Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

Dva nezapomenutelní černí kluci v Bayově provedení, kteří v tomhle a i v pokračování byli suproví. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Baví mě, a to je hlavní, zase od Baye je to jeden z mála.(5.3.2005)

Kde jsou ty časy, kdy byl Michael Bay nadějný a začínající filmař. Od té doby, co je z něj režisérská špička, už mě jeho filmy neumějí zaujmout zdaleka tolik jako jeho příjemně cool debut. Mizerové jsou vážně pecka.(7.7.2011)

Možno príliš trúfalé tvrdenie, no bolo pre mňa naozaj ťažké uveriť faktu, že tento film vznikol z tak nízkeho rozpočtu. Vzhľadom k Bayovmu debutu som sa naozaj bavila "na prihlúplych" dialógoch, ktoré prinášali skôr príchuť jednoduchej zábavy. Je fascinujúce, že sa Bay tak dokonale vyžíva vo svojom remesle a ja musím obdivovať jeho zmysel pre tak dokonalú štylizáciu akčných peciek. K tomu ešte vzrušujúca hudba, inteligentní herci a o zábavu na štýl originálneho Michaela Baya je stopercentne postarané.(31.10.2007)

:::::::::::::::: Už u prvního filmu Mikea Baye si můžete všimnout, že je prostě Génius. Michael má svůj styl, svou image. Do všech svých filmů zakomponoval něco, co nikde jinde neuvidíte a nebo uvidíte, ale jen proto, že se začli všichni hned po něm opičit. Hodně je mu vytýkáno, že scénáře jsou hrozné a klipovitý střih, ale jak sám Mike jednou prohlásil: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi". A vo tom to celé je, takže rádoby kritici jděte do prdele . . . :::::::::::::::::(7.7.2008)

Živná pôda pre dokonalú dvojku.(14.6.2005)

• Téa Leoni