Nebylo v roce osmdesátdevět už na výchovu mládeže trochu pozdě. Distributor se svým oficiálním textíkem poněkud zaspal dobu. Hynek měl chytrou a skvělou mladší sestřičku. Ta byla teda číslo a v bráchovi se viděla. Taky jsem si jednou takhle otevřela pusu na rodiče, že něco nutně potřebuju. V ten moment jsem chytla druhou o zeď a byl klid. Hynek dělal všechno možné i nemožné, aby tu kytaru měl a nakonec zjistil, že ji nepotřebuje. Ta strastiplná cesta za kytarou mu dala mnohem víc, než si v tu chvíli sám uvědomil. My jsme ve škole měli Consuly. Počítač měl temně zelenou obrazovku a text se na ni objeval bílý. Hráli jsme na něm hry a psali texty. O nějakém programování nemohla být ani řeč.(27.10.2016)

50%(11.9.2011)

Docela free...ten prcek -Učíková byla skvělá...(23.6.2015)

S výjimkou data vzniku jsem ve filmu žádnou normalizační propagandu nenašel. V tomto případě je zřejmě přání otcem myšlenky. Nová kytara za osmnáct tisíc, použitá za devět. Bohužel, ani malá sestra žebrající se španělkou v restauraci nedokáže situaci zachránit a sen zůstává pouhým snem.(3.8.2009)

Posledny normalizacny film reziserky Renakovej -Kralovej /Tony, tobe preskocilo, Kam doskace ranni ptace/ a velmi dobry film. O tom, ako mladenec si chce kupit gitaru a zhana financie na vlastnu past. Normalizacnej komuniostickej propagandy tu bolo len minimum, dialogy su vyborne, herci mne neznami : 70 %(31.12.2016)