poster

Darebáčci

 • USA

  Small Time Crooks

 • Slovensko

  Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  *****

  Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá!(19.2.2003)

 • ajuska
  ****

  Velmi solidní komedie se spoustu dobrých hlášek. V první půl hodině to vypadá na jednodušší taškařiči o nešikovných zlodějíčcích kopajících tunel do banky. Pak se to rázem zhoupne do zcela jiné, ale neméně podařené roviny o životě v přepychu a touze po "lepší" společnosti. Vše působí lehce, vtipně a příjemně a 90 minut uplyne jako nic.(23.9.2006)

 • Matty
  ****

  Jenom lehoučce nadprůměrná allenovská komedie o podvodníčcích v každém z nás. Párkrát pobaví, ale to je asi tak všechno. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, CheGuevara, MacGyver(9.11.2005)

 • Ony
  ****

  Zase trochu jiný Allen, moralizující skoro jako v pohádce. Možná jsem se nezasmála tolik jako u jiných jeho filmů, ale strašně se mi líbilo jak se strefuje do těch snobů a rádoby intelektuálů. Vystihla bych tento snímek snad nejlépe slovem "úderný". Skvělý scénář, inteligentní humor, výborná hudba - no, zkrátka nestárnoucí Woody . . .(11.2.2006)

 • Dudek
  ****

  V TEXTU JE SPOILER: Možná jsem se už někdy zmínil, že mám rád zlodějské filmy, třeba je to tím, že jsem toto povolání chtěl dříve vykonávat sám. Je plné adrenalinu, a přitom odměna za zdařilou loupež je nemalá. Přesto se však v tomto žánru objevují i černé ovce (Bombakšeft). Ze začátku Darebáčků jsem si nebyl jist, zda je zařadím mezi ty dobré nebo ty špatné, zdálo se totiž, že budou eskapádou trapných 'nedopečených' vtipů podobat právě zmíněnému Bombakšeftu. Jenže jak se zdá, i tentokrát má Woody Allen film pevně ve svých rukách a ví, co kde chce mít. Kvalita humoru stále roste, vtipy začínají být vypointované a film začíná výrazně nabývat na kvalitě. Dozvíme se, že vlastně nejde o žádný snímek o velké loupeži, ale že zlodějina slouží Allenovi jen jako odrazový můstek k mnohem rozsáhlejšímu příběhu o jednom rostoucím impériu. Příběh není nikterak originální, ale vyplývá z něj jedna známá věc, k penězům lze snadno přijít, ale ještě lehčeji nám mohou zmizet a s nimi i všichni ti falešní přátelé. Na penězích totiž sice záleží, ale neměly by být prioritou lidského života.(20.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace