poster

Vražda Ing. Čerta

 • anglický

  Killing the Devil

Komedie

Československo, 1970, 72 min

 • venus
  ****

  Brilantní šílenost, která by ale bez ústřední dvojice Bohdalová - Menšík chutnala dost suše. Jídlo prochází žaludkem a každého mužského na tu jeho oblíbenou pochutinu dostaneme! Krásný výtvarný dekor, umělecká kamera a aranžmá. Takovou kuchyň bych si dala líbit! Jen v kmínu bych asi doutníky neskladovala.(28.12.2011)

 • paascha
  ****

  Vtipné,velevtipné, zvláště Menšíkovy kreace pobaví vždy:-)))(3.9.2010)

 • SallyZen
  ****

  Taková česká blbina v čele ještě s mladou Bohdalkou. Ale mně se docela líbila. Menšík skvělý a scénář.. no trochu bláznivý no, ale na tu dobu mi to přišlo slušné. 75%(20.6.2011)

 • Flakotaso
  ****

  Velice zajímavý počin doznívající nové vlny. Zčásti surrealistický (pojídání střepů-mnam!) koncert Vladimíra Menšíka oplývající výbornou hudbou a kamerou. Příjemné překvapení, je dobře, že i takovéhle méně známé filmy postupně vycházejí na dvd.(27.9.2010)

 • JitkaCardova
  *****

  Silné, sevřené ztvárnění až absurdně šťastného nápadu, stejně burleskní jako rafinovaně, cizelovaně jinotajné... Kabaretní anekdota i svérázná sonda do psychologie osamělé, zaopatřené ženy, se vší ironií i dojímavostí, silou i zranitelností, prohnaností i bezmocí, ovšem vyjádřeno a servírováno autorsky, originálně, expresivně. lstivě a s důvtipem, zkrátka navýsost po žensku. Křehkost se tu snoubí s rázností, prozaičnost s fantasknem, téma samoty a opuštěnosti nezapadne, ale je na něj zřeno právě jako na dané východisko, a to okem komicky mžourajícím, ladně se přimhuřujícím i pronikavě a nesmlouvavě observujícím. *** Plus: pro mě jednoznačně první film - byť zdaleka ne první, u něhož je patrné, že se o to pokouší - , kde je Jiřina Bohdalová s úspěchem předvedena jako skutečně krásná žena vekého světa, byť už odkvétající, snesla by bez uzardění srovnání se stárnoucí Bridgite Bardotovou: "Haló, Bohouši, někdo ohlodal v celém bytě nožky od nábytku. Jako by tu měli nory nějací cizopasní hlodavci, nenasytní, žraví, nestoudní. Co si mám počít? Jak mám přimět jakéhokoli řemeslníka, aby vykonal tak... tak podivnou opravu? Zvlášť v dnešních časech, kdy lidem tak zjemnělo nervstvo?"(24.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace