Tak tenhle lehce pozapomenutý rodinný film jsem neviděla hezkou řádku let a když jsem na něj náhodou narazila, už jsem ho nedala z ruky. Jako dítě jsem ho měla strašně ráda a klidně přiznám, že i teď se na tom vůbec nic nezměnilo.(1.10.2010)

"Čunderlíci! Vraťte ty kola nebo na vás hupnu!" Je fajn, že se u nás někdo pokusil takhle oživit žánr filmů pro mládež. Ať už v rámci žánru komedie, rodinný nebo sci-fi se jedná o výborný film. Hajzlíci Čunderlíci, sci-fi zápletka a skvělý Miloslav Šimek v roli ředitele: "Obelstil jsi se do komory?"(24.3.2009)

!Pane Mráz, pane mráz, žena je nemocná". :-)(3.12.2008)

V době vzniku jsem pravda nebyla ta správná cílová skupina, ale co mám doma stejného raracha v podobném věku ... Podle mne je to tak dobré, že to obstojí i před dnešními dětmi. Dnes si dáme před spaním místo Futuramy Ranní ptáče. :o)(15.4.2014)

Tohle je velmi povedená sci-fi komedie pro mladší publikum. Jako dítěti se mi to hrozně líbilo. Celá myšlenka filmu je založená na tom, že kluk ukradne matce, která pracuje ve výzkumném ústavu, jakýsi speciálního preparát a s jeho pomocí si vytvoří dvojníky. Ti za něj na jedné straně třeba chodí do školy a dělají domácí povinnosti, na druhé straně se ale začnou hlásit o svá "lidská" práva. Motiv jejich dočasné existence mi trochu připomněl Blade Runnera nebo Já, robot (knihu). Kultovní záležitosti: Předtočená odpověď na matčiny ranní budící telefonáty a oblíbená větička chlapcových tyranů: "Musil, Musil, tys ještě málo zkusil." :o))(19.10.2007)