Artuš, Merlin a Prchlíci

Artuš, Merlin a Prchlíkovci

Rodinný / Komedie

Česko, 1995, 75 min

• Skip

Dětský film, který se zrovna dvakrát nepovedl, i když režírovala taková velká režisérka tohoto u nás kdysi tolik úspěšného žánru.(13.6.2004)

Jako malej jsem to viděl několikrát a mam dojem, že se mi to líbilo..teď si zpětně nevybavuju proč:D(7.6.2008)

• kingik

Rodinný film, který sice zavítal kdysi dávno do kin, ale televizní obrazovka jeho parametrům sluší mnohem lépe. Dvě zkušené režisérky si ho vzaly na starost a vyvařily vše co už bylo v podstatě k vidění v jiných filmech. Roztomilí puntikatí pejsánci našli inspiraci v amerických 101 dalmatinech a celkové pojetí se blíží ke stylu Marie Polednákové, ale když už je z formy. Herci to odehráli fajnově, ale nic moc originálního, a to včetně režijního rukopisu, ve filmu k vidění není, protože jakoby každou scénu čerpal z lepších českých filmů. Párkrát se divák zasměje, nějaká ta legrace s filmem je, ale ústup ze slávy českých filmů pro děti a mládež je znatelný. Mé hodnocení: 40%(17.5.2013)

Slušná česká komedie na odreagování. Děj je bohužel téměř nijaký a herecké výkony ho příliš nezachraňují, ale jako dítěti se mi to líbilo. 50%(8.1.2008)

• SLOTH

v té době mi bylo 9 a při sledování toho filmu jsem se cítil trapně(23.4.2010)