Rašomon

Krimi / Drama / Mysteriózní / Historický

Japonsko, 1950, 88 min

Kazuo Mijagawa

• balone

Něco jiného než jsem u Kurosawi zvyklý, pro mě vleklé a nezajímavé téma, hrozně přehrávání a nesympatická herečka, která opravdu nebyla krásná. Ani Mifune mi do své role nesedl. Tenhle krok vedle mi u Kurosawi nesvědčil. 40%(16.9.2011)

Díky příznivé délce zřejmě rozumné první setkání s Kurasawou. Povedený film se spoustou efektních scén, který v člověku časem jen roste.(17.4.2011)

Tak tu mame dalsiho velmi dobre hodnocenyho Kurosawu, tak jsme opet nic moc necekal, ale tentokrat je to v pohode. Za prve, delka. Pro dany tema je i tak krapet dlouha, ale 85 minut se da zvladnout v pohode. Za druhe, hudba. Nic super, ale aspon to nerve usi a obcas jsou melodie vcelku prijemny. Za treti, herci. Nehrajou spatne, Mifune je opet skvelej a teatralni sceny a vyrvavani je omezeno na minimum. To jsou asi tak klady. Ted zapory. Sice se divame na jeden pribeh z vice uhlu pohledu, ale prakticky je to furt to samy dokola, takze to je lehce stereotypni. Navic se celej film odehrava jen pred soudem, pred Rasomonem nebo v lese s nakejma 8 hercema, takze to cely pusobi dost jednoduse a kamera misty je skoro az amaterska a navic jsou souboje neskutecne trapny. A zaver taky nic moc. Ale musim rict, ze jsem se moc nenudil a pribeh misty zaujme, takze to ty 3* budou.(15.5.2007)

Velmi zajímavý a z hlediska interpretace působivý film. Zápletky jsou tak propracované, že do konce filmu nebudete vědět, kdo vlastně zločin spáchal. Myslím, že to vlastně ani nakonec neřeknou...(17.2.2009)

Zajímavý námět, který byl určitě nadčasový, ale tím končím. Pro mě film s mnoha WTF momenty, nad kterými jsem korutil hlavou a div, že jsem si ji nevykroutil. Hlavní bandita se směje jako idiot a skáče jako retlá opice celý film, až s emi zvedal žaludek. Některé dialogy a návaznosti jsem nepochopil do teď. Já opravdu ty filmy made in Kurosawa nechápu a hlavně nechápu sebe, že si je občas pouštím. DVě a půl.(7.9.2008)