho :o) Spolu s Henriksenem udělali zábavný snímek a mě mrzí , že jsem viděla až teď. Díky Kajdo za tip ;o) ()

tron

Snaživé. Za mňa vcelku sympatické akčné béčko, ktoré sa na nič nehrá. Svojho času šlo o pokus razantného Briana Boswortha preraziť na plátna kín a stať sa novou akčnou hviezdou. No... veľmi mu to nevyšlo. Napriek tomu to vôbec nebol márny krok. Naopak, šlo o zaujímavý a originálny pokus o vyrobenie novej akčnej hviezdy, čosi medzi Schwarzeneggerom a Dolphom Lundgrenom a za seba hovorím spokojné: „áno“. Jednak je to obrovský chlap, ktorého by mal problém prebiť aj Schwarzenegger vo svojom vrcholnom období a jednak mu nemožno uprieť nenútený herecký prejav (čo u svalnatých akčných borcov býva nie vždy samozrejmosťou povedzme si na rovinu). Ale proste to nestačilo a dnes jeho existenciu vnímame ako slepú akčnú uličku. Naopak (tradične) poteší démonický Lance Henriksen. Zápletka o agentovi, tajne sa infiltrujúceho do zločineckého gangu, vskutku nie je originálna (a vskutku takou nebola ani v r. 1991). Ale mňa to bavilo. ()

Flipnic

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi." V nebi ani v pekle jsem ještě nebyl, tak pravdivost prohlášení šéfa Bratrstva nemohu potvrdit ani vyvrátit. Nicméně je to jedno, protože tady jde o infiltraci do motorkářského gangu a ta ani v béčkové kategorii "Intersonic uvádí" nepatří k nejzdařilejším. Ale pro všechny zájemce, kteří chtějí vypadat stejně jako prkenný Brian Bosworth, tady mám jeho recept na vydatnou snídani: snickers, chipsy, vejce, banán a chilli omáčku rozmixujeme v džusu a dobrou chuť. Já si to nedám a stejně tak se nebudu znovu dívat na tento snímek. ()

Shit

Brian Bosworth je vymletý dutý hovado, ale zároveň je i výbornej bouchač a pro tohle béčko je naprosto dostačující, svoje drsný ksichty tam nahází celkem v klidu, prohodí pár drsnejch hlášek a keců a ještě stihne pozabíjet pár šmejdů v docela velkým stylu a závěrečný 15-ti minutový vyhlazování soudního domu je fakt parádní béčková akce, který nechybí skoro nic. K tomu si ještě připočtěte dobrý záporáky v podobě úchylně valsatých a vousatých Lance Hneriksona a Williama Worsythe a je tady celkem hustá béčková podívaná ()

choze

"VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i méně klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem. ()

Gilmour93

Brian Bosworth s homosexuálním sestřihem Dietera Bohlena supertajně infiltruje gang pokérovaného androida Bishopa. Je přitom nafoukanější než zadní kolo vlastní mašiny, pod koženou vestičkou má zapařené kozy, jejichž velikost by mu polovina ve filmu se zjevujících moto-bitches mohla závidět a po ránech ještě stačí odvracet glykemické šoky domácích ještěrů.. Bolestně nostalgická vzpomínka na jeden z VHS kultů 90.let, při které vám asi tak po deseti minutách cvakne v hlavě. To mozek vyhodil pojistky.. ()

sniper18

Brian Bosworth mal byť nová akčná hviezda, preto už na svoj prvý film dostal až prekvapivo slušný rozpočet, no neviem, ako na to niekto prišiel, ale dopadlo to presne tak, ako sa aj dalo čakať, sláva sa nedostavila a tak Studený ako kameň je jeho prvý a zároveň aj posledný väčší film. Ale pritom film vôbec nie je zlý, len paradoxne práve Bosworth je asi jeho najväčšou slabinou. Osobne uprednostňujem skôr iné typy záporákov, radšej si v akčnom žánri pozriem boj proti teroristom, mafiánom alebo nejakým bežným gangsterom, než problémy s motorkárskym gangom, ale zase nie je to ohrané, má to svoj životný štýl a tak aj niečo do seba. Určite by som ocenil trochu akčnejšie prevedenie, toto je skutočne hlavne o tom pobyte v rámci gangu a tým väčším zločinom sa film s výnimkou úvodu a záveru ani moc nevenuje, inak sú zobrazení skôr len ako nejakí neškodní motorkári, ale aj tak si film drží svoju úroveň, prvok s agentom v utajení má vždy svoju atraktivitu a nejaké to napätie a samostatnou kapitolou je záverečná štvrťhodina v budove súdu, ktorá je ako z iného filmu, je to minimálne o triedu lepšie a konečne je to skvelá žánrová zábava. Inak celkovo tu akcie skutočne moc nie je, ale keď už sa objaví, tak sa väčšinou je na čo pozerať. Tých pár súbojov nestojí za nič, ale inak sa tu nájde pár efektných výbuchov, nejaká tá naháňačka a hlavne celé spomínané finále so skvelo natočenými prestrelkami, dostatkom zabitých a množstvom výborných momentov. Presne ako z nekompromisných osemdesiatych rokov, v ktorých sa protivníci bez milosti likvidovali. Nesklame ani obsadenie, jedine ten Brian Bosworth mi tu moc nesedí, svaly síce má, ale charizma mu chýba úplne a ani v akcii toho nemá moc čo ponúknuť, taký Dolph Lundgren by tu sedel omnoho lepšie, ale sedeli mi vedľajšie postavy a hlavne skvelí záporáci Lance Henriksen a William Forsythe. Režijne tu nemám žiadny problém, film mal evidentne slušný rozpočet a tak sa na to dobre pozerá, pričom tá akcia vyzerá skutočne dobre, len škoda, že jej je tak málo. Takže zmeniť hlavného hrdinu a pridať akciu, bola by to akčná klasika, ktorú by som videl už mnohokrát, ale aj takto je to solídna zábava, ktorú som vďaka záporákom a efektnej akcii už pár krát videl. 68% ()

genetique

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%. ()

TheRaven

Hodně výbušná zábava. Nechápu, jak jsem to v mládí mohl minout. Nebýt lehce přetažené stopáže, je to jasných pět. ()

helljahve

Tak toto som si pozrel znovu asi po 18. rokoch. Mal som to niekedy na Vhs, a iste som to vydel min. 10 krát. Skvelý akčný film. Škoda že už sa dnes také netočia. A Lance Henriksen v roli vodcu motocyklového gangu exceluje. Aj cz dabing dobrý, hlavne Marek Vašut. ()

castor

Burácející motorky, tetovaní chlapáci, pěstní souboje, nahé ženštiny a blonďák působící inkognito uprostřed motorkářského gangu. Arnolde, jdi stranou, Brian přichází, přáli si zřejmě producenti a agenti. Jenže.. tohle byla Bosworthova první a zároveň poslední kvalitní béčková podívaná, po které si dal překvapivě dlouhou čtyřletou pauzu. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu tu čelí řádění gangu, který si to rozhodl vyřídit dokonce s guvernérem státu. A my můžeme utírat nostalgické slzy. Snímek slušně graduje, závěrečné zúčtování v soudní budově má svou kvalitu a na straně zla stojí hned několik solidních herců. Hodně slušné tři hvězdy. Za originální DVD v mé sbírce bych i pár prstů zlámal!! ()

MM_Ramone

Snímok "Studený ako kameň" (Stone Cold), ktorý v roku 1991 natočil režisér Craig R. Baxley, mal byť mrazivou sondou do drsného prostredia amerických motorkárskych gangov. Nápad to bol zaujímavý, ale celkové spracovanie nakoniec nedopadlo nijak zvášť predsvedčivo. Nemalo to potrebnú atmosféru, chýbala tomu energia, po technickej stránke je to celé výrazne podpriemerné a ani herecké výkony hlavných postáv nedosiahli očakávanej úrovne. Brian Bosworth a Lance Henriksen to proste neutiahli. Takže z proklamovanej krimi drámy sa vykľula len nezáživná, miestami dosť nudná, béčková akčná story o slizkom tajnom policajtovi, ktorý sa infiltroval do zločineckého motorkárskeho gangu. To čo malo potenciál nadupaného harleya, skončilo ako zadrhávajúci sa skúter. ** ()

Wacoslav1

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem! ()

pepo

veľmi dobré béčko.henriksen je super.bosworth mohol byť ďalším lundgrenov alebo vyndammom.bohužiaľ(chvalabohu?)sa ním nestal.ale film si pozrem rád aj dnes 7/10 ()

Xmilden

Luxusně nadabovaný filmeček (Vašut, Rosner) s nesmrtelnými hláškami. "Vždycky si vzpomenu na poslední slova mýho otce. Řekl: Nedělej to hochu, je to nabitý." 80% ()

Divočák

Brian Bosworth je tupé jalové tele, které nikdy nemělo stanout před filmovou kamerou. Tak nesympatického akčního hrdinu jsem snad ještě neviděl. Je mi jasné, že ve zlatých letech přelomu 80. a 90. let byla po nových akčních hrdinech poptávka, ale něco takového? Jinak ale Stone Cold není vůbec špatný. Scénář je "o něčem", špinaví fousatí motorkáři se na záporáky taky hodí (i když podobný plán jako tady by jim ve hlavě asi nikdy nevzniknul) a je potěšení je vidět umírat a ta hora hovězího masa jménem Bosworth mezi ně celkem zapadne. Lance "Bishop" Henriksen s tetováním, ďábelským smíchem a fousy až po triko je navíc opravdu kouzelný a i když by filmu neuškodilo trochu víc akce, rozhodně patří ve svém žánru mezi nadprůměr. 3,5*. ()

Shakers

Jeden s tých filmov, kde nemáte problém rozpoznať, že sa jedná o akčné Béčko s deväťdesiatich. Navyše názov filmov sa k Bosworthovmu xsichtu neskutočne hodí. Fajn zábava, dobrá akcia, tradične dobre namakaná a charizmatická hlavná postava, ktorá prekonáva aj niektoré Lundgrenovky. 70% - 3* ()