Studený jak kámen

• slovenský

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

Jeden s tých filmov, kde nemáte problém rozpoznať, že sa jedná o akčné Béčko s deväťdesiatich. Navyše názov filmov sa k Bosworthovmu xsichtu neskutočne hodí. Fajn zábava, dobrá akcia, tradične dobre namakaná a charizmatická hlavná postava, ktorá prekonáva aj niektoré Lundgrenovky. 70% - 3*(28.5.2016)

Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!!(19.4.2008)

Tak toto som si pozrel znovu asi po 18. rokoch. Mal som to niekedy na Vhs, a iste som to vydel min. 10 krát. Skvelý akčný film. Škoda že už sa dnes také netočia. A Lance Henriksen v roli vodcu motocyklového gangu exceluje. Aj cz dabing dobrý, hlavne Marek Vašut.(6.8.2009)

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

"Tak parťáku, je čas to roztočit." ...Na tyhle akčňáky nedám dopustit. Večer se zaplo video a pařilo se s nima až do brzkých ranních hodin. Brian Bosworth v roli drsňáka, který má rád motorky a svýho domácího mazlíka Fida. :-) Studený jako kámen = oblíbená VHS-ková nostalgie = a také vzpomínka na ***mého nejlepšího kamaráda***(16.9.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 45. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)

• - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)