Jako malýmu se mi to hodně líbilo, ale teď po cca 15letech to už tak žhavý neni...(11.11.2011)

Jeden z nejlepších dětských filmů jinak šedavých 80. let natočila režisérka Drahomíra Králová specializující se na filmy pro děti a mládež. Že jde o snímek v její filmografii výrazně převyšující zbytek její tvorby není asi potřeba zmiňovat, jelikož jméno paní režisérky zůstalo spíše polozapomenuto, stejně jako jména obou scénáristů Miloše Cajthamla a Vladimíra Klapky (jsou zároveň autory původního filmového námětu), kteří se při psaní scénáře zjevně inspirovali tím nejlepším, co nabízí bohatá tradice české crazy komedie postavená na základech sci-fi, jak ji vytvářela třeba dvojice Miloš Macourek - Oldřich Lipský, tentokráte je ovšem vše cíleno na dětského diváka.... ,,Musil, málo si zkusil, jestli chceš víc, tak stačí jen říct..."(6.11.2011)

Ve své době musel být film úžasný a dost oblíbený, ale viděl jsem ho až teď a v mládí jsem možnost neměl. ( Hodnocení: 6/10 )(20.5.2012)

V době vzniku jsem pravda nebyla ta správná cílová skupina, ale co mám doma stejného raracha v podobném věku ... Podle mne je to tak dobré, že to obstojí i před dnešními dětmi. Dnes si dáme před spaním místo Futuramy Ranní ptáče. :o)(15.4.2014)

Tento film jsem do dnesniho dne vubec neznal, o to vice jsem prijemne prekvapeny. Originalni a propracovany scenar, i kdyz hlavni postava neni zrovna sympaticka, tak jsem se bavil dobre.(23.12.2012)

• - Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)

• - Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)