Vražda Ing. Čerta

Killing the Devil

Komedie

Československo, 1970, 72 min

• NinadeL

Ester, ty seš fakt láska mýho života. "Jde mi o lásku!" Extrémní trapnost a do sebe zahleděnost, která hravě předčí celý zázrak čs. nové vlny včetně papouškovské větve. A to už je co říct.(17.8.2010)

• anais

Z počátku hodně krutá a celkem vtipná satira na soužití muže a ženy (a taky na otroctví, ve kterém ženy musí žít:) se postupně změní v rozvleklé opakování těch samých prvků, takže i při celkem krátké stopáži začne film brzo nudit. Sem tam probleskne Krumbachové výtvarná suverenita, ale to je všehovšudy to jediné, proč to vlastně stojí za vidění.(29.7.2011)

Roky jsem po této komorní komedii pátral, až se mě jí konečně podařilo získat a užít si jí po sobě několikrát. Perfektní herecké výkony páru, co snad nemá v našich filmech konkurenci. Oni si zkrátka vždycky seděli. Úžasné interiéry opečovaného bytu, ve kterých se odehrává parodie na ty nejzákladnější ženské a mužské vlastnosti. Skvělé dialogy zesměšňující ženskou touhu po podmanění muže a naopak vysmívání se mužskému egoizmus a hulvátství. Báječné scenérie jídelních tabulí plných pečlivě připravených pochoutek, skvěle doplňuje atmosféru tohoto kouzelného souboje mezi mužem a ženou.(1.11.2011)

Menšík se chová asi jako já, když přijdu k ledničce. Bohdalová se chová asi jako já, kdybych vařila v prostřeno. A já bych si ted dala všechno co tam měli :-)(11.9.2011)

Vtipné,velevtipné, zvláště Menšíkovy kreace pobaví vždy:-)))(3.9.2010)

• - Když Ing. Čert (Vladimír Menšík) jí salát, v momentě, kdy už je vidět, že ho celý snědl, vytahuje ruku zpod stolu, pod kterým měl nádobu, kam odhazoval přebytečné jídlo, které nestíhal sníst. (DexMASTER094)

• - Manžel Ester Krumbachové režisér Jan Němec o filmu Vražda Ing. Čerta prohlásil: "Neznám blbější film." (raininface)

• - Ing. Čert (Vladimír Menšík) při své první návštěvě spořádal předkrm, předkrmový koktejl, hlavní chod i s kompotem a dezert. Dezert mu natolik chutnal, že snědl rovnou celý tác. Nestačilo mu to, a tak spořádal celou sklenici domácí husí paštiky z celým bochníkem chleba. (DexMASTER094)