Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň

Široko zatvorené oči

Thriller / Drama / Mysteriózní / Erotický

USA / Velká Británie, 1999, 159 min

Po druhém zhlédnutí hodnotím trošku výše, ale stejně to není o moc a jak se tak dívám kolem sebe, nejsem sám. Je mi líto, ale snímek na mě působí jako běžné erotické drama, jakých je dvanáct do tuctu. Kromě hudby, částečně Cruise a některých hezkých hereček jsem v něm nenašel nic, co by mě zaujalo, byly i okamžiky, které mi připadly spíše směšné. (Třeba ten rituál před orgiemi.) Že tomu Kubrickovi ale trvalo, než přišel na to, že to jediné, co dává v životě (skoro) smysl, je pořádná soulož, co? DOBŘE. VYKAŠLEME SE NA TY KECY KOLEM.(20.11.2006)

rozpocet-$65 million trzby-$162,091,208(28.9.2006)

Pravda, opravdu vizuálně pěkný psychologicko-erotický film se závany mystéria. Bylo to však jen o tom jednom, to je mi ale na Kubricka trochu málo. Trailer: http://www.csfd.cz/film/5398-eyes-wide-shut/videa/(14.2.2009)

Vcelku nevinný sen a tanec na tenkém ledě bujné představivosti - grandiózní loučení Mistra Kubricka. Ten děsivý klavírní motiv budiž nám všem připomenutím, že všechno je jenom o…(1.9.2008)

Moc zajímavý a zvláštní film s pozoruhodným scénářem. Po režijní stránce naprosto perfektní a od Toma Cruise jeden z nejlepších výkonů, co jsem měl možnost vidět. Pár lechtivých záběrů na Nicole Kidman prozrazuje, že má fakt "good body". Celkově musím uznat, že Stanley Kubrick byl hodně osobitý režisér, ale zároveň taky hodně kvalitní.(4.5.2003)

• - Heslo, které zazní ve filmu "fidelio" je název opery Ludwiga van Beethovena - není to poprvé, co se objeví ve filmu Kubricka. (don corleone)

• - Žena a nevlastní dcera Kubricka přispěly obě do filmu vlastními obrazy. (don corleone)

• - Během natáčení měl Kubrick celkem tři asistenty. V titulcích jsou uvedení jako "Asistent režie", "Asistent Stanleyho Kubricka" a "Asistent pana Kubricka". (don corleone)