50%(11.9.2011)

Méně známý, ale skvělý dětský film - nejspíš nejlepší od Drahomíry Králové. Je to spíše na 60%, ale já taky hraju na kytaru a taky jsem absolvoval průmyslovku, takže těch 10% klidně přihodím. 70%.(3.8.2008)

Nečekaně pěkný film z roku 1989. Bohužel tenkrát ve víru událostí tzv. sametové revoluce jaksi upadl v zapomenutí. Mimo jiné své přednosti je v něm zychyceno pužívání počítačů IQ 151 ve škole. Kromě hezkého hereckého výkonu Martina Kukly (Hynka) mě svým výkonem překvapil i Oldřich Vízner. Byl jsem velmi potěšen, že jsem ve filmu zahlédl i Rudolfa Pellara. Film vřele doporučuji ke shlédnutí nejširším věkovým vrstvám. Ještě musím dodat, že nesdílím názor prezentovaný v oficiálním textu distributora „Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorům chování“. Skoro bych řekl, že se tu tento text objevil nedopatřením, protože opak je pravdou. Tvůrcům filmu se podařilo film oprostit od tehdejších politických trendů a natočit film založený na trvale platných hodnotách.(19.9.2008)

To je prostě šílenost, taková hodně praštěná komedie. Sice se tempo celkem vleče, ale ta malá ségra je úplně ujetá a ve filmu je spousta archivně hodnotných záběru komunistické Prahy, takže prostě tři hvězdičky.(21.9.2008)

Docela free...ten prcek -Učíková byla skvělá...(23.6.2015)