Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Spartakus je prvotřídní a megalomansky pojatý velkofilm s působivou cestou hrdiny, s kterým nelze nesympatizovat, parádními bitvami, emocionálními momenty a tisíci komparzisty, ale mám s ním jeden problém. Kubrick režijní mistr a génius samozřejmě je, ale měl se rozhodnout, zda chce tento film obsáhnout komplexně a historicky věrohodně, nebo jako životopis jednoho velkého člověka a nikoliv balancovat mezi tím. Historie je trochu zkratkovitá, nebo vyprávěna jednostranně prostřednictvím jediné postavy (viz druhá možnost) a pak jsou tady politické vsuvky, které jsou o poznání méně zajímavé, natahují stopáž do monstrózních rozměrů (198 min verze) a zejména poslední půlhodina po závěrečné bitvě už fakt nudí. Osobně na dějinách nelpím a jejich zjednodušenost mi vůbec nevadí, jen nechápu proč do velkofilmu s tak excelentním vzestupem (první hodina) cpát i neatraktivní politické linie a podobné natahovačky (např. zdlouhavé dialogy, kdy se neděje nic na pozadí). 7/10(11.4.2009)

 • Webb
  ***

  [6/10] (Bryna Universal) (Technicolor /// Produkce: Kirk Douglas /// Scénář: Dalton Trumbo podle románu Howarda Fasta /// Kamera: Russell Metty /// Hudba: Alex North /// Oscar: Peter Ustinov (herec ve vedlejší roli), Alexander Golitzen, Eric Orbom, Russell A. Gausman, Julia Heron (výprava), Russell Metty (kamera), Valles, Bill Thomas (kostýmy) /// Nominace na Oscara: Robert Lawrence (střih), Alex North (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.8.2010)

 • Lynn
  *****

  K těmi 5* není co dodat, snad jen, že opravdu neznám od Kubricka jediný špatný film.(8.6.2004)

 • EdaS
  *****

  I když to není typický Kubrick (režíroval to na zakázku), film i po letech působí mnohem silněji než třeba Scottův Gladiátor. Tady jsem se totiž skutečně dojímal hrdinovým osudem...(20.5.2003)

 • klerik
  ****

  Na dobu vzniku pôsobivá výprava, niekoľko dobre napísaných scén. Bitky sú značne smiešne, hromadná mlátička však zostane v pamäti. Škoda, že film ku koncu stráca dych...(4.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace