• Rakosnicek77
  ****

  "Musil ještěs málo zkusil" a nebo "Pane Mráz pane Mráz žena je nemocná" To jsou věty, které mi opravdu uvízli hluboko v paměti. Tento dětský film, byl něčím úplně jiným, oproti tomu co nám tenkrát televize běžně nabízela. Trošku mi to později připomínal film s Michelem Keatonem Jako vejce vejci :-) Nicméně tento dětský originál je rozhodně nezapomenutelný. Škoda jen, že repríz je tak málo a o filmu není nikde ani známky.(15.12.2015)

 • Ivoshek
  ****

  Tohle je velmi povedená sci-fi komedie pro mladší publikum. Jako dítěti se mi to hrozně líbilo. Celá myšlenka filmu je založená na tom, že kluk ukradne matce, která pracuje ve výzkumném ústavu, jakýsi speciálního preparát a s jeho pomocí si vytvoří dvojníky. Ti za něj na jedné straně třeba chodí do školy a dělají domácí povinnosti, na druhé straně se ale začnou hlásit o svá "lidská" práva. Motiv jejich dočasné existence mi trochu připomněl Blade Runnera nebo Já, robot (knihu). Kultovní záležitosti: Předtočená odpověď na matčiny ranní budící telefonáty a oblíbená větička chlapcových tyranů: "Musil, Musil, tys ještě málo zkusil." :o))(19.10.2007)

 • Karlos80
  ****

  Podobně jak už napsal Braddy skvělý dětský film - který jsem viděl jako malý kluk a od té doby jakoby se po něm slehla zem. Neviděl jsem ho snad deset let a do nedávna nevěděl ani jak se pořádně film jmenoval ! A já se ptám proč neopráší ČT ten svůj jistě bohatý archív a nenabídne nám znovu tyto zapomenuté dětské filmy z našeho mládí, které jistě nemohou nikoho urazit ani z odstupem času. Ani si už přesně nevybavuji o čem to bylo, ale jelikož se jmenuji taky Musil, tak si jistě dovedete představit, co jsem si všechno díky té nezapomenutelné filmové hlášce (Musil ještěs málo zkusil jestli chceš víc..) zažil a užil:-) Matně si vzpomínám že to bylo o jistém malém klukovi, jehož otec pracoval v jisté laboratoři a že ten tam snad vynalezl nějakou želatinu kterou mu syn později vzal a ten vzorek co mu vzal tak když do toho vzorku uhodil blesk tak se naklonovala jeho úplná a originální kopie, napřed ale jeden, později dva a pak snad dokonce i tři. Kluci se střídali v tom kdo půjde za koho do školy atd. Moc pěkný a milý film, myslím si že s Uhlířovou hudbou.(26.5.2006)

 • Hans.
  ***

  Jako malýmu se mi to hodně líbilo, ale teď po cca 15letech to už tak žhavý neni...(11.11.2011)

 • stration
  ****

  !Pane Mráz, pane mráz, žena je nemocná". :-)(3.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace