Docela free...ten prcek -Učíková byla skvělá...(23.6.2015)

S výjimkou data vzniku jsem ve filmu žádnou normalizační propagandu nenašel. V tomto případě je zřejmě přání otcem myšlenky. Nová kytara za osmnáct tisíc, použitá za devět. Bohužel, ani malá sestra žebrající se španělkou v restauraci nedokáže situaci zachránit a sen zůstává pouhým snem.(3.8.2009)

Divný film. Dětské filmy bývají veselé, tenhle veselý není. Týpek se snaží vydělat na kytaru, dělá co může, malá segra mu pomahá hraním v restauracích (a on ji nakonec podrazí), dokazuje tatovi, jaký je břídil a stejně na konci zjistí, že ta kytara je už pryč... Jestli je tohle normalizační (v roce 89???) moralita, tak teda nevím, co se z ní měla mládež naučit? Že nemají věřit nikomu?(12.9.2011)

Méně známý, ale skvělý dětský film - nejspíš nejlepší od Drahomíry Králové. Je to spíše na 60%, ale já taky hraju na kytaru a taky jsem absolvoval průmyslovku, takže těch 10% klidně přihodím. 70%.(3.8.2008)

Oficiální text distributora je totální píčovina. Pokud v tomhle někdo vidí "normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování", tak ten film nejspíš vůbec neviděl. Film je prostě o tom, že kluk potřebuje sehnat prachy na kytaru a snaží se je sehnat jakymkoliv způsobem, což mu někdy vyjde a někdy ne. Žádný moralizovaní v tom opravdu nehledejte. Taky v roce 1989 už by na to bylo asi dost pozdě. Neni to žádnej zázrak a chvílema na mě film působil vyloženě amatérsky, ale koukat se na to dá. Jinak Lenka Termerová má naprosto brutální účes typu mullet, kterej by jí moh závidět i MacGyver. 55%(19.8.2009)