For ME 79%(4.4.2008)

97% - Sandálový film bez jakékoli příměsi náboženství. Nemám vzdělání na úvahy o věrnosti historických postav, a možná i proto je pro mě Spartakus z toho nejlepšího, co jsem kdy v tomto žánru viděl. Úžasně vystavěný, i přes svou délku po celou dobu velmi poutavý. Výborná hudba Alexe Northa umocňuje zážitek ze skvostných hereckých výkonů. U bojových scén, interiérů, i exteriérů jsem žasnul, u milostných scén jsem se dojímal. Permanentně zde něco obdivuji. Co bych měl chtít víc?(3.12.2007)

Na dobu vzniku pôsobivá výprava, niekoľko dobre napísaných scén. Bitky sú značne smiešne, hromadná mlátička však zostane v pamäti. Škoda, že film ku koncu stráca dych...(4.4.2013)

• - Kirk Douglas pro film získal tolik slavných tváří tak, že každé z hvězd ukázal jiný scénář, ve kterém byla jeho postava zvýrazněna. (Karlos80)

• - Šest týdnů se točila bitva mezi římskými legiemi a Spartakovou armádou. (Kulmon)

• - V roce 2007 byla hláška "I am Spartacus" zvolena magazínem Premiere jako 64. nejlepší filmová hláška všech dob. (gogos)