Vánoční horor

• Kanada

A Christmas Horror Story

Horor

Kanada, 2015, 99 min

Hodně povedený krvavý horůrek tvořený několika příběhy odehrávajícími se v maloměstě. Triky jsou hodně povedené, atmosféra je taky pěkná. Filmek má tempo a nenudí. Za mě 80% :)(26.11.2015)

Úvodní vločky ve tvaru shurikenů navnadily, začátek se Santou leccos slíbil, ale pak se to nějak zvrtlo. Tři proplétající se (ale nesetkající se) příběhy + Santa se pořád ne a ne rozjet. Byť tomu šéfoval kapitán Kirk, tak tvůrci jakoby se báli řádně odvázat. I když stopáž souhlasila, bál jsem se, že mám vystříhanou verzi. Nakonec přšlo na řadu vykydlení elfů, ano, masomlejnek se rozjel, jenže na poslední chvíli. Jak by se dalo krásně čarovat u vánočního stromečku, ve sklepení i v kostele! Masky slušné, gore gumové, atmosféra průměrná...nebýt vtipného konce, dal bych shurikenů míň. Škoda proměrněné šance, Ďábelský Santa mě bavil rozhodně více.(13.10.2015)

Mám tyto typy filmů rád. Několik příběhů, člověk se nestihne nudit, všechno pěkně odsýpá. Tady je ale problém v tom, že příběhy jsou hrozně odlišné a celkem nahodile se střídají. To znamená, že když se vnoříte do nálady jednoho, přijde střih a musíte se orientovat v druhém, třetím či čtvrtém. Samotné příběhy jsou fajn, nejsou to sice žádné majstrštyky, ale mají hlavu a patu. Díky originálnímu závěru se mi asi nejvíc líbil Santa proti elfům. Film doporučuju vánočně naladěným fanouškům hororu a pro diváky, kteří si už chtějí vychutnat svátky klidu a míru. ;-)(10.11.2015)

Když se trojice režisérů rozhodla natočit čtyři děsivé vánoční příběhy, které spolu souvisí víc, než by se mohlo na první pohled zdát, byl jsem docela natěšený. Zvláště když měl tento film zpočátku velice dobré reference a všechno do sebe nakonec pěkně zapadlo. Bohužel problémem tohoto vánočního hororu je to, že kvalita jednotlivých příběhů je dost rozmanitá a místy jejich prolínání zbytečně uškodilo samotné atmosféře. Ne každý z nich totiž oplýval přemírou napětí a dobrou zápletkou, což způsobilo jistou dávku nudy, zvláště v prostřední pasáži. Mám podobně jako mnoho dalších stejný dojem a budu se opakovat, že by zde pomohlo nejvíc to, kdyby se příběhy odehráli postupně, něž aby se prolínali. Tím totiž paradoxně škodil jeden druhému, místo abychom se dočkali vzájemné výpomoci. Zatímco některé již gradovali, v těch druhých se pořád nic zajímavého nedělo a spíše sloužili jako účinné uspávadlo. Nicméně se nebojte, v každém z nich na vás do jisté míry zapůsobí kouzlo Vánoc a nebude chybět ani dávka potřebné brutality. Některé z nich vás zaujmou kombinací brutality a humoru, ty druhé se snaží (někdy marně) zapůsobit spíše pochmurnou dávkou atmosféry a náznaky napětí. A Christmas Horror Story tak sice zcela nenaplnil mé očekávání, ale rozhodně tento hororový film nezavrhuji. Některé pasáže jsou opravdu povedené, nechybí krvavá jatka, béčkové gore ani humorné situace. Ovšem mělo to určitě navíc. 60%(25.12.2016)

Už dlouho jsem neviděl takhle komplexní horor. Hned z rozjezdu lekačka jako kráva. Santa drtící svoje elfíky berlou, evil kid terorizující svý rodiče, trocha té sklepní duchařiny a ďábelskej démon Krampus. Bavilo mě to nehorázně, atmosféra bezvadná, musím taky pochválit zombie elfy. To je nápad jak bič. Když o tom člověk přemýšlí, daly by se z toho natočit čtyři různý film. Jediná chybka na kráse je asi konec. Dva z příběhů skončí tak nějak nemastně neslaně. Ale i tak merry christmas :) 80%(25.9.2015)