Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Skvělá nadupaná a vtipná zábava. Duo Smith Lawrence funguje.(29.1.2005)

Dva nezapomenutelní černí kluci v Bayově provedení, kteří v tomhle a i v pokračování byli suproví. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Baví mě, a to je hlavní, zase od Baye je to jeden z mála.(5.3.2005)

Tomu se říká dobré spojení akce a humoru!!! Kdo tvrdí, že v tomto filmu o nic nejde, nemá pravdu. A ty hlášky jsou super: Teď ustup, polož tu zbraň a dej mi balíček peprmintových žvýkaček... a želé!! nebo Jestli mě zabijou, tak si mě nepřej!!!!(29.9.2007)

Filmy Michaela Baye nemám všeobecně vůbec rád (s čestnou výjimkou Skály), na Mizery jsem se kouknul vyloženě jenom proto, že jsem zrovna neměl do čeho píchnout a nechtělo se mi myslet. Přinejlepším jsem čekal, že se u té megalomanské akce nebudu nudit a v patosu se neutopím. A světe div se, ono v Mizerech akce a patosu příliš není. Celkově jsou pro mne tedy schůdnějším filmem než Transformers či Pearl Harbor, ale radostí z nich do stropu stejně neskáču.(29.6.2011)

Filmový debut Michaela Baye se skutečně povedl. Úderné dialogy a samozřejmě videoklipové akční scény, tak jak je umí jen on. Skvělý a nezapomenutelný rozjezd. Kdo by se nadál, že hned ve svém druhém filmu Skála dosáhne akčního vrcholu.(8.6.2002)

• Will Smith

• - Karen Alexander měla opravdový strach při scéně, kdy měla být její postava Max zavražděna, protože jí připadala až moc opravdová. (masw)

• - Will Smith řídí Porsche 911 Turbo II 3.6 z roku 1991 (po celém světě jezdí méně než 1 000 těchto modelů). (HellFire)

• - Columbia Pictures původně nedovolili Michaelovi Bayovi natočit scénu, kdy v závěrečné přestřelce Martin Lawrence řekne "Zapomněl jsi koupit letenku" a pak vystřelí na sudy Etheru, které vybuchnou. Aby režisér natočil tu scénu, studio Columbila Pictures si od něj vyžádala 25 000 dolarů. Bay nakonec zaplatil šekem peníze a k tomu napsal "for Columbia Pictures" a scéna byla povolena k natáčení. (tequilla)