Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

golfista

Myslel jsem, že se tímhle filmem s Woody Allenem skamarádíme, ale zase se to nepovedlo. Asi jsem divnej, ale vždycky si připadám jako na lovu, kde Woody Allen je lovec a pálí do houfu zajíců (diváků). A zatímco ostatní zajíci leží hezky v řádkách mrtví, já jediný odbíhám do lesa pouze s několika škrábnutími. Nebo nejsem sám ?! :-) ()

kleopatra

Woody v čele "elitní" party, která chce vykrást banku - zdola, a jeho manželka, která to kryje cukrárnou s plackama ( jediným, co umí upéct) - shora. Loupež nevyjde, zato placky zcela mimo plán jo, takže prosťáčkové se nakonec opravdu koupou v penězích, ve značkových krámech, stýkají se se "svými" lidmi, učí se být inteligentními, ale jsou šťastní? I když poslední léta cítím u Woodyho filmů lehce sestupnou tendenci a vyhasínající humor, stejně jsem na jeho filmy stále zvědavá a stejně se zas skvěle bavím, jako i teď. ()

Cival

První polovina je naprosto dokonalá střeštěná komedie, druhá jen slabší odvar, v níž Allen trochu moc moralizuje. ()

Galadriel

První hodina je parádní, svižná, vtipná, tohle je ten Woody Allen, kterého mám ráda. Pak začne pan režisér moralizovat a jde to trochu z kopce, naštěstí ale rozumná stopáž zajistila, že jsem se nezačla nudit a závěrečné titulky sledovala stále ještě s příjemným úsměvem na rtech. ()

Matty

Jenom lehoučce nadprůměrná allenovská komedie o podvodníčcích v každém z nás. Párkrát pobaví, ale to je asi tak všechno. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, CheGuevara, MacGyver ()

Tosim

KONVERZUJ, ALE NEMLUV! Woody Allen žádné své poslání nezradil, tyhle filmy a tamty ony filmy jsou tak fifty-fifty. A přímo tento? Brilantní. Dialogy, (dokonce i ty, kde se Woody "jen" hádá s další babou ;-), postavy, celková myšlenka, Tracey Ullman, a to, co by se mohlo zdát jako moralizování, působí v celém kontextu skvěle zahraných figur docela plynule. Allen má prostě pravdu a basta a scéna na večírku a s "předpovědí počasí" vejde do dějin :-) POŘÁD PODPALUJEŠ DOMY KVŮLI POJISTKÁM? POŘÁD. DVĚ DĚTI MI ZA TO VYSTUDOVALY! ()

Radyo

Woody Allen je sice tak trochu (hodně) praštěný režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe. Darebáčci mě docela dost pobavili, ovšem celý příběh je nutné brát s hodně velkou nadsázkou. Výborné výkony Tracey Ullmanové a samotného Allena v hlavních rolích jsou ve srovnání s "jednodušší" postavou Michaela Rapaporta trochu odsunuty do pozadí, neboť Rapaport i přes menší prostor (ve srovnání s oběma zmíněnými hvězdami) dokázal svou postavu skutečně "obdařit" místy až neuvěřitelnou "primitivitou". ()

gouryella

Poslední filmy od Allena mě už začali dost vadit - bez nápadu, nudné,a le tento tvoří čestnou vyjímku. Povedená a hlavne nadmíru vtipná komedie se spoustou skvělých slovních přestřelek. ()

Renton

První poločas je za ***** se spoustou skvělejch, ftipnejch dialogů a hlášek a ten druhý bohužel jen ***, výsledek vidíte výše. "...já jsem ještěmůžeš". ()

Anthony

Jeden z mých nejmilejších filmů Woodyho Allena - zase jednou spíše hravý než zadumaný. Dialogy jsou brilantní, některé se řadí k tomu nejvtipnějšímu, co kdy Woody napsal. Nádherného debila hraje hlavně Michael Rapaport a blýskl se i Hugh Grant. Tracey Ullmanová byla nominována na Zlatý glóbus. ()

DaViD´82

Darebáčci nejsou špatným snímkem. Což ovšem neznamená, že by byli filmem dobrým. Jsou prostě tak strašlivě průměrní, nevýrazní a zbyteční, že si člověk až pokládá otázku proč to vůbec Allen natočil. ()

Superpero

Velice dobrý film. Svižný a opravdu vtipný, bez dost častého syndromu rozvleklosti který se u Woodyho vyskytuje. Na tohohle "Allena" se s chutí podívám víckrát. ()

Rob Roy

Pokud to měla být satira, tak příliš málo sžíravá, pokud komedie, tak málo vtipná. V podstatě první film Woodyho Allena, který jsem viděl a velké zklamání. ()

novoten

Obrazové gagy tak dobré, že mě až překvapily, první pořádný parchant Hugha Granta a plno hlášek, které přímo nutí k tomu být jednou za čas ocitovány. Divácky hodně přívětivý film, který ve Woodyho filmografii trestuhodně zapadl. ()

B!shop

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*. ()

Oskar

Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá! ()

Jara.Cimrman.jr

"Všichni jsme chytří, ale On nosí brýle." Vykrádání bank se mi vždy jevilo, jako solidní způsob obživy a proto mi bylo potěšením mrknout se na snímek, ve kterém se plánování ujal génius s vězeňskou přezdívkou Mozek. Co na tom, že tato přezdívka je výplodem sarkasmu bývalých spoluvězňů a IQ zbytku týmu je těžko měřitelné i velmi citlivými přístroji. Přiznávám, že jsem se bavil při důlních technikách spolku zabržděných loupežníků, při jejich neplánovaném zbohatnutí poctivou prací i snaze zbohatlíků zapadnout mezi movité snoby. Sice jsem na konci bystře zaznamenal jistou ztrátu tempa, ale má touha po dobré náladě byla spolehlivě uspokojena. ()