Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Dokonalí lidé v dokonalých hadrech, v dokonalých interiérech a v dokonalých auťácích na dokonalých obrázcích. Dámy a pánové, Michael Bay! Těžká klipařsko-reklamně fetišistická masáž, kde se nadmíru efektně filtruje, zpomaluje (nejlépe poletující vlasy), gripuje a oblétává hrdiny kamerou v podhledu, která nakopla hned dvě velmi zajímavé kariéry. A i když to není tak akční (pořádná akce se rozjede až za půlkou) ani vtipné (improvizované slovní přestřelky), jak by tvůrci i diváci chtěli, neberte to za těch necelých dvacet melounů (tržby celosvětově 140), obzvlášť když je Leoni tak přidrzle sexy. To člověk přejde i toho Karyova slabého záporáka.(9.8.2005)

• Tosim

Pouze lehce průměrný film, ve kterém opravdu nejde o děj a kterých jsme viděli stovky.(20.6.2003)

První film Michaela Baye není jeho nejlepším (to si vybral až ve Skále), jako akční komedie a jako předehra k mimořádně nahuštěnému druhému dílu obstojí na výbornou. Geniální hudební motiv. Jednoduchý, úderný... Kultovní :)(13.12.2005)

Neuvěřitelné, jak si Bay dokáže poradit i s - na jeho dnešní poměry - mrňavým rozpočtem, aby nechal vybouchnout cokoliv má po ruce. Boží Smith, snesitelný Lawrence a hot Téa Leoni v přímočarém akčňáku, u nějž se na nelogičnosti nehledí. Cool stuff.(22.8.2006)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $65,807,024Tržby Celosvetovo $141,407,024/60%/(18.5.2005)

• Will Smith