Studený jak kámen

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

• Anthony

Ještě že se z Boswortha nestala akční hvězda, jak mu někteří v době uvedení tohoto filmu prorokovali. Klasicky stupidní mlátící film. Co tam proboha dělá Henriksen?(7.6.2003)

• Chrustyn

Typický akčňák 90. let. Nabušený hl. hrdina, drsní záporáci a nahatý ženský. Jen té akce je tu docela málo, ale na druhou stranu je poměrně kvalitní.(25.1.2008)

veľmi dobré béčko.henriksen je super.bosworth mohol byť ďalším lundgrenov alebo vyndammom.bohužiaľ(chvalabohu?)sa ním nestal.ale film si pozrem rád aj dnes(15.6.2003)

Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!!(19.4.2008)

Když jsem nedávno navštívil český film Burácení, který měl být právě z motorkářského prostředí a byla to největší hrůza kterou jsem za dlouhou dobu viděl, tak jsem si nemohl nevzpomenout na právě tenhle film :-) Takhle nějak by měl vypadat film z prostředí motogangu, motorkářů a všeho kolem toho! Bylo to sice celkem jednoduše pojaté, zápletka byla předem daná, ale rozhodně se jednalo o dobrou akční podívanou plnou krásných motorek, akce a všeho toho, co k tomuhle typu filmu má patřit! Dnes už sice starší kousek, ale pro mě pořád žánrová klasika!(5.1.2015)