Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

MIZEROVÉ aneb BAD BOYS aneb první režisérský počin Michaela Baye, chlapa který by efektně nasnímal i hromadu hnoje. Martin Lawrence a Will Smith v rolích, které jim padli přesně na míru. Tchéky Karyo jako správně slizký vrahoun bez morálky co zabíjí lidi i za to, že si nevyčistili po večeři zuby. Výborné slovní přestřelky jsou lemovány vymazlenou akcí, která vás pobaví i v nejhorší den vašeho života.(22.11.2006)

Jedinečná akční pecka 90. let, ve které si Michael Bay nebral servítky ani s násilím. Úžasná jízda, úžasný Will Smith a Martin Lawrence, nádherná Téa Leoni snad s nekrásnějšíma nohama, jaké jsem kdy viděl, jako vždy perfektní a bezkonkurenční záporák Tchéky Karyo ... Akčnák lehce ponořený do komedie s perfektním závěrem. Honička klasickým starým a supermoderním sporťákem je úžasný, i když naprosto jednoduchý nápad... A takoví jsou celí "Bad Boys", úžasně jednoduší, ale zábavní...(7.12.2007)

Tak a mám splněný poslední rest ohledně Bayovy filmografie, paradoxně jsem jeho první velké dílo shlédnul jako poslední, což se vlastně podepsalo na mém hodnocení. I když se mi Bayův režisérský styl velice líbí, budu teď zcela upřímný. První polovinu snímku jakoby se impulzivní Kaliforňan ve světě akčního filmu trochu hledal. Nedařilo se mu skloubit hašteření jinak skvěle fungující ústřední dvojice s dějem, výsledkem je matný rozjezd, první rychlostní stupeň prostě ne a ne zařadit. Zajímavě se vyvíjející scénář však posléze film rozpumpuje a dříve skřípající soukolí najednou plyne hladce a spolehlivě, slovní přestřelky Lawrence a Smithe se dobře poslouchají, na ty opravdové přestřelky se dobře kouká. A když ke konci již sebevědomý Bay přidá i nějaký ten výbuch a trochu emocí ve tvářích herců, sviští vše jako po másle. Takže hodnotím 70%. Bad boys, bad boys, watcha gonna do... 19 miliónů dolarů(rozpočet)/141,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

Policejní buddy movie + příjemná atmosféra 90. let + kupa absurdního humoru = skvělý a předchozími lety prověřený plán! Bohužel humoru to v počátcích trošku drhne a nejedna scéna působí mírně křečovitě, ale jakmile do sebe zapadnou všechna ozubená kolečka (výměna), začne to filmu pořádně klapat. Jistě, hláškování Posledního skauta, či hravost Smrtonosné zbraně zůstává neohroženě na špici, ale Mizerové jim zvládnou konkurovat. Čirá zábava a odlehčenost zde hraje prim, i přesto však člověka zamrzí zjednodušená krimi kauza, v níž sem tam vynikne nelogické, resp. ledabylé chování postav. Na konci se dočkáme pořádných Bayovských explozí a musím také pochválit přesvědčivého kapitána Joea Pantoliana. 7/10(14.9.2013)

Skvělí Smith a Lawrence, sexy Téa Leoni a odpudivý záporák Karyo ve vynikající akční komedii. Špičkový debut Michaela Baye, jemuž svědčí nováčkovská dravost.(31.5.2002)

• Will Smith