poster

Furiant (studentský film)

 • anglický

  Peacock

  (festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2015, 26 min

Scénář:

Ondřej Hudeček
 • poz3n
  ****

  V krátkometrážním rozpětí je Furiant skvěle nápaditou a vizuálně uchvacující podívanou. Nejsem si už tak jistý, jestli by podobné pojetí zvládlo celevečerní film. Ale v rámci českých studentských filmů patří Furiantovi hluboká poklona. 8/10(2.11.2016)

 • kla_ra
  *

  Pár vtipných či zajímavých momentů v tomhle filmu je - třeba zakroužkovaný posed, ze kterého se střílelo, nebo to, jak na začátku divák vidí v rohu záběru plazící se postavu a až posléze zjistí, o co jde - ale celkový dojem je přehluší. Protože všechny fóry, ať už filmové nebo vyprávěné jsou nasázeny tak přímočaře a zveličeně, že chybí prostor pro jakékoli překvapení. Je to až moc hrubý humor, bez napětí, na první dobrou.(3.8.2015)

 • Cival
  *****

  Nádherný.(29.1.2016)

 • Marigold
  ****

  Poslední romantik, první realista. Chytrá demytizační věc, suverénně zrežírovaná a vizuálně naprosto aktuální. Přesně ten typ pohledu na velikány dějin, kterej jim bere hnilobnej rubáš čítanek. Ladislav míval trochu zkaženou krev, Hudeček nezkazil nic, i proto, že se chytře obešel bez dialogů. Film akorát pro Vladimíra Macuru. Doufám, že tohle je znamení zrodu zajímavýho talentu... Vlastně o tom vůbec nepochybuju. Tohle není třeba omlouvat studentskostí ani českou kotlinou. Tohle je prostě sebevědomá filmařima, která má co říct kdykoli a kdekoli.(29.1.2016)

 • Deschain
  *****

  Wow, Hudeček, fandím ti. A tie Dvořákove Slovanské tance, najviac. (Lumiere - MFFK Febiofest, Pásmo súťažných filmov III - 21.3.2016)(17.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace