Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň

Široko zatvorené oči

Thriller / Drama / Mysteriózní / Erotický

USA / Velká Británie, 1999, 159 min

Prestoxe tomuto filmu venoval Kubrick opravdu hodne casu na vysledku to moc znat neni. Jakesi snove putovani hlavniho hrdiny mestem me prislo jen jako exhibicionismus pana rezisera.(31.7.2002)

Kubrick nenatočil snad jediný opravdu špatný film. A Eyes Wide Shut je opět brilantním dílem největšího režiséra všech dob. Už jen to, že dokázal i z Cruise vytřískat herecký výkon...(28.8.2007)

Údajně psychologický film. Já bych řekl, že spíše psychoanalytický. Problémy manželství a zdánlivého vyhasnutí manželské erotické touhy jsou rozebrány ze všech možných hledisek zcela v duchu Sigmunda Freuda. Buď zůstaneme na povrchu a z díla nám zůstanou jen příjemné či rozporuplnější pocity, anebo se pokusíme chápat skrytější podtóny a snad si odneseme i cosi hodnotnějšího. Třeba POMOvu myšlenku - nevím, jestli to takto myslel i Schnitzler, ale o to tady asi nejde.(26.10.2004)

Pan Kubrick. Narodí se takový velikán světového filmu jako byl on? Opravdu se toho chci dožít. Jeho režijní genialita je naprosto po zásluze obdivovaná desítky let a já jsem jeho věrným fanouškem. Každý jeho dílo má nesmírné kouzlo, originální příběh, perfektní filmařský postup. Kubrick dokázal svou představivost dát na stříbrné plátno v tom nejdetailnějším výsledku jaký chtěl vytvořit, a to, že jednu scénu dokázal točit na třicetkrát je důkazem. Pečlivá práce s detaily - všechno dopředu promyšlené a ve výsledku dokonalé. Poetická očista.(17.12.2013)

Kubrick má prostě svůj styl a je to asi jediný režisér, který dokáže udělat umění i z gruppensexu. Čeký/Slovenský název hodně mate, vášně, natož spalující, si ve filmu moc neužijete, celý film je spíš lehce odosobněnou psychologickou studií na téma "to fuck or not to fuck". Ale je natočen výborně a dává možnost zajímavě nahlédnout do tématu, které by každý druhý režisér ztvárnil jako čistokrevné "Péčko".(16.9.2005)