Darebáčci

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

• Rob Roy

Pokud to měla být satira, tak příliš málo sžíravá, pokud komedie, tak málo vtipná. V podstatě první film Woodyho Allena, který jsem viděl a velké zklamání.(23.9.2003)

Darebáčci nejsou špatným snímkem. Což ovšem neznamená, že by byli filmem dobrým. Jsou prostě tak strašlivě průměrní, nevýrazní a zbyteční, že si člověk až pokládá otázku proč to vůbec Allen natočil.(21.6.2007)

Jeden z nejoblíbenějších filmů Woodyho Allena. Klidně si na mě počkejte někde za rohem, že jsem tak přízemní, když to říkám kvůli tomu, že tam je prostě víc srandy, než solidních myšlenek podivínského introverta, jak bývá v jeho filmech zvykem. Kolektiv technických čarodějů se rozhodne vybrat banku z vedlejší prodejny. Lepší zápletku ke komedii aby člověk pohledal.(23.11.2011)

Po svém kapánek hořkém a vážnějším období se Woody Allen rozhodl natočit Darebáčky, film podle scénáře, který v jeho šuplíku vězel dost dlouho. A opět tu od začátku máme komedii, velmi podobnou jeho raným kouskům. Vtip střídá vtip a hláška hlášku a při epizodě s kopání tunelu jsem si říkal že sleduji Seber prachy a zmiz 2. Ovšem, chyba lávky. Woody posléze film změní, ale ne na vážno. Začíná více moralizovat, není tak ztřeštěný a objevují se celkem znatelné romantické prvky, připomínající Woodyho 80. léta. Derebáčci jsou de facto bilancí Woodyho filmografie. Bilance za plný počet. 100%.(1.8.2007)

Vtipná a svižná komedie Woodyho Allena s Woody Allenem..jak jinak, že? :) Skvělé dialogy založené většinou na stupiditě všech zúčastněných jsou opravdu výtečné! A Woodyho hlášky typu "your cousin May is dumb like a horse, or a dog or something" jsou nenapodobitelné.(15.1.2006)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)