poster

Vražda Ing. Čerta

 • anglický

  Killing the Devil

Komedie

Československo, 1970, 72 min

 • NinadeL
  *

  Ester, ty seš fakt láska mýho života. "Jde mi o lásku!" Extrémní trapnost a do sebe zahleděnost, která hravě předčí celý zázrak čs. nové vlny včetně papouškovské větve. A to už je co říct.(17.8.2010)

 • anais
  **

  Z počátku hodně krutá a celkem vtipná satira na soužití muže a ženy (a taky na otroctví, ve kterém ženy musí žít:) se postupně změní v rozvleklé opakování těch samých prvků, takže i při celkem krátké stopáži začne film brzo nudit. Sem tam probleskne Krumbachové výtvarná suverenita, ale to je všehovšudy to jediné, proč to vlastně stojí za vidění.(29.7.2011)

 • Karlas
  *****

  Roky jsem po této komorní komedii pátral, až se mě jí konečně podařilo získat a užít si jí po sobě několikrát. Perfektní herecké výkony páru, co snad nemá v našich filmech konkurenci. Oni si zkrátka vždycky seděli. Úžasné interiéry opečovaného bytu, ve kterých se odehrává parodie na ty nejzákladnější ženské a mužské vlastnosti. Skvělé dialogy zesměšňující ženskou touhu po podmanění muže a naopak vysmívání se mužskému egoizmus a hulvátství. Báječné scenérie jídelních tabulí plných pečlivě připravených pochoutek, skvěle doplňuje atmosféru tohoto kouzelného souboje mezi mužem a ženou.(1.11.2011)

 • Jacinda
  ***

  Menšík se chová asi jako já, když přijdu k ledničce. Bohdalová se chová asi jako já, kdybych vařila v prostřeno. A já bych si ted dala všechno co tam měli :-)(11.9.2011)

 • paascha
  ****

  Vtipné,velevtipné, zvláště Menšíkovy kreace pobaví vždy:-)))(3.9.2010)

 • - Když Ing. Čert (Vladimír Menšík) jí salát, v momentě, kdy už je vidět, že ho celý snědl, vytahuje ruku zpod stolu, pod kterým měl nádobu, kam odhazoval přebytečné jídlo, které nestíhal sníst. (DexMASTER094)

 • - Manžel Ester Krumbachové režisér Jan Němec o filmu Vražda Ing. Čerta prohlásil: "Neznám blbější film." (raininface)

 • - Ing. Čert (Vladimír Menšík) při své první návštěvě spořádal předkrm, předkrmový koktejl, hlavní chod i s kompotem a dezert. Dezert mu natolik chutnal, že snědl rovnou celý tác. Nestačilo mu to, a tak spořádal celou sklenici domácí husí paštiky z celým bochníkem chleba. (DexMASTER094)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace