poster

Artuš, Merlin a Prchlíci

 • Slovensko

  Artuš, Merlin a Prchlíkovci

Rodinný / Komedie

Česko, 1995, 75 min

 • Skip
  *

  Dětský film, který se zrovna dvakrát nepovedl, i když režírovala taková velká režisérka tohoto u nás kdysi tolik úspěšného žánru.(13.6.2004)

 • hippyman
  **

  infantilní humor, ztřeštěné scénické ubohosti, absence výraznějšího děje. i ty děti to nudilo. 40%(8.8.2010)

 • mchnk
  ***

  Černobílé psí pozdvižení má v sobě nesporný kumšt mistrně dětských filmů, ovšem kumšt je brzděn dobovými neřestmi, jako nucený humor, malé upozornění na sponzory, a samozřejmě lehce umělý postsynchronní dabing. Průměr skutečně drží Valerie Kaplanová s Veronikou Jeníkovou a drámo na závěr. Je prostě vidět, že to má oblíbená režisérka neměla plně ve svých rukou.(1.6.2013)

 • duklak2
  *

  Dle mého skromného názoru asi nejhorší film od jinak skvělé režisérky dětských filmů Věry Plívové-Šimkové. V hlavní roli hrozný herec Pavel Nový.(18.7.2008)

 • kingik
  **

  Rodinný film, který sice zavítal kdysi dávno do kin, ale televizní obrazovka jeho parametrům sluší mnohem lépe. Dvě zkušené režisérky si ho vzaly na starost a vyvařily vše co už bylo v podstatě k vidění v jiných filmech. Roztomilí puntikatí pejsánci našli inspiraci v amerických 101 dalmatinech a celkové pojetí se blíží ke stylu Marie Polednákové, ale když už je z formy. Herci to odehráli fajnově, ale nic moc originálního, a to včetně režijního rukopisu, ve filmu k vidění není, protože jakoby každou scénu čerpal z lepších českých filmů. Párkrát se divák zasměje, nějaká ta legrace s filmem je, ale ústup ze slávy českých filmů pro děti a mládež je znatelný. Mé hodnocení: 40%(17.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace