Vražda Ing. Čerta

Killing the Devil

Komedie

Československo, 1970, 72 min

Menšík se chová asi jako já, když přijdu k ledničce. Bohdalová se chová asi jako já, kdybych vařila v prostřeno. A já bych si ted dala všechno co tam měli :-)(11.9.2011)

Televizní komediální inscenace stojí na dvou pilířích: Jiřině Bohdalové a Vladimíru Menšíkovi. Její slibný začátek s fantastickou zápletkou se pak ale rozjíždí do ztracena. Kdyby byla o čtvrt hodinky kratší, uchovala by si švih.(18.9.2012)

Ta scéna s hrozinkama prostě....(10.10.2010)

Šílená alegorie... na co? Bláznivé podobenství... o čem? Kdo ví. Na tyto otázky se nedá lehce odpovědět, rozhodně ne tak jednoduše, jako třeba v případě filmu O slavnosti a hostech, na kterém se Ester Krumbachová také podílela... Ale každopádně se jedná o povedený film. Režie i herectví je prostě perfektní. A jak tohle mohlo vzniknout v roce 1970? To nechápu.(23.10.2010)

Varování: Film, u kterého budete mít pravděpodobně nezadržitelnou potřebu jíst. Myslím, že by to byla dobrá terapie pro lidi s poruchou příjmu potravy (až na "přejídače"). Dokonalá ukázka toho, že k zabavení diváka vám stačí třeba i jenom dva herci a že konverzační komedie může být také pěkně dynamická. Ester Krumbachová sází na kupu podivností, tajemno (kdopak to teda je ten inženýr Čert?) a do detailů promyšlenou scénografii. Film je sice tak trochu neučesaný, není úplně vyloučené, že se v něm ztratíte, ale baví. I kdyby to dohromady vlastně nedávalo úplně smysl, herecké spojení Menšík a Bohdalová to v tomto případě utáhne.(22.5.2014)