Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Bay akci rád a stejně tak i jeho diváci. Mizerové mě při prvním sledování docela překvapili. Čekal jsem něco podobného jako Policajt z Beverly Hills, sem tam nějaká akce a sem tam nějaká hláška. Ale ono omyl. Akce furt a hlášky jakbysmet. Dvojici Smith & Lawrence jsem nikterak nevyhledával, ale tady se doplňují naprosto ukázkově. Scény, kde bych humor čekal stejně asi jako potápěče v lednici jím přímo čiší. Svižné tempo příběhu doplňuje dobrá muzika a finále samo o sobě stojí za víceré shlédnutí. Proč dávám 4? Protože já mám adrenalin dobře mířenej do žil a ne do ksichtu jako někde rád. Protože mám rád hláškovací filmy a nekompromisní humor. A protože jsem Mizery nesrovnával se Skálou. Kdybych tam učinil, dostal by film o jednu star míň.(8.11.2004)

Mizerové i po skoro dvaceti letech fungují spolehlivě. Jasně, scénář je o ničem, improvizované dialogy jsou občas hluché nebo trapné, ale pořád je vidět, že Bay do svého celovečerního debutu šel naplno a k tomu ho jistil energický Manciniho soundtrack. Je to jen dvouhodinový videoklip, ale pořád se na to dívá dobře. A mimochodem, pořád si pomatuju na vyděšené tváře spolužaček, s kterými jsme na Mizerech byli kdysi dávno v kině. A na moje nadšení, které rozhodně nesdílely.(31.8.2014)

• Kaka

Tady ještě Bay nacvičoval své kamerove filtry, podhledy a strhující akční scény, které pak v budoucích filmech dovedl k dokonalosti(8.11.2004)

Banální zápletka, absence jakýchkoliv hlášek i napětí, prostě další průměrný Bayův film. Za klad by se dala považovat sympatická hlavní ženská hrdinka a nakonec i oba policisté jsou přesně takoví, jaké mám ráda, schopní, sehraní a samostatní.(9.10.2005)

Filmy Michaela Baye nemám všeobecně vůbec rád (s čestnou výjimkou Skály), na Mizery jsem se kouknul vyloženě jenom proto, že jsem zrovna neměl do čeho píchnout a nechtělo se mi myslet. Přinejlepším jsem čekal, že se u té megalomanské akce nebudu nudit a v patosu se neutopím. A světe div se, ono v Mizerech akce a patosu příliš není. Celkově jsou pro mne tedy schůdnějším filmem než Transformers či Pearl Harbor, ale radostí z nich do stropu stejně neskáču.(29.6.2011)