Darebáčci

Small Time Crooks

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Woody Allen pre mňa nikdy nebude "Pán tvorca" ale ak ho za niečo rešpektujem, tak za to, ako sú jeho filmy obyčajne neobyčajné. Small Time Crooks sú len neobyčajne obyčajní. Sľubná zápletka totiž vygraduje koncom prvej tretiny ale miesto záveru dianie pokračuje ďalej a kvalita sa vytráca rovnako rýchlo ako zaujímavé postavičky vo vedľajších rolách. V kontexte Allenovskej tvorby teda nakoniec sklamanie z nevýrazného výsledku.(17.1.2011)

Ze začátku vytahuje Allen z rukavu podařené vtipné scény a zejména neodolatelné dialogy. Jakmile se ovšem hlavní hrdinové "prokopou", vše se trochu otočí směrem k průhledné moralizující prkotině, která je sice pořád sympatická, jenže zároveň velice šedivá.(25.9.2007)

Spolu s "Match point" jedna z najkomerčnejších Allenoviek. Avšak stále úderná, stále svieža...a áno, veľakrát videná.(6.2.2009)

Jeden z mých nejmilejších filmů Woodyho Allena - zase jednou spíše hravý než zadumaný. Dialogy jsou brilantní, některé se řadí k tomu nejvtipnějšímu, co kdy Woody napsal. Nádherného debila hraje hlavně Michael Rapaport a blýskl se i Hugh Grant. Tracey Ullmanová byla nominována na Zlatý glóbus.(30.7.2003)

Obrazové gagy tak dobré, že mě až překvapily, první pořádný parchant Hugha Granta a plno hlášek, které přímo nutí k tomu být jednou za čas ocitovány. Divácky hodně přívětivý film, který ve Woodyho filmografii trestuhodně zapadl.(26.12.2005)