poster

Furiant (studentský film)

 • anglický

  Peacock

  (festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2015, 26 min

Scénář:

Ondřej Hudeček
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  V krátkometrážním rozpětí je Furiant skvěle nápaditou a vizuálně uchvacující podívanou. Nejsem si už tak jistý, jestli by podobné pojetí zvládlo celevečerní film. Ale v rámci českých studentských filmů patří Furiantovi hluboká poklona. 8/10(2.11.2016)

 • Alqarin
  ***

  Řemeslně dobrý, ale nemístný, neuctivý, přeandersonovatělý.(6.6.2016)

 • Marigold
  ****

  Poslední romantik, první realista. Chytrá demytizační věc, suverénně zrežírovaná a vizuálně naprosto aktuální. Přesně ten typ pohledu na velikány dějin, kterej jim bere hnilobnej rubáš čítanek. Ladislav míval trochu zkaženou krev, Hudeček nezkazil nic, i proto, že se chytře obešel bez dialogů. Film akorát pro Vladimíra Macuru. Doufám, že tohle je znamení zrodu zajímavýho talentu... Vlastně o tom vůbec nepochybuju. Tohle není třeba omlouvat studentskostí ani českou kotlinou. Tohle je prostě sebevědomá filmařima, která má co říct kdykoli a kdekoli.(29.1.2016)

 • Cival
  *****

  Nádherný.(29.1.2016)

 • AndrewVideos
  *****

  Tak pověst nelhala!(17.1.2017)

 • - Furiant byl na festival Sundance vybrán z celkového počtu 8712 přihlášených krátkých filmů jako jeden ze 13 zahraničních hraných filmů. Jedná se o vůbec první český krátký film a celkově teprve druhý český film, který bude na tomto festivalu uveden v hlavní soutěžní sekci. Úspěch je o to větší, že se jedná o studentský film – ty jsou na velkých festivalech tohoto typu spíše výjimkou. (Zdroj: České filmové centrum)

 • - „Chtěl bych natočit takový film, který mně samotnému v kinech chybí, chytrou, autorskou zábavu s přesahem, univerzálně srozumitelný žánrový film, který má šanci uspět v zahraničí, a který se nebojí zobrazovat na plátně nahotu, sex a násilí," řekl o filmu Ondřej Hudeček. (Zdroj: České filmové centrum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace