Armageddon

USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Režie:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (více)

Ve hvězdném obsazení vyniká nejen brilantní Bruce Willis, ale také držitel Oscara Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tylerová, Steve Buscemi a Will Patton. Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thornton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost - ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armagedon dělá divácký požitek. (HBO Europe)

golfista

Když jsem Armageddon viděl poprvé v českém znění, tak jsem se musel na mnoha místech smát (nejenom tomu americkému vlastenectví). Nevím jestli to bylo překladem, ale v originále jsem to přijal daleko příznivěji a jako akční sci-fi zábavu jsem si ho dokonce oblíbil :) ... Jak se dá vyniknout vedlejší roli dokázal Peter Stormare, který si zahrál svého ruského astrounauta s velkou chutí. Je až neuvěřitelné, že když doma hledám něco pro zábavu bez nároku na velkou mozkovou aktivitu, kolikrát padne volba právě na tohle DVD. ()

kleopatra

Díky kouzlu nechtěného jsem si u této ódy na hrdinství pobrečela. Smíchy! U Buscemiho "kosmicky dementní" postavy (slezte z té bomby - já chtěl jen cítit tu sílu mezi nohama) to je ok, ale smát se u tak vážných věcí jako je záchrana Země? A ty stále stejné nájezdy kamery na zděšené obličeje a fotky hrdinů, padající hrnky a pochody "gradiátorů" - jak jinak než zpomaleně, pády do náručí (jsi bezva táta, kluk, holka), co věta to canc a ještě podbarvený smyčci... tak nepobaví komedie, která to má v popisu práce. ()

KevSpa

Michael Bay si poprvé výrazněji pohrává s americkým vlastenectvím dohnaném až do krajních mezí. Ti, co dovedou číst mezi řádky, chápou, že si z něj ve skutečnosti dělá legraci. Každopádně pro někoho nesnesitelné, pro jiné velmi zábavné. Rozhodně je Armageddon opět skvělou akční jízdou, jak jí máme u Baye rádi. Potvrzuje, že je nejtalentovanějším akčním režisérem, jeho styl je zkrátka nezaměnitelný. ()

Lima

Klišé, klišé a zase jenom klišé. Plus pořádná porce patriotismu, nudy a výsledkem je Armageddon. Nechci být neobjektivní a proto: úvod s meteority je slušná podívaná, výcvik na základně NASA má šmrnc a vtip. Zbytek je to, co už jsem zmínil na začátku. ()

Galadriel

Dost podprůměrný film s Willisem, dost podrpůměrný film obecně. Bylo to celkem slušné až do té doby, kdy se dostali na ruskou orbitální stanici. Pak už nás nečeká nic zajímavého, jenom střídání záběrů s příšerným střihem a kamerou, ze kterých někdy až bolí hlava a obrovských citových výlevů. Pěkné triky a první část za 4*, zbytek za 0*, takže výsledek je jasný. ()

Tsunami_X

Létající kameny! Americké vlajky! Obžaloba laxnosti financování vesmírného výzkumu! Dozvuky studené války v dobývání kosmu! Hvězdné války! Ropné vrty! Létající kováři! ()

Gemini

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60% ()

Tom Hardy

Správná dávka napětí, romance, humoru, akce a všudypřítomného patriotismu... a kdyby to na konci tvůrci tak neroztaovali, dal bych s klidem pět... ()

Tosim

Myslím, že když chcete točit film o srážce meteoritu se Zemí, vždycky tam nějaký ten patos dozajista bude. A pokud to jsou navíc ještě Američani, je tu ten jejich hnusný, odporný, přiblblý a pro nás Čechy takový nějaký divný a podezřelý patriotismus (proč asi?) No ale kdyby to natočili třeba takoví Islanďani... Humor zde funguje a scénu, při níž Owena Wilsona, který jede na koni, "pronásledují" vrtulníky za zvuků Come Together, jsem si skutečně vychutnal... ;-) ()

Enšpígl

Není to nej film božského Míši, ale říkám si i po těch letech co jsem Armáče videl v kinech, pořád to samé, takhle má vypadat velkolepý blockbuster, jestli v Hollywoodu existuje 5 režisérů, který dokáží udělat takovouhle podívanou, tak je to moc. Je mě celkem u prdele jak velký patos v sobě film má, protože i přes tu obří stopáž mě film nenudí a akční scény, třeba pád meteroitů to jsou neskutečně vymazlené záležitosti. Přemýšlel jsem, jestli až budu umírat, tak uvidím Liv Tayler a jestli bych se obětoval aby mohli žít například čeští politici, no nevím, vlastně vím, neobětoval. Z party vrtáků se mě nejvíc líbil Steve Buscemi, půjčit si sto litrů na 60% úrok, aby měl na kurvičky, do toho bych nešel asi ani já. Bruce je samozřejmě hrdina nejvíc největší o tom žádná. ()

Radyo

Zdá se mi, že tenhle film se stále nemůže rozhodnout, jestli bude romantický, nebo sci-fi. Souboj obou žánrů nakonec dopadl nerozhodně, což je škoda, neboť romantika a sci-fi se moc nerýmují. Mně osobně se kromě fascinujících triků líbil hlavně Peter Stormare jako ruský "hláškař". ()

Malarkey

Tato záchrana světa se překvapivě povedla. Jestli někdo mluví o patosu, tak by mě zajímalo, co by říkal, kdyby to vše dopadlo jinak, pozitivněji. Jistě, chvílemi je to hlavně doják, ale to nemění fakt, že dokáže pobavit místnými vtípky, příjemnými herci a neméně akčními scénami, které jsou opravdu povedené, tak jak to Michael Bay umí a i když se to rozjíždí v poklidu a chvíli to trvá, než se banda dostane do vesmíru, existuje pramálo lidí, kteří by tuto odvážnou záchranu nevidělo. Michael Bay je na takovéto filmy expert. Plus je když do něj dokáže nacpat takových hereckých jmen. Je znát, že je respektován v celém Hollywoodu a rozhodně má za co. Armageddon je totiž záchrana, která ne není nemožná, na druhou stranu je značně zábavná na svojí délku a překvapivě logická, což není u filmu takového formátu vůbec k zahození. --- Harry, to je nezákonný! - Není, mám přechodný pominutí smyslů. ()

MrHlad

U tohohle filmu je nutností vypnout mozek a bavit se nad zručně natočenou akcí, dobrejma trikama a klasickým patosem. Jednoducý, tupý, ale zábavný. ()

T2

Rozpočet $140miliónovTržby USA $201,578,182Tržby Celosvetovo $553,709,788/videl v kine: 75%/ ()

Marigold odpad!

Michael Bay to dokázal!!! Netušil jsem, že existuje film, který svojí prostoduchou patetičností dokáže přetrumfnout Emmerichův megablábol Den nezávislosti. Nicméně Bay skóroval způsobem tak vehementním, že protrhl síť a pobil diváky na zadní tribuně. První minuty nicméně nenasvědčují žádnému extrovnímu výkonu, spíše všechno uklazuje na slušné akční scífko s dobrými herci a určitým sarkastickým nadhledem, nicméně nejpozději ve chvíli, kdy prezident USA rozbalí svůj mesiášký šlágr a anonymní maminka prohlásí pro mě osobně jednu z nejdebilnějších vět v dějinách kinematografie: "To není prodavač, to je tvůj tatínek!", začne mít Armageddon ty správné grády. Poté sice následuje poněkud slabší pasáž, kdy má film akční obrátky, všechno bouchá, kazí se, napravuje... až to začne být trochu nudný ohňostroj. Jenže ještě je tu excelentní závěr, kde jsou konečně k vidění zase nějaké ty pěkné kompozice s americkými vlajkami (herci je mají dozajista i trenkách) a ke slyšení perly typu "Byl jsi nejlepší, Harry!" Bay doslova exploduje orgasmem patosu, kýče a debility, která nezná hranic. Je to orgasmus silný jako exploze asteroidu, podpořený famózně naaranžovanými záběry a zejména (po kolikáté už?) výtečným scénářem, který má takovou verbální a stylistickou sílu, že mě z něj rozbolela hlava. Nezlobte se na mě za ten odpad. Je to labužnický odpad, takový odpad, který si ponesu v srdci zřejmě až do svého osobního Armageddonu. Jen se modlím, aby ho ještě něco nepřekonalo. Co to máš v kapšššiššče, Rolandku??? ()

Djkoma

Hodně přeceňované, ale nedokážu dát méně než 4*. Ať už je to za tu sílu mezi nohama v podobě jaderné hlavice, malé nafukovací godzilky, slušného tempa, starého dobrého Bruce a nebo prostě jen proto, že zase jednou Američané zachraňují svět. Tentokrát nepůjde o klišé s virem, obětováním posádky, starým gramofonem babičky a nebo pouhou vodou, ale tím, že jeden kopáč umí vrtat a mačkat červené tlačítko. Dost se Michael Bay přibližuje patosu a patriotismu R.Emmricha, ale komu to vadí? Velká hromada herců ve skoro až šílených rolích jen potěší a skvělé hlášky dávají prostor pro velkou oblíbenost. ()

gouryella

Americky film jako malo ktery jiny. Hrdost na tuto zemi z filmu naprosto nezastrene cisi. Uz jsou ale docela trapni tim vecnym zesmesnovanim ruskeho kosmickeho vyzkumu. ()

Renton

Scénář: Jonathan Hensleigh, J.J. Abrams .. Klišé? možná. Patos? hodně. Vlastenectví? celosvětové .. no a co!? Já prostě Armageddon miluji! Se vším a pořád stejně. Tohle opravdu musíte brát s nadhledem!! Pak si užijete nebeskou akční jízdu, jakou umí servírovat only maestro Bay.. ___ Dokonale namixovaná porce akce, zábavy a emocí. Výtečný scénář, pestré herecké obsazení (famózní Bruce Willis především), přesný soundtrack (jak kompozici Trevor Rabin tak 'I Don't Wanna Miss A Thing' bezmezně zbožňuji), extatická kamera, vizuální efekty a cool dynamická režie. Chuťovka, kterou si můžu dát kdykoliv znovu. 100%. ___ "In memory of those who made the ultimate sacrifice so others could reach for the stars." ()

Anthony

Negativa - romantické části, odporná písnička, moc mě nebavily ani úvodní vtipné scény. Pozitiva - triky, které se ani nesnaží být realistické, ale bombastické (což mi u takových filmů nevadí), Peter Stormare (nejlepší figura filmu) a Steve Buscemi (druhá nejlepší figura filmu). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (více)