poster

Studený jak kámen

 • český

  Studený jako kámen

 • USA

  Stone Cold

 • slovenský

  Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

 • choze
  ****

  "VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem.(7.5.2007)

 • genetique
  ***

  Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

 • Bauer
  ****

  Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!!(19.4.2008)

 • - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)

 • - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)

 • - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace