Mizerové

Bad Boys

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

I když jsem na film slyšel veskrz příznivé ohlasy, nijak mě neohromil. Akční sekvence jsou povedené, příběh však je už po stotisící provařený, humor mě nějak míjí. Martinu Lawrencovi a Willu Smithovi nemohu nějak přijít na chuť, stejně tak Michaelu Bayovi. Avšak skvělý part záporáka si střihl Tchéky Karyo a Téa Leoni také není zrovna k zahození :-). Celkově "Mizerové" nejsou špatným filmem, avšak ničím výjimečným a pouze k letmému pokoukání.(5.3.2006)

• Morien

Blbost na entou, škoda že hlavní hrdinové neměli opravdové hlášky, na kterých by předváděli své charisma, nýbrž jen ty tupé náhražky v podobně pospubertálních výplodů mistra výbuchů. Hraj si na svým písečku, pacholku. Když tak přemýšlím, jestli je horší trojhodinová rozvleklá historická sonda plná kecání nebo tahle überkůl slátanina, tak hlasuju jasně pro ty tři hodiny nudy než se nechat rozčilovat tímhle. U tohohle filmu ani nemůžu spokojeně dřímat a nevnímat, hladina adrenalinu se mi totiž neustále zvyšuje při pomyšlení, že ten pan "tvůrce" si snad myslí, že lidé se na tohle budou koukat, a další druhá věc, totiž že se na to koukají.(18.6.2008)

Skvělí Smith a Lawrence, sexy Téa Leoni a odpudivý záporák Karyo ve vynikající akční komedii. Špičkový debut Michaela Baye, jemuž svědčí nováčkovská dravost.(31.5.2002)

Filmový debut Michaela Baye se skutečně povedl. Úderné dialogy a samozřejmě videoklipové akční scény, tak jak je umí jen on. Skvělý a nezapomenutelný rozjezd. Kdo by se nadál, že hned ve svém druhém filmu Skála dosáhne akčního vrcholu.(8.6.2002)

:::::::::::::::: Už u prvního filmu Mikea Baye si můžete všimnout, že je prostě Génius. Michael má svůj styl, svou image. Do všech svých filmů zakomponoval něco, co nikde jinde neuvidíte a nebo uvidíte, ale jen proto, že se začli všichni hned po něm opičit. Hodně je mu vytýkáno, že scénáře jsou hrozné a klipovitý střih, ale jak sám Mike jednou prohlásil: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi". A vo tom to celé je, takže rádoby kritici jděte do prdele . . . :::::::::::::::::(7.7.2008)

• Téa Leoni