Nečekaně pěkný film z roku 1989. Bohužel tenkrát ve víru událostí tzv. sametové revoluce jaksi upadl v zapomenutí. Mimo jiné své přednosti je v něm zychyceno pužívání počítačů IQ 151 ve škole. Kromě hezkého hereckého výkonu Martina Kukly (Hynka) mě svým výkonem překvapil i Oldřich Vízner. Byl jsem velmi potěšen, že jsem ve filmu zahlédl i Rudolfa Pellara. Film vřele doporučuji ke shlédnutí nejširším věkovým vrstvám. Ještě musím dodat, že nesdílím názor prezentovaný v oficiálním textu distributora „Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorům chování“. Skoro bych řekl, že se tu tento text objevil nedopatřením, protože opak je pravdou. Tvůrcům filmu se podařilo film oprostit od tehdejších politických trendů a natočit film založený na trvale platných hodnotách.(19.9.2008)

To je prostě šílenost, taková hodně praštěná komedie. Sice se tempo celkem vleče, ale ta malá ségra je úplně ujetá a ve filmu je spousta archivně hodnotných záběru komunistické Prahy, takže prostě tři hvězdičky.(21.9.2008)

Pěkně se na to koukalo. Pohodový filmek, který ocení zejména ti, co na něco hrajou (nejlépe na kytaru).(8.8.2009)

S výjimkou data vzniku jsem ve filmu žádnou normalizační propagandu nenašel. V tomto případě je zřejmě přání otcem myšlenky. Nová kytara za osmnáct tisíc, použitá za devět. Bohužel, ani malá sestra žebrající se španělkou v restauraci nedokáže situaci zachránit a sen zůstává pouhým snem.(3.8.2009)

Oficiální text distributora je totální píčovina. Pokud v tomhle někdo vidí "normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování", tak ten film nejspíš vůbec neviděl. Film je prostě o tom, že kluk potřebuje sehnat prachy na kytaru a snaží se je sehnat jakymkoliv způsobem, což mu někdy vyjde a někdy ne. Žádný moralizovaní v tom opravdu nehledejte. Taky v roce 1989 už by na to bylo asi dost pozdě. Neni to žádnej zázrak a chvílema na mě film působil vyloženě amatérsky, ale koukat se na to dá. Jinak Lenka Termerová má naprosto brutální účes typu mullet, kterej by jí moh závidět i MacGyver. 55%(19.8.2009)