Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Real Tom Hardy

"WE RIDE TOGETHER, WE DIE TOGETHER, BAD BOYS FOR LIFE." ------------- Akčnejšie, extrémnejšie, bombovejšie, svižnejšie, pestrejšie a lepšie! Bay sa už tu pripravoval zbaviť okov, nejakých filmárskych hraníc a medzí. Oproti prvému filmu priniesol sivé Maranello, značne veľkolepejšiu a prvotriednu akciu, viac hlášok a väčšie množstvo zapamätateľných scén, či už v dobrom, alebo zlom. Bay Bayom zostane, meniť sa určite na staré kolená nebude a prečo by aj. Takto to má grády a takto je to ono! ()

Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají... ()

B!shop

Michael Bay je silenec, ale co se tyce akcnich filmu tak je zaroven i genius. Oproti prvnim Mizerum pribilo hodne akce a to je jedine dobre. Hlavni dvojice je zatracene cool. Will Smith v roli drsnaka a frajirka a Martin Lawrence v roli nervaka jsou vyborny a jejich vzajemny dialogy a hadky sou hodne vtipny. Hlavni zaporak je taky dobrej, a vybornej je i Peter Stormare, kterej bohuzel nedostal moc prostoru. Kdyz se zrovna neodehravaj nejaky vtipny dialogy nebo scenky tak tu je jedna z nejlepsich akci co sem kdy u filmu videl. Naprosto silena a presto prehledna se spoustou vybornejch napadu, nadhernou kamerou a podbarvena vybornou hudbou. Honicka na dalnici je daleko lepsi nez tolik precenovana honicka v Matrix Reloaded. Tech 140 minut utece jako nic, protoze se furt neco deje a ani na chvily se nenudite. Ano takle si predstavuju dokonaly akcni film. ()

Gimp

Říct o tomhle filmu, že má debilní scénář je jako házet extázi punkerum. Radši Vám řeknu že Bay to má v paži a každej záběr vypadá jako nástěnka v cestovce - superostrý, superkýčovitý, ... tak že si budete první hodinu slintat na triko.. Ale cobudete delat zbylou hodinu a půl, potom co se bullet timy a mrtvé kozy omrzí, když ani dva hláškující negři nejsou co minule? Pak se začnete nudit. A proto Michaeli, vybírej lépe své scénáře. Hú-sá ()

Niktorius

Rozhodl jsem se přepsat svůj dřívější (v duchu filmu) šílený komentář...Mizerové 2 jsou filmem notně kontroverzním. Někteří jej chválí jako akčně komediální bombu, jiní jej naopak haní jako ujetou kravinu. Já přitákávám POMOvi - je to zatraceně efektní coolový fetiš plný destrukce. Bay se při natáčení skutečne urval z řetězu a s pozvednutým prostředníčkem na nás skrz každé filmové políčko křičí: 'Jde mi jen o ten styl! Na všechno ostatní vám kašlu!' Jenže pod vším dím fuckováním, divokým střihem a zběsilou akcí se naprosto vytrácí nosná kostra, divák je tak většinu času jaksi duševně nepřítomný a myslím, že zdaleka nejsem jediný, kdo nebyl po zkončení tohoto filmu schopen odvyprávět jeho příběh. Aby toho nebylo málo, Bay zahodil všechnu soudnost, takže mnohé fóry jsou až příliš drsné (házení mrtvol pod kola, likvidace chaloupek na Kubě) a policistické duo za dvě hodiny zabije víc nevinných lidí, než padouchů. Jenže jak dobře víme, vše má i své kladné stránky a mají je i druzí Mizerové. Když už nastupuje akce, tak je podaná zatraceně efektně včetně parádních kamerových náletů a filtrových orgií - honička na dálnici je skvělá (až na pár drobností) a přestřelka s gangstery ve stísněné místnosti je nasnímána vskutku bravurně.....Bad Boys 2 jsou zkrátka úletovým imidžákem, jaký si intelektuál prostě užít nemůže. Leda by taky zahodil úvahy nad adekvátními policejními postupy za hlavu (a pro jistotu je ještě rozstřílel a přejel hummerem) a nechal se unést úchylnou radostí z ničení se slůvkem 'Whoooosaaa' na rtech. ()

• Při závěrečné honičce, kdy se několikrát změní stav předního okna u Hummeru H2, je možné si všimnout při příjezdu na americkou základnu, že má uprostřed nahoře číslo 7 a nad řidičem v rohu nějakou modrostříbrnou nálepku - dříve však žádné číslo ani nálepku okno nemělo. (pemap)
  • Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)
  • Vila na Kubě, kterou na konci filmu hrdinové naprosto zničí, ve skutečnosti stála v Delray Beach na Floridě. Majitel dal do novin inzerát, že nabízí tuto vilu filmovým studiím s tím, že ji můžou klidně vyhodit do povětří. Jediné co po ní zůstalo, když skončilo natáčení, byl bazén. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí