poster

Olověná vesta

 • český

  Full Metal Jacket

 • USA

  Full Metal Jacket

 • slovenský

  Olovená vesta

Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 1987, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Stanley Kubrick svoje řemeslo ovládal tak jako málokdo jiný, FMJ je toho vynikajícím příkladem. Gunner Sergeant Hartmann je dodneška pojem mezi vojenskými šikanisty, Vincent D'Onofrio je coby jeho oběť naprosto neuvěřitelně uvěřitelný, jenom nechápu co všichni mají proti "vietnamské" části filmu. Je to naprosto geniální film, i přes syrovost až odpornost některých scén, ale taková už je válka.(10.2.2003)

 • Superpero
  ***

  Mě to moc nenadchlo jasně první půlka je super výcikovej tábor bylo asi fakt peklo. První půlka za 5* ale ten Vietnam byl nemastnej neslanej a hlavně nudnej.(3.4.2005)

 • Lima
  ***

  One-man-show zeleného mozku v první třetině je dokonalá, ale sotva se děj přehoupne do Vietnamu, začne film povážlivě skřípat. Vlastně se tu dvě třetiny nic zásadního neděje. Žádná hlubší myšlenka se tu nekoná, nic co by ve mně zanechalo emocionální zážitek, což bych u Kubrickova filmu čekal. Navíc exteriéry "Vietnamu" jsou dost nepřesvědčivé a bojové scény Kubrick neumí. Rozhodně znám lepší filmy s vietnamskou tematikou.(24.8.2003)

 • Djoker
  ****

  Žádný jiný režisér nevytáhne z herců tolik jako právě Kubrick. Především ve výcvikovém táboře, kde se všichni mohou vyřvat až do nebe, je to krásně vidět i slyšet. První polovina je famózní, druhá jen dobrá, ale pochodové píšně a geniální práce s kamerou z toho i tak dělají výjimečný snímek. Jen mi nejde do hlavy, že zrovna Stanley dokázal natočit tak zábavné scény s prostitutkou.(24.6.2011)

 • flanker.27
  ***

  No podle mě tedy Vesta nijak skvělej film není. Jednak její dramatická výstavba je trochu divná, mezi první částí ve výcviku a druhou ve Vietnamu je příliš násilnej a nepřirozenej zlom (v takový 9. rotě přechod působí mnohem přirozeněji), navíc kromě (relativně) realistickýho a kamerově vytříbenýho zobrazení války postrádám nějakou hlubší myšlenku, důvod, proč ten film natočit. Co mi chybí nejvíc, jsou asi lidštější charaktery, už na začátku výcviku řada vojáků působí drobně vyšinutě a žádnej mě nijak nezaujal. Co zůstává, je samozřejmě kubrickovsky precizní filmařská stránka, boje jsou dynamické, zvuk pořádně duní, kamera snímá ze zajímavých úhlů. Kol a kolem dobrej film, kterej ale v mých očích sráží dle mého nijak chytlavej a zajímavej obsah.(11.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace