Darebáčci

Small Time Crooks

Darebáčkovia

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Tak jsem se těšil a těšil, já !!! sympatizant W.Allena... Jak jsem k tomu došel, tedy k těm sympatiím? Asi dávno... Tak jsem chtěl, tak moc jsem chtěl, aby W.A. opět stoupl v mých očích a mysli do těch výšin, jako v čase zpět. Ale tenhle upocený uťápnutý frustrovaný žvanil? Kde je lehkost a vtipnost dialogů, na které jsem si uvykl? Možná jsem už tak rozmazlený.... Bezesporu je ale tenhle snímek je v 21.století Allenovo top ve srovnání s ostatními jeho posledními snímky. Tracey Ullman je jednoznačně ozdobou a přínosem tohoto snímku. Bravo! Jsou to moc pěkné 3*(13.1.2005)

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +pěkně načrtnuté charaktery postav, herecký výkon Elaine May, způsob jakým získali bohatství -jazzová a podobná hudba, děj, tak nějak film nic nedá, vtipem nepřekypuje/// Ani tímhle filmem si mě Woody Allen nezískal. Hold jsou oblíbení herci a neboblíbení a málokdy jedním filmem na ně změníte názor. Když jsem mrknul na vaše hodnocení, čekal jsem od filmu více, a i když mě samotný film ničím příliš neotrávil, tak mě ani ničím nenadchl. Za pozornost stojí cca 10 minut ze začátku, jak jsi otevřou pekárnu a snaží se vykrást banku, jit film tímto směrem, určitě bych na výsledném hodnocení přidal. Pokud ste tedy zvyklí na Allenův rukopis, asi vás film potěší, v opačném případě nestojí ani za vidění./// Celkem 37%///(12.11.2006)

Spolu s "Match point" jedna z najkomerčnejších Allenoviek. Avšak stále úderná, stále svieža...a áno, veľakrát videná.(6.2.2009)

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*.(29.1.2005)

Z posledních Allenových kousků mě tenhle přišel nejslabší. Na můj vkus zdlouhavé, i když se spoustou geniálních hlášek!(1.11.2008)

• - David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)

• - Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)