Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Real Tom Hardy

"WE RIDE TOGETHER, WE DIE TOGETHER, BAD BOYS FOR LIFE." ------------- Akčnejšie, extrémnejšie, bombovejšie, svižnejšie, pestrejšie a lepšie! Bay sa už tu pripravoval zbaviť okov, nejakých filmárskych hraníc a medzí. Oproti prvému filmu priniesol sivé Maranello, značne veľkolepejšiu a prvotriednu akciu, viac hlášok a väčšie množstvo zapamätateľných scén, či už v dobrom, alebo zlom. Bay Bayom zostane, meniť sa určite na staré kolená nebude a prečo by aj. Takto to má grády a takto je to ono! ()

tron

„Nemá dnes náhodou koncert Ricky Martin?“ Strhujúci návrat, oproti ktorému pôsobí originál z roku 1995 (ktorý bol fajn, ale dvojka je oveľa vydarenejšia) ako chudobný bratranec. Už len keď porovnáme rozpočty (19 miliónov verzus 130), tak je to úplne iná kapitola. Až sa natíska rúhačská otázka, či za to nemôže medzitým zomrúci producent Don Simpson. Michael Bay a Jerry Bruckheimer nasadzujú od prvých sekúnd vysoké, robustné 147-minútové tempo, okorenené výborne zohratou blaxploitation buddy dvojkou Smith/Lawrence. Tvorcovia odvážne a naplno ťažia z vysokej neprístupnosti formou krvavých detailov (vystrelené mozgy z hláv), neskrývaným rasizmom, pre niekoho nestráviteľnými nápadmi (potkany, márnica, sitkomová pasáž medzi elektrospotrebičmi) a celkovou s prepáčením nasratosťou (je osviežujúce vidieť raz za čas spravidla skôr „nezávadného a pohodového“ Willa Smitha ako neovládateľného, násilnického psychopata). K tomu bolesťami hlavy trpiaci policajný kapitán Joe Pantoliano a desiatky originálnych nápadov (tanec, bazén, jachta). Gigantická akcia (automobilová naháňačka) a jeden zo sto najlepších akčných filmov svetovej kinematografie. Diabolsky zrežírované a to Baya nemusím. Kino Považan NMnV 2003 ()

Tosim

Orgie mám rád (ty filmové obzvlášť), ale na tomhle se Legas opravdu neshodnem. A radši se o tom ani nebudem bavit ;-) Nevadí mi souložící krysy ani podobné jiné vtípky, nevadí mi brutalita, pokud je jaksi "na úrovni." Problém je, že ten film byl nudnej. Desítky aut padaj na silnici, oba černoši se zubí, seš jim síly stačí...a co jako? Je prostě fakt, že ony pověstné "hlášky" opravdu nedělají film. Potěšil pouze Joe Pantoliano... Tohle přece Bay nemohl myslet vážně, proboha! ()

Gimp

Říct o tomhle filmu, že má debilní scénář je jako házet extázi punkerum. Radši Vám řeknu že Bay to má v paži a každej záběr vypadá jako nástěnka v cestovce - superostrý, superkýčovitý, ... tak že si budete první hodinu slintat na triko.. Ale cobudete delat zbylou hodinu a půl, potom co se bullet timy a mrtvé kozy omrzí, když ani dva hláškující negři nejsou co minule? Pak se začnete nudit. A proto Michaeli, vybírej lépe své scénáře. Hú-sá ()

Fr

když se řekne M.Bay, nemůže o akci nikdo pochybovat.a tak nikoho nepřekvapí$ že W.S. a M.L. od samého začátku překonávají rekord v počtu mrtvých za víkend. videoklipové snímání je stále efektní (třeba městská honička se mi moc líbila), ale někdy toho prostě bylo moc. a to velmi. a hlášky typu -,, jseš v mým domě!" ,, ty jsi zase v mým státě!" - mi po chvíli přišli takový o ničem. vlastně jako tohle všechno. ()

• Při závěrečné honičce, když Hummer H2 už míří na americkou základnu, má oboje přední dveře v pořádku. Když však dojíždí, jsou rozříznuté (a po cestě nebylo nic, co by jim to způsobilo). (pemap)
  • Při závěrečné honičce, když sjede Hummer H2 z kopce dolů, je zřetelně vidět, že má velmi popraskané přední sklo. O záběr později je však zcela v pořádku. Stejná chyba je i u druhého auta, které je pronásleduje (modrý teréňák). (pemap)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí