Darebáčci

Small Time Crooks

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Jeden z mých nejmilejších filmů Woodyho Allena - zase jednou spíše hravý než zadumaný. Dialogy jsou brilantní, některé se řadí k tomu nejvtipnějšímu, co kdy Woody napsal. Nádherného debila hraje hlavně Michael Rapaport a blýskl se i Hugh Grant. Tracey Ullmanová byla nominována na Zlatý glóbus.(30.7.2003)

KONVERZUJ, ALE NEMLUV! Woody Allen žádné své poslání nezradil, tyhle filmy a tamty ony filmy jsou tak fifty-fifty. A přímo tento? Brilantní. Dialogy, (dokonce i ty, kde se Woody "jen" hádá s další babou ;-), postavy, celková myšlenka, Tracey Ullman, a to, co by se mohlo zdát jako moralizování, působí v celém kontextu skvěle zahraných figur docela plynule. Allen má prostě pravdu a basta a scéna na večírku a s "předpovědí počasí" vejde do dějin :-) POŘÁD PODPALUJEŠ DOMY KVŮLI POJISTKÁM? POŘÁD. DVĚ DĚTI MI ZA TO VYSTUDOVALY!(24.9.2003)

Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá!(19.2.2003)

Po dlouhe dobe kvalitni podivana od W.Allena - peprna komedie s dobrymi napady a hlavne krasnym Woodyho humorem.(7.9.2003)

Vykrádání bank se mi vždy jevilo, jako solidní způsob obživy a proto mi bylo potěšením mrknout se na snímek, ve kterém se plánování ujal génius s vězeňskou přezdívkou Mozek. Co na tom, že tato přezdívka je výplodem sarkasmu bývalých spoluvězňů a IQ zbytku týmu je těžko měřitelné i velmi citlivými přístroji. Přiznávám, že jsem se bavil při důlních technikách spolku zabržděných loupežníků, při jejich neplánovaném zbohatnutí poctivou prací i snaze zbohatlíků zapadnout mezi movité snoby. Sice jsem na konci bystře zaznamenal jistou ztrátu tempa, ale má touha po dobré náladě byla spolehlivě uspokojena.(22.7.2012)