Vražda Ing. Čerta

Killing the Devil

Komedie

Československo, 1970, 72 min

Šílená alegorie... na co? Bláznivé podobenství... o čem? Kdo ví. Na tyto otázky se nedá lehce odpovědět, rozhodně ne tak jednoduše, jako třeba v případě filmu O slavnosti a hostech, na kterém se Ester Krumbachová také podílela... Ale každopádně se jedná o povedený film. Režie i herectví je prostě perfektní. A jak tohle mohlo vzniknout v roce 1970? To nechápu.(23.10.2010)

Klasika českého konverz.humoru, kde skutečně perlí pan Menšík.. :-))(1.11.2009)

• kingik

Odvážný experiment, který s léty ztratil na své naléhavosti. Jistě si tenhle film nikdo moc často nepouští nebo nevyhledává, i když v něm hrají dva velikáni českého herectví - Bohdalová a Menšík - a příčina je zjevná. Film se neslučuje nejen s přívětivým herectvím obou představitelů, ale také je to tím, jak film hraje na náročnou strunu a je v něm dovedně ukryto mnoho proti režimních narážek. Menšík s Bohdalovou jsou najednou perfektně nesympatičtí a přitom mistrovsky sehraní, přesně jak požadoval scénář, ale z diváckého hlediska se film neblýskne ničím poutavým, vyjma herců. Dneska už nikdo neocení satirický podtext a flim se pak může jevit jako zdlouhavý a neforemně banální. Ve své době film jistě nevítaný, ale dneska hodný zapomnění. Ani po letech není příliš reprízovaný. 40%(9.4.2012)

Z Menšíka mi bylo až špatně, jak se tam živil.(20.5.2014)

Nametove a svym zpracovanim velice zajimavy a neobycejny film. Scenar se ale mohl jeste vysperkovat. Diky uzasnemu Mensikovi (jeho telefonaty nemaji chybu) a zdatne sekundujici Bohdalove ale stoji za to film videt. Bohdalka se mi nikdy moc nelibila, v tomto filmu ji to vsak slusi. A nedivejte se na film hladovi:-)!(7.4.2014)

• - Když Ing. Čert (Vladimír Menšík) jí salát, v momentě, kdy už je vidět, že ho celý snědl, vytahuje ruku zpod stolu, pod kterým měl nádobu, kam odhazoval přebytečné jídlo, které nestíhal sníst. (DexMASTER094)

• - Manžel Ester Krumbachové režisér Jan Němec o filmu Vražda Ing. Čerta prohlásil: "Neznám blbější film." (raininface)

• - Ing. Čert (Vladimír Menšík) při své první návštěvě spořádal předkrm, předkrmový koktejl, hlavní chod i s kompotem a dezert. Dezert mu natolik chutnal, že snědl rovnou celý tác. Nestačilo mu to, a tak spořádal celou sklenici domácí husí paštiky z celým bochníkem chleba. (DexMASTER094)