Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

mira007

Oproti Ve stínu gangu s Sheenem se tady jedná o čistý svižný akčňák, který má naturelem blíž k Rambovi II. než čiré kriminálce. Testosteronový hlavní hrdina pronáší testosteronové hlášky a bije se zločinci o sto šest při své infiltraci do motorkářského gangu vedeného psychpatem v podání Lance Henriksena, který exceluje. Pěkný motorky, občas holky nahoře bez, střílečky a teatrální konec. ()

zdeny99

Studený jako kámen je dokonalé akční béčko, na které se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. Obsahuje vše, co takový správný akčňák z přelomu 80. a 90. let má mít. Policista postavený mimo zákon tajně pronikne do motorkářského gangu, který nemilosrdně zabíjí kněze. Kolem gangu se točí drogy, zbraně, prostitutky a harleye. Mrtvých je na obou stranách spousta a především závěrečná scéna u soudu je excelentní (i když totálně absurdní kvůli zbraním u soudu a především kvůli ježdění na motorkách po síních soudu). Brian Bosworth hraje tajného policistu absolutně dokonale. Je to taková tupá korba, která toho moc nenamluví, za to je to pořádná obluda a v závěru vraždící monstrum. Lance Henriksen coby vůdce gangu mi z počátku moc neseděl. Vypadal moc dědečkovsky na vůdce takového gangu. Jenže v závěru perlil, především v závěrečné scéně u soudu. A ostatní herci byli také skvělí. Vlastně celé je to skvělé. Přímočarý děj, ve kterém přesto netušíte, co se kdy stane. Nečekané vraždy, výbuchy, spousta zbraní a motorek. Prostě luxusní akční film, který bohužel není moc známý. [1846. hodnocení, 148. komentář, 64%] ()

Ellmariachi

Tak jsem si i já tenhle restík dohnal. Co dodat? Jedná se o béčkovatý béčko se vším všudy. Akční hrdina, který se nezalekne ničeho, neskutečně boží záporák v podání Lance Henriksena a jeho motorkářský gang. V pozadí hezká tvářička a poldové co by bez hlavní postavy neměli nic. Celé to asi bylo v rámci možností slušně zafinancované, takže se na to dobře dívá. Průser je, když se začne mluvit. Dialogy trhají uši a to i ty potetované. Myslím tím ten obsah, protože jinak jsem si český v té době poctivý dabing, hodně užil. Vašut dokonalý. Na jedno podívání hodně dobrý. Kdo neviděl a má tyhle blbinky rád užije si to. Já dám silné 3hv a 65 procent. ()

dopitak

Maximální devadesátková tvrďárna (s osmdesátkovým lookem), kde uvidíte pár nahých ňader, čopristy a hodně akce. Ačkoliv pěstní souboj je daleko za hranou i té filmové reality a finále ve státní budově (motorka do vrtulníků, bože) je už moc, kdo má tuhle vhs dobu mimořádně v oblibě, spokojen spíš bude. Tvrdosti přidává Marek Vašut, zdárně mu sekunduje padouch Boris Rösner, dialogy a režie Marie Fronková. Ale co ty tangoslipy na začátku? ()

Shit

Brian Bosworth je vymletý dutý hovado, ale zároveň je i výbornej bouchač a pro tohle béčko je naprosto dostačující, svoje drsný ksichty tam nahází celkem v klidu, prohodí pár drsnejch hlášek a keců a ještě stihne pozabíjet pár šmejdů v docela velkým stylu a závěrečný 15-ti minutový vyhlazování soudního domu je fakt parádní béčková akce, který nechybí skoro nic. K tomu si ještě připočtěte dobrý záporáky v podobě úchylně valsatých a vousatých Lance Hneriksona a Williama Worsythe a je tady celkem hustá béčková podívaná ()

• V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)