• ork
  ***

  For ME 79%(4.4.2008)

 • H34D
  ****

  Spartakus je prvotřídní a megalomansky pojatý velkofilm s působivou cestou hrdiny, s kterým nelze nesympatizovat, parádními bitvami, emocionálními momenty a tisíci komparzisty, ale mám s ním jeden problém. Kubrick režijní mistr a génius samozřejmě je, ale měl se rozhodnout, zda chce tento film obsáhnout komplexně a historicky věrohodně, nebo jako životopis jednoho velkého člověka a nikoliv balancovat mezi tím. Historie je trochu zkratkovitá, nebo vyprávěna jednostranně prostřednictvím jediné postavy (viz druhá možnost) a pak jsou tady politické vsuvky, které jsou o poznání méně zajímavé, natahují stopáž do monstrózních rozměrů (198 min verze) a zejména poslední půlhodina po závěrečné bitvě už fakt nudí. Osobně na dějinách nelpím a jejich zjednodušenost mi vůbec nevadí, jen nechápu proč do velkofilmu s tak excelentním vzestupem (první hodina) cpát i neatraktivní politické linie a podobné natahovačky (např. zdlouhavé dialogy, kdy se neděje nic na pozadí). 7/10(11.4.2009)

 • klerik
  ****

  Na dobu vzniku pôsobivá výprava, niekoľko dobre napísaných scén. Bitky sú značne smiešne, hromadná mlátička však zostane v pamäti. Škoda, že film ku koncu stráca dych...(4.4.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při zápasech gladiátorů je zvukový záznam pořízen z fotbalového utkání Notre dame a Michigan State v říjnu 1959. (Sinecod)

 • - Závěrečná bitva otroků byla původně prokládána scénami porodu Variniina (Jean Simmons) dítěte, aby vznikl kontrast zániku a zrodu. Později pro větší plynulost děje bylo od nápadu upuštěno. (gogos)

 • - Šest týdnů se točila bitva mezi římskými legiemi a Spartakovou armádou. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace