Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Možno príliš trúfalé tvrdenie, no bolo pre mňa naozaj ťažké uveriť faktu, že tento film vznikol z tak nízkeho rozpočtu. Vzhľadom k Bayovmu debutu som sa naozaj bavila "na prihlúplych" dialógoch, ktoré prinášali skôr príchuť jednoduchej zábavy. Je fascinujúce, že sa Bay tak dokonale vyžíva vo svojom remesle a ja musím obdivovať jeho zmysel pre tak dokonalú štylizáciu akčných peciek. K tomu ešte vzrušujúca hudba, inteligentní herci a o zábavu na štýl originálneho Michaela Baya je stopercentne postarané.(31.10.2007)

Filmový debut Michaela Baye se skutečně povedl. Úderné dialogy a samozřejmě videoklipové akční scény, tak jak je umí jen on. Skvělý a nezapomenutelný rozjezd. Kdo by se nadál, že hned ve svém druhém filmu Skála dosáhne akčního vrcholu.(8.6.2002)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $65,807,024Tržby Celosvetovo $141,407,024/60%/(18.5.2005)

Mizerové jsou bezesporu kvalitním akčním snímek, i přes fakt, že podobný příběh byl k vidění již nespočetkrát. Will Smith je pro roli jak zrozný a cool hlášky, které pronáší, mu žerete do posledního slova. To samé už ovšem nemohu říci o Martinu Lawrencovi, který Smithovi nesahá ani po kotníky. A právě Lawrence je hlavní důvod proč nedám pět hvězdiček. On mi zkrátka jako Smithův parťák absolutně nesedl. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. Škoda Lawrence jinak pět hvězdiček..........(16.10.2008)

Mám jen jednu otázku: Whatcha Gonna Do s tímhle kouskem? Ano, ano, ano, je to popcornová záležitost, ale děj plyne pohodovým tempem, hrdinové jsou sympatičtí, padouši odporní a dívky krásné...prostě skvělá zábava, tak jak ji v méně patriotických okamžicích rozpoložení své popkulturní, leč stále celkem tvůrčí mysli Michael Bay umí. A ještě jedna věc - naprosto úžasná AC Cobra versus Porsche 911Turbo (když to říká Tyler tak to musí být pravda, aspoň co se Porscháků týká:)), za to je ta čtvrtá hvězda!!! A na závěr WARNING (to nemá nic společného s Warner Brothers;)): po našich luzích a hájích kolují nejméně DVĚ dabingové verze - z nichž, jak už to tak bývá, jedna je skvělá (tu jsem viděl dřív, a tu jsem také bral v potaz při psaní komentáře, Bad Boys se v téhle podobě vyskytovali na videu a HBO) a druhá příšerná (jako obvykle TV N@va a všechna vysílání Mizerů po tom).(20.1.2003)

• - Režisérovi Michaelu Bayovi se scénář moc nelíbil, proto často nechal Willa Smitha a Martina Lawrence improvizovat. (Bauer)

• - Reakce Martina Lawrence jsou opravdové ve scéně na dálnici, kdy ho postava hraná Willem Smithem označí anglickou nadávkou "bitch", tento incident vede k delšímu hecování, které nebylo ve scénáři a bylo celé improvizací. (masw)

• - Karen Alexander měla opravdový strach při scéně, kdy měla být její postava Max zavražděna, protože jí připadala až moc opravdová. (masw)